Safari vs Firefox vs Chrome

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Player
Příspěvky: 66
Registrován: 31 srp 2012 16:09

Safari vs Firefox vs Chrome

Příspěvek od Player » 19 zář 2013 16:30

Dlouho dobu jsem používal na Mac OS X jako hlavní prohlížeč Firefox. Poslední léta mě ale štval. Byl pomalý, sekal se, způsoboval vytížení procesoru do neuvěřitelných výšin například kvůli flash reklamám na stránkách. Jsem zvyklý nechávat prohlížeč s některými stránkami na pozadí a tady Firefox dělá pěknou paseku. Jakoby se zacyklí a musí shodit, v krajním případě restartovat počítač.

Přešel jsem tedy někdy vloni zpět na Safari, které mě v minulosti nevyhovovalo a musím říci, že verze 5.1.8 je v pohodě. Vím, že je taky stará, ale pořád jedu na 10.6.8 do vydání 10.9., který se díky bohu svižností přiblížil právě 10.6, alespoň dle DP 7, kterou zkouším.

Mimochodem, Safari v 10.9 má konečně boční panel se záložkami, což byl jeden z důvodů, proč jsem byl dlouho u Firefoxu.

Poslední prohlížeč, který využívám asi nejčastěji, je Chrome, který mi připadá asi nejrychlejší. Operu nepoužívám, nějak mi nesedí.

Co očekávám od prohlížeče?
- stabilitu
- rychlost
- správu hesel a jejich im/export
- boční panel se záložkami
- aby byl v češtině :-) (Safari 5.1.8 není)


Moje pořadí prohlížečů dle parametru celková spokojenost:

1-2) Google Chrome Verze 30.0.1599.47 beta
2-1) Safari 5.1.8
3) Firefox 23.0.1


takto vypadá boční panel se záložkami v Safari v 10.9.
Obrázek
Obrázek

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Safari vs Firefox vs Chrome

Příspěvek od czhook » 11 lis 2013 19:23

Za mě Safari, ať už kvůli icloud synchru, stabilitě a rychlosti, ale hlavně mi plnohodnotně nahradí Pocket
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: Safari vs Firefox vs Chrome

Příspěvek od seaman » 12 lis 2013 08:00

Ja nemam mac, ale pc, preto chrome, synchronizuje s ipadom aj iphonom a je fakt rychly a stabilny

Uživatelský avatar
zmiy
Příspěvky: 302
Registrován: 31 črc 2012 09:36
Bydliště: internety

Re: Safari vs Firefox vs Chrome

Příspěvek od zmiy » 12 lis 2013 08:40

Operu jsi zkoušel?

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Safari vs Firefox vs Chrome

Příspěvek od lulu » 12 lis 2013 09:48

za me:

Safari:
+ systemovy prohlizec, provazanost se systemem a funkcemi (sdileni, seznam cetby)
+ vzhled
+ podpora App Nap
+ 64-bit
- omezena funkcnost
- omezeni extensions
- obcas zahlti sam sebe a je nutny Safari Reset

Chrome
-+ prime napojeni na google
+ sandboxing tabu /myslim/
+ vetsi vyber extensions
+ synchronizace s mobilnimi verzemi a dalsimi pocitaci
- silenej vzhled, hlavne pri aktivovanym bookmark baru, hnusnej masivni download bar atp. proste Android like
- stale pod dozorem strycka google
- podobne jako Safari Extensions maji pouze omezene moznosti zasahovat do samotneho prohlizece (falesny Adblock atp.)
- debilni cislovani verzi (kolikatku mas chrome? 325? Ne 264.)
- zcela v rukou google=zrusime podporu mp4? Sup a uz tam neni, ted musis pouzivat VP8 nebo jak se to jmenuje..
- nepodporuje App Nap
- pouze 32-bit verze
- bezpecnost - ukladani hesel v plaintextu!!!

Firefox
- vzhled - bohudiky jde ale pomerne zasadne upravit
- na OS X to porad jaksi neni ono.
- nepodporuje App Nap
+ opravdovy AdBlock (blokuje primo pozadavky na stazeni, nikoliv jen skryvani=reklama pred videem atp.)
+- extensions mohou zasadnim zpusobem doplnit/rozsirit funkcnost (tunning vs bezpecnost). Ne nadarmo tor browser bundle vyuziva prave upraveneho firefoxu
+ 64-bit


Opera
- starsi verze bez Webkitu=polovina dynamickych stranek se nezobrazovala korektne = prohlizec pro masochisty
+ novejsi verze je postavena na Webkitu


Osobne pouzivam nyni Safari, protoze jsem linej

Odpovědět