Belkin Pro-Fit Armband pro iPhone 5.

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirka_22_
Příspěvky: 29
Registrován: 21 črc 2012 00:10
Bydliště: Teplice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Belkin Pro-Fit Armband pro iPhone 5.

Příspěvek od jirka_22_ » 12 led 2013 01:37

Díky skvělému komunitnímu Apple fóru, jsem dostal příležitost vyzkoušet sportovní pouzdro značky Belkin, které je určeno pro iPhone s pořadovým číslem 5. Jelikož nový model iPhonu vlastním už od prvního dne uvedení na trh a k běhání jsem se vážněji odhodlal již začátkem letošního léta, neváhal jsem se o testování s nadšením přihlásit.

https://www.dropbox.com/s/mnk6znxezqu521n/Belkin_4.jpg

Již z názvu lze odvodit, že se jedná o velice kvalitní pouzdro, poněvadž značka Belkin sama o sobě ztělesňuje kvalitu materiálu, zpracování a mezi uživateli, zvláště Apple zařízení, má významné renomé. Společnost se zaměřuje na produkci výrobků pro zařízení Apple ale i jeho konkurentů. Jeho portfolio zahrnuje jak síťové řešení, tak příslušeství typu pouzder, brašen a v neposlední řadě také doplňky s podporou aplikací. Nesmím zapomenout ani na periferie v podobě myší a klávesnic. Ale zpátky k pouzdru! Nikdy mě nenapadlo investovat vyšší částku do pouzdra na běhání, a tak se můj zájem vždy ubíral k levným náhražkám z čínských serverů. Po několika týdenním používání Pro-Fit Belkin Armbandu stoprocentně vím, že jsem se mýlil! Mobilní telefon téměř za dvacet tisíc korun si zaslouží pohodlí nejen při běžném užívání, ale zejména při sportovním výkonu. Profesionální sportovní pouzdro určené pro aktivní běžce nabízí tolik předností, že stojí za to všechna vyjmenovat.

Na první pohled pouzdro zaujme pouze svým reflexním designem a grafickým zpracováním, protože se tvarem nijak neliší od ostatních. Po bližím ošahání však zjistíte, že kvalita použitého materiálu je o pořádný kus jinde. Guma, která obepíná Vaši paži je jaksi více elastická a zároveň je potažená příjemnou textíllií. Na gumě spatříte dírky, které mají zřejmě odvádět pot, který se během sportovního výkonu tvoří mezi ní a kůží. Tuto funkci jsem řádně neodzkoušel, protože v zimě v krátkém tričku běhat nehodlám :-) Reflexivní prvky se hodí především při běhu v nočních hodinách a na výběr jsou v tomto provedení klasická černá a bílá varianta. Kouzlo celkem masivní klipu na gumovém opasku oceníte, pokud jste opravdu aktivní běžci. Nemusí vás totiž trápit věčné nastavování velikosti pásku pomocí patentu na suchý zip, jako tomu je u obyčejných pouzder. Pouzdro od Belkinu Vás tohoto nedostatku vcelku vkusným řešením zbaví. Dále ochranná průhledná fólie displeje také není vůbec podobná té levné Číně. Je o dost jemnější a při dotyku se mi subjektivně zdá, že iPhone lépe reaguje na prováděná gesta. Už samotné zasouvání iPhonu do pouzdra je velice snadné. Zapadne do něj jako po másle, podmínkou je ale to, že Váš iPhone musí být slečený. Slim pouzdro od SwitchEasy, které používám, má po obvodu pouze 0,5 mm a dělalo bohužel při oblékání do sportovní kombinézy problém. Ovšem nemusíte se bát, armband je opravdu kvalitní a pokud byste při výběhu nedejbože zakopli, musela by to být opravdu velká smůla, pokud byste dopadli přímo paží na ostrou hranu. Další vlastnost, které by mělo mít jakékoli outdoorové pouzdro je voděodoslnost. Tento sportovní kryt toto splňuje na jedničku. Použitá guma připomíná elestičností a typickou vůní tu z plovacích čepic :-) Navíc spojení mezi průhlednou fólií je natolik precizní, že není možné aby prošla jediná kapička. Belkin myslel také na horní stranu pouzdra, kterou opatřil jakousi gumovou pokličkou, která je vestlaná tvrdou ploškou. To umožňuje to, aby se lépe zastrkávala do kapsy, kde je iPhone uložen. Byl jsem mile překvapen, když jsem po cca 40 min běhu sundal iPhone z paže s vědomím, že není nikterak zapařen, což bylo tak časté u jeho předchůdce. Nechci tvrdit, že se s pouzdrem můžete koupat, ale věřím, že vydrží i prudký slejvák. Vyzdvihuji i přístup k ovládacím prvkům. Pouzdro neomezuje manipulaci s tlačítkem Power a home-button. Problém nastává s úpravou hlasitosti, ale to lze vyřešit softwarově známým dvojstiskem kulatého tlačítka. Také otvor k sluchátkovému 3,5" jacku je na milimetr přesný a zapojení sluchátek je o to snažší. Zkrátka a jasně, pouzdro Belkin Pro-Fit Armband musím doporučit všemi deseti opravdu všem, které běhání učarovalo. Pořízením totoho produktu jistě neprohloupí jak profesionální ani rekreační běžci. Jedná se o mimořádně zdařilé pouzdro a věřím že mi každý výběh o to více zpříjemní.

https://www.dropbox.com/s/0s7iwehuz3mjvlj/IMG_0482.JPG
https://www.dropbox.com/s/s7v4riui989kix8/IMG_0483.JPG
https://www.dropbox.com/s/nuxo3vm3y9uk3at/IMG_0484.jpg
https://www.dropbox.com/s/rcgbb414k9xs404/IMG_0485.jpg
MacBook Air (11-inch, Mid 2011)
iPhone 6 Plus 128 GB Gold
iPad Air 32 GB Cellular White
iPod nano 6. generace Silver
Apple TV 2. a 3. generace
AirPort Extreme 2012

Uživatelský avatar
marcelnik
Příspěvky: 55
Registrován: 21 lis 2012 14:05
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Belkin Pro-Fit Armband pro iPhone 5.

Příspěvek od marcelnik » 13 led 2013 15:50

Síce takéto puzdro nevyužijem pri behaní (lebo som po úraze ostal na vozíku), ale to puzdro sa mi páči a možno by som ho aj využil a aj tá recenzia sa mi páči.
Vecná, sú tam presne popísane veci, ktoré by ma zaujímali, keby som chcel kúpiť toto puzdro.
A možno si ho vďaka tejto recenzii aj kúpim, ale škoda, že si ho na týždeň nemôžem požičať, aby som si ujasnil, či ho využijem, aj keď na vozíku mám furt ruky zamestnané pri "chôdzi", teda pri pohybe, a s puzdrom by som mal stále iPhone takzvane po ruke, aj na ruke:)).
iPhone5 16 Giga
iPad 4
MacBookPro 17" Early 2011
Mountain Lion

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Belkin Pro-Fit Armband pro iPhone 5.

Příspěvek od tlacenka » 13 led 2013 16:30

Dle meho zbytecna investice z vasi strany - pokud si to upnete na jednu ruku, tak to muzete ovladat jen druhou, coz bude neprirozene pro vlastni ovladani, take vam to pouzdro nezustane v te presne potrebne poloze, ve ktere potrebujete vy(protoze se ta ruka pri pohybu kamkoliv musi hybat. A budete to muset ovladat"pres telo". Osobne si myslim, ze lepsi bude zavesne pozdro na krk a handsfree pro vlastni zpracovani telefonu (telefonovani, cteni sms a spol), pripadne bych sel cestou upravy nejakeho pevneho pouzdra - dat na nej 2 pasky a pripnout to k noze bude davat z hlediska ovladani urcite vetsi smysl, nez na ruku. Nebo primo k madlu voziku - zalezi na typu voziku, ktery mate a samozrejme take na povaze zraneni (jestli to umoznuje)

Odpovědět