Sportem ku přežití - Zombies, RUN

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Baklazaan
Příspěvky: 4
Registrován: 14 úno 2013 19:15

Sportem ku přežití - Zombies, RUN

Příspěvek od Baklazaan » 18 bře 2013 21:18

(Původně psáno pro blog miPhone, tak když už jsem se s tím psal, tak se chci podělit, o ničem jinym to není. Zde je ta 80% článku a fotek kvůli prostoru, tak kdo by měl zájem, může se podívat na celou záležitost na blogu. Snad takto nikoho neurazím)

Projekt z Kickstarteru má něco okolo 30 misí, které trvají zhruba 20 - 30 minut. Vy se vžíváte do role atletického Běžce č. 5, který pobíhá po okolí a sbírá lékarničky, jídlo, zbraně a uhýbáním zombíkům.

Příběh začíná cutscénou, kde posloucháte asi dvě minuty dialog dvou postav, který vás uvede do děje a vašemu běhu dodá patřičné příběhové pozadí. Pak automaticky začne hrát váš hudební playlist. Ten sice není nutností, ale příběh bez hudby je vždy fádnější. Během písní se chvílema ozve robotický hlas alá Stephen Hawking upozorňující, že jste zrovna něco automaticky sebrali (různé zásoby), nebo jste upozorněni na blížící se zombie. V této fázi začíná zábava a hlavně tuhý sprint.
O vzdálenosti zombií jste upozorňováni pípajícím detektorem pohybu a Stephenem Hawkingem hlásícím vzdálenost v metrech. Když na konci akce uslyšíte "Zombies evaded", úspěšně jste jim zdrhli, pokud uslišíte "Items dropped. Zombies distracted", jste tlustí a pomalí - obětovali jste všechny své zásoby a mise je neúspěšná.

Obrázek Obrázek

Zombies run není klasická fitness aplikace. Nedozvím se zde kolik jsem shodil kalorií nebo jaký mám tep. Tato aplikace předně vyniká motivací, kterou vám může dodat nejen kvůli zajímavě odvíjejícímu se příběhu, ale také kvůli mini prvku strategie. Předměty sebrané během mise totiž slouží jako body XP, které lze rozdávat mezi různé části města a zvyšovat tím tak jejich level. Tím se také zvyšuje počet obyvatelstva... A každý, kdo alespoň chvíli hrál nějakou strategii chápe, že zvyšování zkušeností je návykovka jako prase.

Ikdyž má jít vlastně o hru, vaše role je zde dost pasivní. Běžec zde nemá možnost, jak příběh ovlivňovat. Maximálně unlockujete nové mise a předměty tím, jak daleko jste v příbehu a nejspíše také XPčkama. Aplikace vás ani vyloženě nenutí běhat. Když zaútočí zombie, aplikace zaznamenává tempo pohybu, takže když celou dobu půjdete chůzí, stačí si lehce zaklusat. Jelikož nejsem žádná baba, zvolil jsem od startu rychlejší tempo, a tudíž jsem během vlny nemrtvých musel pořádně zabrat.

Často se může stát, že je mise kratší než vámi zvolená trasa. Proto je zde Radio mode. Ten se automaticky zapne po skončení mise a vyvolá dojem, že si zrovna volně pobíháte mezi úkoly a posloucháte dva DJe, co vypouštějí do rádiových vln písničky z vašeho playlistu a prokládají to krátkými dialogy. Je to úžasný nápad a skvěle to dokresluje atmosféru světa. Hodně deporučuji si vybrat k tréningu a poslechu klidné místo, nejlépe v lese. Pronásledování zombií totiž vyžaduje pořádné zrychlení bez zastavení, proto bych běh ve městě nedoporučoval. V nastavení lze pronásledování zimbíkama vypnout, ale trochu pak aplikace ztrácí ze svého kouzla.

Aplikaci čeká za nedlouho zásadní renovace, jelikož 16. dubna vyjde Zombies, Run 2. Bude se jednat o free upgrade pro zakoupené aplikace. Změní se vzhled a přidá se několik misí. Na blogu dokonce straší tím, že každý týden bude vycházet nová obsah, takže myslím nemusí být strach ze stereotypu.

Pro mne naprosto dostačující aplikace. Je zde mapa, tempo i kalorie a jako bonus dostanete solidní příběh, který je vyprávěný slušnými herci. A také díky atakům zombií dostanete podmět si pořádně zasprintovat (tak 40sec). Cena - 80 Kč ve slevě.

https://itunes.apple.com/us/app/zombies ... 19713?mt=8

http://miphonecz.blogspot.cz/2013/03/sp ... s-run.html

Odpovědět