Osobní zkušenosti s produkty

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Benny55
Příspěvky: 162
Registrován: 01 úno 2013 11:46

Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od Benny55 » 10 úno 2013 17:56

Ahoj, mé jméno je Vojtěch Beneš a třetím rokem pracuji jako projektant energetických zařízení. Rozuměj připojení odběrných míst, rekonstrukce a výstavba elektrických vedení. Dneska bych Vám chtěl napsat o tom jak využívám Apple produkty v praxi.

Jak jsem se dostal k Applu:

Všechno začalo asi v roce 2008 když jsem zahlédnul v tramvaji někoho s iPhonem jak ho předvádí kamarádovi a zvědavě jsem přihlížel. Absolutně mě to uchvátilo a hned jsem začal hledat a shánět. Zjistil jsem si o co jde, kolik to stojí, kde to seženu a jelikož jsem v té době byl chudý student, přemýšlel jsem jak se k iPhonu dostanu. Nakonec to dopadlo tak, že jsem koupil přes internet bazarový iPhone 3G 8GB od někoho kdo velmi pospíchal na peníze a nechal mi ho za 8 500,- Mimochodem byla to první a poslední věc co jsem koupil v bazaru, jelikož mám rád věci nové. Jinak iPhone byl bez vady a sloužil tak jak měl. Kupodivu jsem ho vlastnil až do roku 2011 a neměl jsem potřebu měnit. Potom už byl ale hrozně opotřebován. Baterka nevydržela ani den, byl hrozně poškrábán - nejsem zastánce pouzder a krytů. Telefon jsem dal na internet a překvapilo mě, že i po takové době a stavu byl o něj nevídaný zájem. Nakonec šel do světa za 4000.

Jak jsem opustil iOS

Poté jsem bohužel na chvíli Apple opustil a koupil si htc s androidem, které šlo asi po 14 dnech pryč. Koupil jsem si ho proto, že jsem nechtěl utrácet tolik za telefon a taky jsem si naivně myslel, že když Apple přišel s dokonalým telefonem před takovou dobou, že konkurence dokáže v roce 2011 minimálně to co iPhone 3G. Tak jsem htc prodal a řekl si, že zkusím něco jiného s androidem a koupil si Samsung S2. Ten šel po půl roce pryč, po něm následovala S3, která byla ještě horší než předchůdce. Telefon jsem kupoval v půlce roku 2012 a vydržel mi taky půl roku. Mezitím jsem zkoušel ještě tablet od aceru a opět zklamání. Docela mne udivilo jak může být android tak populární, když u mne co kus tak nějaký problém, ať už padaní aplikací, problémy se synchronizací až po banality jako nekompatibilita mezi jednotlivými zařízeními se stejným systémem.

Velký návrat

Nicméně na podzim 2012 jsem řešil problém v práci, že by se mi hodilo něco jako tablet. Něco co je mobilní, praktické, zkrátka jsem potřeboval mít u sebe svojí kancelář. Nejdříve jsem pokukoval po novinkách s Windows 8, ale pořád jsem na tom viděl nějaká ale. První ale byla dostupnost, další ale je, že se mi koncept Windows 8 úplně nelíbil. Podle mě skloubit mobilní zařízení a dospělí počítač nedává smysl. Windows 8 RT (ARM) jsem zprvu zavrhl kvůli aplikacím v jejich storu, které stále nejsou a tablet s dospělým procesorem zase ztrácí na významu tabletu. Slabá výdrž baterie, váha a celkově kompatibilita. Tak jsem si vzpomněl na Apple a jeho iPad. Jak u mne bývá zvykem, napsal jsem si pro a proti. Do proti jsem třeba napsal uzavřenost systému, za kterou jsem dneska celkem vděčný a vyřešil jsem si jí po svém. Takže jsem vyrazil a koupil iPad 4. generace. Byl jsem prostě nadšen a ťukal jsem si na čelo, proč jsem investoval tolik peněz a nervů do pokusů s hromadou produktů, který mi nikdy nevyhovovali. Poté následoval iPhone 5 a to zejména kvůli provázanosti s iPadem. Přechod na iPhone mi ulehčilo to, že S3 byla hrůza.
Velikost mi nevyhovovala, design se mi nelíbil o systému ani nemluvím. Docela mě překvapila dostupnost po docela dlouhé době po vydání iPhone. Nakonec jsem tedy iPhone 5 sehnal. A nakonec teď nedávno jsem vyměnil svůj hlavní pracovní počítač (Asus zenbook) za Macbook Air.

Použití iOS a OS X při práci

Jak jsem psal v úvodu, pracuji jako projektant v energetice, primárně pro ČEZ a v tom mi Apple ohromně pomáhá se svými produkty. Jako projektant často jezdím v terénu po stavbách, po úřadech, jednáních, školeních. Můj normální pracovní den začíná tím, že podle systému GTD, podle kterého se řídím, zreviduji den, co je potřeba udělat, co mě čeká a nemine. Člověk hned vidí co který den udělal a co ještě musí. Například když si nejsem jistý jestli jsem poslal vyjádření na úřad napíšu do vyhledávače v připomínkách název akce a hned vidím jestli je odškrtnuto a popřípadě kdy. Ještě používám Evernote a nativní aplikace kalendář a připomínky. Co je potřeba udělat je svůj jednotný systém vedení tohoto systému. Super je, že je jedno na kterém zařízení si systém vedu, co je po ruce tam zapíšu a hned se synchronizuje všude. Poté vyrazím do terénu, kde potřebují nafotit stavbu, zkontrolovat výkresy podle zadání, udělat si poznámky a často praktikuji to, že si výkres vyexportuji jako obrázek a potom v iPadu zakreslím změny oproti zadání, nebo přání zákazníka. Poté jedu na další stavby a proces se opakuje. Super je, že už sebou nemusím tahat stohy papírů a dokumentace, ale stačí mi placka. Přístup k dokumentům mám vyřešen tak, že veškerou svojí práci mám uloženou na dropboxu a když potřebuju, kdekoliv se do ní dostanu. V práci přímo pracuji v dropboxu s tím že mám nastavenou denní zálohu na externí disk. Výborná věc která mi zase ulehčuje práci je, že když si stavby fotím, nemusím jako dřív rozdělovat fotky nějakou pomůckou jako vyfocení papírku s názvem lokality. Mnohokrát se mi stalo, že jsem nevěděl do jaké akce jednotlivou fotku rozdělit. Zkrátka nefotím jednoznačné fotky a sloup je vždycky sloup a skříň je vždy skříň. Teď se o tohle nemusím starat a fotím jako o závod a potom jenom podle záložky místa, kde se mi připíchne špendlík na danou lokalitu fotky roztřídím. Navíc žádné kabely, ale fotostream se postará o to, že mám fotky v iPadu i v Macu. Dále iPad využívám při jednání s úřady a zákazníky, kdy u sebe už nemusím mít všechny smlouvy a dokumentace, ale ihned otevřu, ukážu, opravím, pošlu na mail. V kanceláři používám svůj Macbook připojený k externímu monitoru, i když normální počítač zastane stejnou práci, mám rád tu provázanost s ostatními produkty přes iCloud. Ikdyž jsem nový uživatel OS X systém jsem pochopil velice rychle a pracuje se mi s ním velice dobře. Ještě doladit ty zlozvyky z Windows :-) . Co mne zaskočilo byla cena licence office na OS X. U kreslících programů problém nebyl. Jeden který používám je český, kde stačilo zavolat a dostal jsem za drobný peníz novou licenci na OS X. Další velmi známý kreslící program má licenci přenosnou mezi platformami. Závěrem bych chtěl říct, že ač byla prvotní investice celkem vysoká, nelituji a jsem maximálně spokojen. Na druhou stranu když si člověk spočítá kolik investoval do věcí které mu nevyhovovali a jenom kupoval a pod cenou prodával, jsem za Apple rád.
Bylo:
Macbook Air 2012,2015. Macbook Pro Retina 13,15, Macbook 12" Macbook Pro TB 13
iPad mini 2, 4, AIR 2, PRO 9.7
iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6+, iPhone 6s, iPhone 6s+, 2x iPhone 7+
Je:
iPad PRO 12.9
iPhone X
Macbook Pro TB 15 2016 16/256GB

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od petr.sybol » 10 úno 2013 20:21

Ty jo, paradne se to cetlo a je z toho videt, ze zarizeni jsou tvy otroci, nikoliv ty jejich, coz je parada ;-) Tak hlavne, at jsi spokojeny :-)
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

Uživatelský avatar
Classic
Příspěvky: 410
Registrován: 01 srp 2012 09:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od Classic » 11 úno 2013 07:19

Takže vítej zpět - hezký příspěvek.

V této souvislosti se tě zeptám, jaká je kompatibilita kontaktů, které si převáděl z iOS na Android a následně zpět. Myslím tím hlavně, jestli už dnes funguje kompatibilita na 100%. Zajímají mne výchozí systémové kontakty v Androidu (ne, co by řešila nějaká jejich aplikace). Hlavně čeština, fotografie kontaktu, přenos vícero adres s označením, uživatelské názvy u telefonů, mailů, faxů ap., poznámky, oslovení u jména a titul, stát ...
iOS podporuje tuším formát vCard 3.0 jako KONTAKTY v OS-X. Jenom by mne to zajímalo, jak je to dnes. Mobily jsem zažil od svého prvního NMT Benefon, přes NMT i GSM Nokie a jejich komunikátory, SE řady 9xx a nyní 5,5 roku iPhone. Vždy to byla lapálie převádět dříve kontakty mezi modely či systémy. Jakou máš zkušenost?
Emulátor SPECTRE128 - http://bit.do/_mac, s Apple od roku 1988.  Think Different 

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od davidhavir » 11 úno 2013 10:32

Paráda, víc takových příspěvků, osobní příběhy jsou prostě nejlepší ;)
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od seaman » 11 úno 2013 13:15

Super, privital by som, keby sa viacej uzivatelov podelili o skusenosti, ako vyuzivaju soje iProdukty na pracu.

Ja pouzivam iPad a iPhone hlavne na komunikaciu. Co mi trochu vadi, je nemoznost vkladat prilohy do rozpisaneho mailu, myslim tym dokumenty a podobne. V pracovnej korespondencii je to do urcitej miery nedostatok a pevne verim, ze to bude v iOS7.

Inak odkedy mam iPad, notebook vyuzivam minimalne.

Vsetko mam prepojene: PC - iPhone - iPad maily cez google apps, data cez box.com, vyuzival som dropbox, ale na boxe som ziskal 50GB free space, tak som migroval. Na upravu dokumentov Office2 HD.

Benny55
Příspěvky: 162
Registrován: 01 úno 2013 11:46

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od Benny55 » 11 úno 2013 19:52

Děkuji za pochvalu. K těm kontaktům, když jsem převáděl z iP 3G na android tak jsem přepisoval ručně. Mezi android zařízením jsem přenášel kontakty přes sd kartu a teď naposled jsem z androidu na iP 5 jsem bohužel opět zase ručně přepisoval, což bylo utrpení, ale export kontaktů se mi nepodařilo nijak spojit s iOS. Jinak Android má velice podobné rozhrání kontaktů jako iOS.

Jinak ještě poznatek. Dost uvažuji nad tím, že vyměním velký iPad za iPad mini. Přeci jenom když potřebuju pracovat s velkou plochou zapnu Air,max ho připojím na ext. monitor. Jak píšu tak iPad je pro mne zařízení do terénu, kde předpokládám maximální flexibilitu. Myslím že iPad mini udělá pro mne lepší službu. Nicméně netrpělivě vyhlížím novou generaci a doufám v rychlejší procesor než má stávající iPad mini. Retina u mne není hlavní důvod, ale jako bonus proč ne.

Zkušenosti s OS X jsou pořád velmi pozitivní a zvykám si na jednoduchost systému a začíná mi to dávat větší smysl. Nicméně jsou pořád věci na které jsem nepřišel, například Finder se podle mne chová dost unfriendly. Nepřišel jsem na to jak seřadit všechny složky i jejich podsložky. Nejenom druh zobrazení, ale hlavně třídění a velikost fontů u názvů. Pokud na to přeci jenom něco existuje nějaká finta, budu vděčný, Dále pořád blbne ukazatel zbývajícího času na baterii. Pokud vytáhnu ze zdroje ukazuje chvíli 8:00h po minutě zase 5:50 potom 4:00h Po půl hodině ukáže 7:00h Realný čas jsem neměřil.
Bylo:
Macbook Air 2012,2015. Macbook Pro Retina 13,15, Macbook 12" Macbook Pro TB 13
iPad mini 2, 4, AIR 2, PRO 9.7
iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6+, iPhone 6s, iPhone 6s+, 2x iPhone 7+
Je:
iPad PRO 12.9
iPhone X
Macbook Pro TB 15 2016 16/256GB

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od seaman » 11 úno 2013 20:41

Mal si si vytvorit jeden ucet na gmail a cez ten to zosynchronizovat ;-)

TomAnt
Příspěvky: 32
Registrován: 30 črc 2012 15:12

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od TomAnt » 11 úno 2013 23:18

Ono, vacsina tych osobnych pribehov bude rovnaka :) Prvy iPod a si chyteny.

Aspon u mna to tak bolo. Ten pribeh je sice dlhsi, aj ta cesta k tomu iPodu, ale... zacalo to iPodom classic 5tej generacie, 30GB, na vtedajsie pomery obrovske ulozisko. Niekedy v roku 2005. A uz ma z pazurov nepustili.
Takze momentalne ako biznis zariadenia pouzivam MacBook Pro, iPad mini a iPhone 4S.
V sufliku sa niekde vala iPhone 3G a na hudbu stale pouzivam povodny iPod classic 5th 30GB, pripadne na sport iPod nano 6tej generacie.

Rukami mi preslo toho viac, ale toto je aktualne co aj zostalo doteraz :)

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od davidhavir » 12 úno 2013 12:19

Benny55 píše:Dále pořád blbne ukazatel zbývajícího času na baterii. Pokud vytáhnu ze zdroje ukazuje chvíli 8:00h po minutě zase 5:50 potom 4:00h Po půl hodině ukáže 7:00h Realný čas jsem neměřil.
Když to jednoduše nastíním, tak to ukazuje kolik času ti zbývá při aktuální "zátěži". Tedy je správně, že se to pořád mění.
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

Uživatelský avatar
marcelnik
Příspěvky: 55
Registrován: 21 lis 2012 14:05
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od marcelnik » 13 úno 2013 20:45

Veľmi dobrý článok, palec hore, možno napíšem tiež vlastnú strastiplnú cestu k Apple produktom. Keď som skúsil iPhone, bolo už len otázka času, prejsť na Apple vo všetkom. Akurát ešte nemám Apple TV, ale aj k tomu už som nahlodaný.
Naozaj by sa celkom dobre čítalo, kto akou cestou prišiel k Applu. Ak tu taká téma vznikne, prispejem aj ja.
Pekný večer všetkým.
iPhone5 16 Giga
iPad 4
MacBookPro 17" Early 2011
Mountain Lion

slacho
Příspěvky: 488
Registrován: 19 srp 2012 18:17

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od slacho » 14 úno 2013 04:10

Inak ja používam na kontakty výhradne app phonecopy ktorá je na všetky platformy a som spokojný

Super článok ;-)
MacMini
MacBook Pro retina 13” 2020 M1
iPad Pro M2 11” 256gb
iPhone 13 Pro 256gb
Airpods
Apple Watch 6
Apple TV

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od comatory » 20 úno 2013 09:53

Hm tak spíš taková dojmologie než recenze, ale OK.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od Mironet » 04 dub 2013 07:10

Zajímaly by mě ty špatné zkušenosti s Androidy, kvůli kterým jste po pár měsících zavrhnul HTC a dvoje Samsungy, můžete toto prosím trochu rozepsat?

Benny55
Příspěvky: 162
Registrován: 01 úno 2013 11:46

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od Benny55 » 11 dub 2013 09:47

Dobře tak v kostce:

HTC - žalostná výdrž na baterii, kvalita zpracování, rozlišení displeje, pomalá reakce telefonu

SII - ze zmiňovaných asi pro mě nejlepší a nejspolehlivější, ale kvalita zpracování opět nic moc. Po půl roce běžného kancelářského používání značné škrábance na displeji i na zádech, rozvrzaný kryt. Občas spadla nějaká aplikace a blbla wifi

SIII - opravdu veliký krok zpět. Aplikace padali každý den, kvalita zpracování byla lepší, ale záda opět poškrábaná jak od smirku. Telefon se občas sám restartoval, zamrzala oznamovací lišta a nešla zarolovat zpět a tak dále...

iP5 - po 4 měsících používání jsem pořád naprosto spokojen a nadšen, jsou nějaké mušky které mi vadí, například výdrž baterie ale jinak nemám problém a na tlfon se můžu spolehnout.
Před 2 týdny jsem ještě vyměnil MBA 13 za rMBP 15 a jsem opět velmi nadšen a okouzlen monitorem a jeho rozlišením. Co jsem nečekal byla výdrž na baterii, kterou jsem čekal o dost menší, ale bez problému 8h při netu, práci...
Bylo:
Macbook Air 2012,2015. Macbook Pro Retina 13,15, Macbook 12" Macbook Pro TB 13
iPad mini 2, 4, AIR 2, PRO 9.7
iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6+, iPhone 6s, iPhone 6s+, 2x iPhone 7+
Je:
iPad PRO 12.9
iPhone X
Macbook Pro TB 15 2016 16/256GB

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Osobní zkušenosti s produkty

Příspěvek od Mironet » 11 dub 2013 15:16

Zajímavé, já mám zase tragické zkušenosti se Samsungem Wave, ale přesně naopak - skvělý hardware, příšerný software. Což je zvláštní protože to není Android a Samsung si tak s vlastním OS Bada mohl dělat co chtěl.

Kdybych to měl shrnout jednou větou - měl jsem pocit, že jsem pro ně jako zákazník přestal existovat v momentě, kdy jsem zaplatil za telefon. Většina inzerovaných funkcí byla naprosto nepoužitelná a za cca rok co jsem telefon vlastnil jsem se nedočkal nápravy. Jen namátkou - naprosto nepoužitelný nativní prohlížeč Fb a Tw, často padající webový prohlížeč, nefungující sync s MS Exchange (podle internetových diskuzí obecný bug - nikdy nevyřešeno) nelogické řazení v hudebním přehrávači, většinou zcela nefunkční zaměření GPS (občas se tak po 10min dokázal i zaměřit) + katastrofální mapy, Appstore k smíchu a o desktopové aplikaci pro synchronizaci taky škoda mluvit. Naproti tomu zase pevné kovové tělo, skvělá výdrž baterie, pěkný jasný displej a nativní podpora Divx potěšila. Mínusy ale jasně převažovaly.

Odpovědět