Nemilá zkušenost Mac/iPhone

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Nemilá zkušenost Mac/iPhone

Příspěvek od Hallfdann » 25 úno 2013 12:40

Následující článek popisuje jednu moji zkušenost s iPhonem, která se mi v minulosti již stala(iPhone4). Před pár týdny se mi stalo něco podobného znova a to s iPhonem a MacBookem Pro 13” - těžko říct co bylo příčinou a kdo z nich za to mohl.
Třeba právě VY uvidíte mezi řádky chybu, kterou jsem neviděl a poučíte mě.

Odjel jsem na hory a s sebou si vzal MacBook a nový iPhone 5. Ve starší chatě pochopitelně nebyl internet takže o to to bylo zjimavější.

Večer jsem sem si chtěl zasynchronizovat iPhona, protože po cestě na hory jsem koupil pár písniček z iTunes a některé aplikace též nebyly přehrány synchronizací do Macu.

Připojil jsem iPhona. A začalo se pomalu otvírat peklo. V tu dobu jsem v mobilu měl asi 1,5Gb volnýho místa.

Chvilku to “chroustalo” a pak mi to začalo hlásit, že věci v iPhonu zabíraj víc místa než je kapacita iPhona ! Konkrétně jsem přesahoval o 340mb. A přes to prostě nejel vlak. Tak sem začal ustupovat. Smazal jsem GTA Vice City (1,4 GB? asi tak). Barevný informační graf zobrazující místo v iPhonu poskočil a vypočetl, že v mém iPhonu bude po syncu 3Gb volného místa. Dobrá tedy, GTA jsem oželel a dal jsem synchronizovat podruhé.

Další chyba. Nyní jsem přesahoval kapacitu iPhona o 100mb asi. (po smazání gta).
Tak jsem smazal Might of Magic- Clash of heroes (hmmm instalačka 533mb - v iphonu 1,9 Gb). Informační posuvník vesele poskočil ze 100 mega přes limit na nějakých 4Gb volného.

Opět synchronizace. Nyní se ukázalo dalších pár chyb o kapacitě. Tak jsem se na to vykašlal a vypnul vše. Nejspíš se ale hlavní věci ohledně zálohy povedly (poznal jsem to další den).

Obrázek


Další den jsem se vrátil ze svahu a večer jsem si upravoval fotky v Aperture. Poté jsem si některý chtěl dát do iPhona. Peklo se otevřelo úplně.

Po připojení iPhona k macu mi to vynadalo, že data v iphonu nemůže přečíst.

Obrázek


A jediná možnost jak to nějakým způsobem zesynchronizovat byla - restore iphone.
Několik restarů všech zařízení široko daleko, nevedlo nikam.
Akorát iPhone se zpamatoval a zjistil že nemá “ 0bytes avalible” ale něco okolo 5Gb.

“Bez internetu neuděláš nic”

Restore Iphone - chce stáhnout iOS, nelze, nemám wifinu na chatě. Nemluvě o ověření atd.

Poté jsem šel do nedaleké hospody kde wifi měli, a dokonce i svižnou, tak sem updatoval iPhone z 6.0 na 6.1 (6.1.1, nevím, byl to jen malej update), doufajíce, že třeba něco takovýho pomůže. Nic.
Přišel jsem na chatu a Mac na mě hulákal stějně jak předtím.

Arogantně sme spolu “nemluvili” 3 dny a doma následoval sled akcí klasickejch pro restore.
S tím zjištěním že asi první den kdy se potíže začaly objevovat, jsem asi něco zasynchronizoval protože byl k dispozici backup. - díky bohu.

Obrázek

Obrázek


Taky konečně ZÁHADNÁ sekce Other se zmenšila z 6Gb na přijatelnou hodnotu 900mb.
Fakt mě zajmá co tam před restorem bylo. Když v iPhonu mám Apps - Photos - Music. Toť vše! CO ksakru je tak velký, že to dá dohromady 6GB?! Prošel jsem APP data/documents a vše bylo v řádu kb až 10 mb. Takže to asi ne.



Inu je to již podruhé co se mi tato nepříjemná věc s (ne)volným místem stala. Sem zvědavej kdy si iPhone/Mac ze me vystřelí znovu.


Co si o tom myslíte vy?
Awww maaan!

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemilá zkušenost Mac/iPhone

Příspěvek od Alisczech » 03 bře 2013 20:36

A nepouzivate nejakou aplikaci, ktera ma velka data? Vetsinou to byvaji treba offline mapy nebo mapy navigaci, alternativni video prehravace nebo alternativni spravci fotografii, programy na strih videa apod.
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
Hallfdann
Příspěvky: 73
Registrován: 12 srp 2012 21:58

Re: Nemilá zkušenost Mac/iPhone

Příspěvek od Hallfdann » 05 bře 2013 11:36

V té době jsem používal pár aplikací který v sobě hromadily data - GoodReader,Dropbox apod. Ale jejich data jsou vidět v documents & data aplikaci. Jinak sem se dival kolik mb tam v těch aplikacích bylo kdyz jsem mermo mocí hledal východisko.

Jednou za čas mi to iPhone udělá, a mám takové tušení, že to dělá když mám už jen 1,5Gb volného místa a připojím ho po třeba 50 dnech bez synchronizace - což je chyba samozřejmě.

Tak pak si myslím, že je šance, že se něco podobného jako mě dříve, stane.
Awww maaan!

Odpovědět