Lifeproof frē pro iPhone 5

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Lifeproof frē pro iPhone 5

Příspěvek od Lachtan1 » 18 zář 2013 18:54

Před prázdninami jsem se rozhodl že si koupím vodotěsný obal na iPhone. Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodl pro konkurenční HITCASE PRO. Jelikož se rád potápím tak hlavním důvodem byla právě voděodolnost do 10ti metrů a na první pohled jsem mu prostě více věřil že mi iPhone uchrání. Za těch pár měsíců jsem ale narazil na pár nedostatků, které pro mě jsou ale zásadní. Proto, když se mi díky macforum naskytla šance vyzkoušet Lifeproof neváhal jsem. Tímto bych chtěl poděkovat Honzovi Březinovi a slečně Johance z Belkinu. Budu sice hodnotit Lifeproof ale sem tam se zmíním i o HITCASE a na konci napíšu krátké srovnání které Vám snad pomůže při rozhodování.

Odolnost:

Hned na začátek bych poznamenal, že podle výrobce je každé pouzdro ještě před odesláním do obchodů testováno jestli je opravdu vodotěsné. To je dobrá věc, protože HITCASE takto testovaný není a k mé smůle jsem dostal zrovna vadný kus a teklo mi do něj. I přez to výrobce (teď už zase mluvím o Lifeproof) na letáčku doporučuje si vodotěsnost ověřit. Nejslabším místem je samozřejmě displej, ale nějak se telefon ovládat musí. Na materiálu ze kterého je fólie vyrobená se mi líbí že když na něj cákne voda, shlukne se do větších kapek a rychle steče - takže se na displeji nedrží voda a telefon se dá používat i v dešti. Obal není tak robustní jako konkurenční HITCASE ale také míří na jinou cílovou skupinu a tudiš je odolnost dostatečná. Vodotěsnost je do dvou metrů. Na obalu jsou vypsané dva standardy které pouzdro splňuje:
  • MIL STD 810F-516.5 - Jedná se o standard americké armády. Pochopil jsem to tak, že tesotvané zařízení je postupně podrobeno řadou testů (od nejšetrnějších až po ty tvrďácké) a po jaký test projdou, takové číslo za tu pomlčku dostanou. Lifeproof by tedy měl přežít vše po zvýrazněnou kolonku v tabulce což (pokud se nechystáte do války) je podle mě dostatečná ochrana.

    Tady jsem udělal tabulku kde jsou vypsany jednotlivy stupně této normy: http://imageshack.us/a/img547/3046/pj69.png
  • IP 68 - Udává stupěň krytí elektrospotřebiče. Skládá se ze dvou cifer. První cifra udává stupěň ochrany před nebezpečným dotykem / vniknutím cizího tělesa. Dráhé udává stupeň krytí před vnikem vody. Zde pouzdro disponuje maximální možnou ochranou, tedy IP 68.

    Tady je zase tabulka: http://imageshack.us/a/img547/3046/pj69.png
Design:

Jelikož jsem byl zvyklý, že v HITCASE vypadal iPhone jak ten ovladač kterym John Connor spustil Arnolda do roztavenyho železa (http://www.youtube.com/watch?v=wrWdY8drTk8) tak se mi Lifeproof velice líbí. Pěkná je zezadu průhledná část, kterou jde vidět jablíčko, což určitě posouvá design o kousek výš. Jedinou věc, kterou bych vytkl je, že na místě senzoru světla je takovej šedej průhlednej plast, díky kterymu je fólie na displeji vypouklá. Nevypádá to moc pěkně a ze začátku mi to poměrně dost vadilo ale zvyknete si.

Praktičnost a obsah balení:

Telefon s obalem o moc nevyroste a v pohodě se vleze do kapsy. Na výšku vyroste o 15mm, na šířku o 10mm a na tloušťku o 7mm. Váha vzroste o 30g. Co se mi opravdu hodně líbí je možnost odklopení krytky Lightning konektoru - můžete tedy telefon nabíjet ikdyž jej máte v obalu (tohle HITCASE neumožňuje). Dále se mi pak líbí, že ikdyž je telefon v obalu, můžete ovládat přepínač tichého režimu (což HITCASE také neumožňuje). Další zajímavou vlastností je možnost odšroubování krytky 3,5mm jack konektoru a následny našroubování specielního adaptéru, který vám (za předpokladu že máte vodotěsná sluchátka) umožňuje poslech hudby pod vodou. Takže pokud rádi plavete, je to určitě příjemná možnost. Osobně jsem tohle nezkoušel ale uvažuji že si vodotěsná sluchátka pořídím. Tím jsem se dostal k obsahu krabičky. Krom již zíněného adaptéru a pouzdra krabička obsahuje: manuál, hadřík na displej a náhraní šroubovací špunt na 3,5mm jack.

Závěr:

Lifeproof můžu s klidným svědomím doporučit. Z iPhonu se vám stane outdoorový telefon kterému nevadí voda, prach ani pády. Denně ho nepoužívám protože se mi přecejenom telefon víc líbí bez jakýhokoli obalu, ale pokud někam vyrážím tak do něj telefon dávám. Protože mám ve zvyku když jdu pít si rozbíjet hlavu, pouštět věci z ruk a podařilo se mi i spadnout do řeky, takže jsem se jej naučil brát i když se jde oslavovat víkend. Aspoň se nemusím když se ráno probudím modlit aby byl iPhone v pořádku. S HITCASEm PRO bych jej srovnal krátce. Lifeproof je spíše outdoorový kryt, HITCASE se hodí jako náhrada GoPro (je navíc kompatibilní s jeho příslušenstvím). Pokud tedy jezdíte motocros, freeride na snowboardu nebo se potápíte mezi korály a všechno si to rádi natáčíte, sáhněte po HITCASE PRO (má Wideangle - podobny fish eye). HITCASE je prostě pro extrémní sporty a Lifeproof spíš pro outdoor. Pokud bude čas napíšu uživatelskou recenzi i na HITCASE. Původně jsem měl Lifeproof vyzkoušet i na sjezdu řeky, ale nějak to na poslední chvíli padlo, takže hodnocení Life Jacket ještě dopíšu jakmile jej otestuji.

Zde jsou fotky produktu: https://www.icloud.com/photostream/#A5Gf693ZJINaxC

PS: Pokud vás něco zájímá tak se ptejte, rád odpovím.

UPDATE: zapoměl jsem místo Xek dopnit čísla u rozměrů a měl sem tam srandovní překlep, tak je to už opraveny :)

Odpovědět