Malé ranní zamyšlení.

Máte osobní zkušenost s Apple produktem nebo příslušenstvím a chcete se o ni podělit s ostatními? Napište svojí uživatelskou recenzi a publikujte ji zde

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od lulu » 13 říj 2014 16:06

Hm, tak k padu safirove fabriky nakonec vydatne prispelo i samotne Apple. Se zadrzenou vyplatou posledni splatky na modernizaci vyroby se dostavame na skoro 200 mega USD naslibovanych penez, ktery Apple odmitnul vyplatit, coz kazdy majitel tovarny asi netaha po kapsach.
http://gizmodo.com/gt-sapphire-court-fi ... 1645640522

Niethalf
Příspěvky: 387
Registrován: 04 kvě 2014 09:40

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Niethalf » 13 říj 2014 16:48

Podle všeho výrobce safíru během jediného čtvrtletí utratil kolem 248 milionů dolarů, jež měl v hotovosti, jenže přesto nedokázal splnit plán, na kterém se dohodl s Applem, a tak nedostal poslední část splátky.

každá mince má dvě strany
iMac 21.5-inch, Late 2013 + Magic Trackpad
taška Thule Stravan Deluxe Attache - všechno od Apple v ní nosím
iPad mini + LifeProof pouzdro
iPad mini 4 + diar pozdro
iPhone 6
iPhone 5SE
iPhone 5c
iPod nano
Apple TV
AirPort Express

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od lulu » 13 říj 2014 18:55

No oni tu částku museli během této doby investovat. Taková byla smlouva s Apple. Ze své strany udělali maximum pro zvýšení objemu, ale kombinace penále a pokuty ve výši 200 mil. usd je likvidační

Niethalf
Příspěvky: 387
Registrován: 04 kvě 2014 09:40

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Niethalf » 13 říj 2014 20:31

Firma podepíše smlouvu, kterou nedodrží a špatný je Apple, který jim dá smluvně sjednanou pokutu a nevyplatí zbytek? No nazdar :)
iMac 21.5-inch, Late 2013 + Magic Trackpad
taška Thule Stravan Deluxe Attache - všechno od Apple v ní nosím
iPad mini + LifeProof pouzdro
iPad mini 4 + diar pozdro
iPhone 6
iPhone 5SE
iPhone 5c
iPod nano
Apple TV
AirPort Express

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Jadro » 13 říj 2014 20:39

Souhlas s Niethalfem. Smlouvu podepsali.
Dalo by se tu uvazovat o nerovne vyjednavaci pozici. Kdy velka firma Apple ma vuci dodavateli navrch a pokud se chce dodavatel uchazet o zakazku, musi podepsat takto drsne podminky, jinak nema sanci se ani o zakazku uchazet...

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od lulu » 24 říj 2014 21:27

Tak BOSE byl vykopnut z Apple Store...ovšem ne tak úplně :)
ImageUploadedByTapatalk1414182435.278063.jpg

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 242
Registrován: 20 zář 2012 10:56
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Krtek » 01 led 2015 18:24

Když je tu to vzdychací téma tam mam bohužel s novýma věcma od Applu ty nejblbější zkušennosti :-( Muj první nvoej iMac byl 20" C2D. Po roce v něm odešel první disk 250 GB. Vyměněno v záruce. Bohužel deuhej odešel asi 2 měsíce po konci záruky počítače. Dohadoval jsem se s prodejce, Applem a ČOIkou že nejde rát harddisk za náhradní díl ale jako novej samostatněj. Měla by na něj bejt záruka zase 2 roky a né ořezaná na konec záruky zbytku počítače. ČOIka sice potvrdila že mam pravdu ale nemůžou nic dělat nebo Apple sankcionovat, leda bych to dal k soudu. Tak jsem si dal za vlastní peníze disk vyměnit (práce litr + disk cca 15 stovek) mimochodem "originální náhradní díl harddisk" mi vnucovali asi za 4-5 tisíc bez práce ! iMac 20" šel z domu a já měl štěstí pořídit 27" rok starou i5ku. To bylo v roce 2011. A před týdnem zase disk v hajzlu :-( Tentokrát bez varování z minuty na minutu. Doufam že Timemachine i tentokrát zafunguje jak má. Aby to nebyla taková sranda, servisman mi hlásil že má problémy po výměně disku na něj dostat OS. Protože mi odešla DVD mechanika (po cca 2 letech skoro nepoužívání !). Chci tam Snow leoparda protože novější OS jsou horší a horší a vzhled je čim dál hnusnější. Když vidim Yosemita, zvracel bych, to je kopie Wokewn 8 - rozlitý mlíko, barvy jak pro malý děti, placatej vzhled... A když čtu tady forum co s tim maji lidi za problémy. Snad tam leoše dostane.
Krom hlavního kompu mam sbírku, takový malý muzejko. A můžu říct že v imacích G3 a G4 neodešel ani jeden disk ! A jsou to kompy o 5-10 let starší. DVD mechanika mi funguje ve všem, i G4 Cube čte a pálí jako drak. Nevim teda jestli denska je Apple ta hypermarketová nebo drahá značka. Já ho měl za tu drahou. Ale co koupim za 5 let až zase chcípne muj hlavní iMac, toho se děsim :-(
Mam i několik PCček. Komp co mam pod TV, nahrávám na něm denně filmy, slouží jako fileserver. Má to 3 disky a bez reinstalace woken, bez resetu (jednou za čas ho při odjezdu na dovolenou prostě vypnu) běží skoro v režim 24/7 od roku 2007 !
MacPro 5.1 s prokletym Yosemitem, iMac G3 Blue Dalmation, G4 17", G4 20", PowerMac G3 B&W, G4 AGP, G4 Cube, G4 QS, G4 MDD + párek Sonnetů.

Ctvrtek
Příspěvky: 15
Registrován: 27 črc 2013 02:08

Re: Malé ranní zamyšlení.

Příspěvek od Ctvrtek » 03 led 2015 01:02

Tak vidím že nejsem sám co má schýzu z toho až mu odejdou jeho staré poctivé stroje ;)
No nic, origo jabko to už asi nebude a půjdu zřejmě cestou Hackintoshe :D :D Protože ty nové hardwarové a softwarové ... opravdu ne.

Odpovědět