odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od sallvator » 05 čer 2015 13:39

Zdravím jako nový majitel AW a jako nadšený majitel bych rad udělal téma kde se bude mluvit o problémech kterými AW zatím bezesporu trpí a aby se případní majitele podělili o svoje dosavadní postřehy

já po dvou aktivních dnech mám problém s:

1. baterie - dělá si docela co chce a zatím sme nepřišel na to co na to má vliv nejdříve mi zniceho behem hodiny ubyde 20% aniž bych je používal, a pak mi tam 60% visí hodinu stáleho používání...nechápu...

2. měření tepu, první den mi to krásně každých 10 min měřilo tep pak jsem se večer koukl na souhrn a vše OK (trpím tachikardií takže to je jedna z klíčových funkcí které sem na hodinkách chtěl) druhý den tedy dnes, celý den hodinky neměří, prostě nic jen manuálně když měření vynutím :-/

3. zlobící notifikace, občas hodinkám unikne nějáká notifikace, nepípne mi ani telefon ani hodinky, ani hodinky neukazují červenou notifikační tupku, všimnu si toho jen podle červené výstrahy na ikoně app na iphone...

4. nefunkční diktování zpráv, nechápu proč, ale diktování zpráv mi uzná a přeloží češtinu jen u prvních dvou kontaktů v oblíbených, u dalších to napíše anglicky nesmysli a prostě o neveme češtinu, mohu tedy odpovedet na zpravu jen prvním dvoum kontaktum (skype atd CJ neberou vubec)

to je za mě tak vše jinak z hodinkamy jako takovými hlavne z jejich vzhledem a zpracováním jsem naprosto spokejen, z funkcemi také ale má to své ale, sem moc zvědav co na WWDC ohledně hodinek představí

(omluvám se píšu na iphone doma to pak opravím vše, zatím musíte chyby a překlepy prominout)

shotik
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2014 10:52
Bydliště: Praha

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od shotik » 05 čer 2015 13:53

hodinky zatím nevlastním - objednáno. Ale o měření tepu bylo diskutovano že po updatu nového fw už neměří tak jako dřív ale pouze jednou za hodinu ? Nebo se to musí vynutit ve workoutu snad.

O baterii jsem tu také něco četl a obecně dost žere třeba fb aplikace nebo messenger. Ono jakakoli notifikace bude žrout.

Ostatní si netroufám komentovat.
iPhone Xs
iPad Mini 5 + pencil
Apple Watch 4 Stainless 44mm
Macbook Pro Retina 13 2017
Apple TV 4
Synology NAS

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od sallvator » 08 čer 2015 14:27

tak mam po 5ti dnech škrábanec na displeji, a co tak čtu na netu tak sport edice se poškrábe opravdu lehce uživatelé píší i o poškrábání během prvních 2-4 hodin od rozbalení při běžném používání :-/

já s hodinkami zachazel jak v peřince a přesto tam mam oděrky a mam podezdření že k nim došlo když jsem otřel hodinky tričkem což mi příjde jako dost slabá odolnost

je tu někdo kdo má zkušnost s tímto ?

scorpi
Příspěvky: 113
Registrován: 31 črc 2012 04:19

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od scorpi » 08 čer 2015 15:00

Tak po 24 hodinách naprosto běžného užívání (nutno ale dodat, že 7 hodin jsem je měl na ruce ve spánku) mám 40% baterky ještě k dispozici.

Obrázek

Včera během dne odesláno z Watch asi 10 sms a 6 mailů, instalovány 4 aplikace třetích stran, prohlížení fotek na Instagramu a tweetů na Twitteru, 3x vynucené měření srdečního tepu a asi 5x jsem nastavoval a měnil Watch Face
Notifikace chodí suprově ze všech sociálních sítí, Viberu, běžných sms, iMessage, Mailu i kalendáře.
Čili na druhé nabití za mě spokojenost.

Ke sklíčku nemám nic, mám Steel se safírem a nikde ani náznak nošení zatím...

Měření tepu probíhá v pohodě co 10 minut

Diktování zpráv funguje tak napůl, jednou ano, podruhé napíše nesmysl, ale to mě tolik netrápí

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od sallvator » 08 čer 2015 15:57

Kolik mate vyuziti baterky v aplikaci apple watch/obecne/vyuziti ??

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od Mailo » 08 čer 2015 17:30

Pár mých poznámek k tématu:

1. baterie - měl jsem podobný problém, u mě pomohlo vypnout upozornění Facebooku. Nicméně údajně pomohlo ostatní lidem hodinky znovu synchronizovat, atd. atd. atd. Nicméně dle mého názoru je to o nastavení, pohrál jsem si s ním a výdrž baterie mi nedělá žádný problém.

2. měření tepu - v nové verzi watchOS je tep měřen pokud je člověk v klidu. Pokud tedy jdu ven běhat a nezapnu si režim "cvičení" tep mi hodinky měřit nebudou.

3. zlobící notifikace - s tímto problém nemám.

4. nefunkční diktování zpráv - nepoužívám. Co jsem to zkoušel tak to fungovalo.

5. poškrábání sklíčka - mám sport verzi a stejně tak jako iPhone je sklíčko velice lehce "poškoditelné". Osobně to beru jako největší mínus. Hodinky (i iPhone) nosím taky v bavlnce a i tak sklíčko vykazuje hodně malých škrábanců. Mám objednané nyní nějaké folie, tak to vyzkouším.
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od tlacenka » 08 čer 2015 18:18

OT: mereni tepu na zapesti je tak presne asi jako prumerna aktualni spotreba ve voze dle pocitace, ktery je vestaven...

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od sallvator » 08 čer 2015 21:14

Mailo píše: mám sport verzi a stejně tak jako iPhone je sklíčko velice lehce "poškoditelné".
no na iphone mi to nevadí vzhledem k tomu že na rozsvícenem displeji není vetšinou škrabance videt, ale watch mají černé UI a ty škrabance tam vnímám i za chodu :-/ to me nastvalo jeste po 3 dnech od vybalení tam mam prostě uprostřed malou rýhu která je i hmatalená nehtem přitom jsme nikde o nice nezavadil a staram se o ně jak to jen jde...nevím kde sem k tomu přišel

edyssssss
Příspěvky: 111
Registrován: 27 srp 2013 17:34
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od edyssssss » 11 čer 2015 19:29

Pokud si hodinky utrel trikem, tak uz v triku mohl byt nejaky pisek, kaminky nebo neco podobneho :) nemluvim o velkem mnozstvi :) neco podobneho se mi stalo u auta, kdy jsem celni okno otrel mikrovlaknem ve kterem muselo byt taky neco, jelikoz mi to zanechalo dost viditelnou ryhu na celnim okne :) je treba neotirat a nechat upatlane :lol:
www.AlesHavranek.cz - Tvorba a správa PPC reklamy

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od Mailo » 12 čer 2015 06:45

Já už zkouším k vůli tomuto problém různé folie na hodinky. Dneska mi má přijít i nějaké tvrzené sklo, tak uvidím jak to bude vypadat ;)
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od sallvator » 12 čer 2015 07:19

Tak skrabance sem nastesti odstranil lestenkou na sklo a nasel sem na netu i naky pripravky primo na hodinky a skrabance sou skoro pryc, dokud to nebude naka hlubsi ryha tak to snad pujde zlestit

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od Mailo » 12 čer 2015 07:58

Můžete poskytnout nějaké odkaz? Taky bych si poleštil :lol:
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od rony » 14 čer 2015 09:04

Mne chybaju Reminders vo Watch
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od Kobra23 » 14 čer 2015 13:59

Mailo píše:Můžete poskytnout nějaké odkaz? Taky bych si poleštil :lol:
Urcite bude fungovat jakakoli zubni pasta.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od MICKI2701000 » 15 čer 2015 11:22

Bratri Slovaci pry od 27., mel byt v prodeji u vaseho Telecomu, jake tam aktualne mate ted jazyky na vyber, krome anglictiny?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od Mailo » 15 čer 2015 17:49

MICKI2701000 píše:... jake tam aktualne mate ted jazyky na vyber, krome anglictiny?
Nechce se mi to opisovat ;)
IMG_2491.jpg
IMG_2492.jpg
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od rony » 15 čer 2015 18:39

MICKI2701000 píše:Bratri Slovaci pry od 27., mel byt v prodeji u vaseho Telecomu, jake tam aktualne mate ted jazyky na vyber, krome anglictiny?
to je asi fama, telecom si vraj zistoval zaujem a potom to stiahol. nie je ziadna informacia, ze by sa objavili nahle necakane na Slovensku a v CZ napriklad nie.

Sucasne Watch obsahuju len jazyky krajin, kde sa predavaju. Identicka situacia ako s prvymi iPhone.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od sallvator » 15 čer 2015 19:34

ani watch OS2 nemá CZ tzn dřív jak na podzim při launchi OS2 watch v CR/SK nečejme

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od sallvator » 25 čer 2015 10:01

tak dnes je pro mě černý den, me apple watch schytali první náraz o futra a mám první škrabanec na těle :( :-D :-D ty první oděrky vždy bolí :-D
Přílohy
IMG_0010.jpg

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od rony » 25 čer 2015 16:11

Co sa asi nevyriesi je zaujimava drobnost spojena s kreslenim.

Som lavak. Hodinky nosim na lavej ruke. Nedokazal by som ich ovladat lavou na pravej - vsetky operacie by som nezvladol. Naopak, kreslit pravou na lavej je dost tazke. Kontext: mysku ovladam pravou, na tablete kreslim lavou, to je naopak neprekonatelna vyhoda.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Jurasch
Příspěvky: 259
Registrován: 01 dub 2013 16:14

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od Jurasch » 14 črc 2015 17:54

Jak vám funguje synchronizace kalendáře?
Mě se celkem pravidelně stává, že schůzky smazané, nebo přesunuté v hodinkách zůstávají a zůstávají ...
Ostatní zařízení (iPhone, MacBook, iMac) je mají v pořádku .

Netušíte co dělám špatně?

Uživatelský avatar
Brozik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2014 18:58
Kontaktovat uživatele:

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od Brozik » 02 srp 2015 18:27

Zatím nemám problém s poškrábáním hodinek, ale naopak mi u verze Sport - černý pásek slezla vrchní vrstva. Jednou jsem takhle vyšel do práce a koukám, co to mám na pásku za pyl či prach. Tak to párkrát otřu a ejhle, neviditelná vrstva je rázem pryč. Vidět to sice není, ale na dotek je cítit, že pod tím je již klasický gumový povrch a né takový ten lesklý a hladký. Má někdo podobné zkušenosti? Zvažuji, zda by to bylo na reklamaci pásku v Apple Store či zakoupení nového...
Zakladatel a šéfredaktor iPure.cz. Apple Trainer v iLumio.cz

franzkfk
Příspěvky: 23
Registrován: 28 srp 2013 12:42

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od franzkfk » 02 srp 2015 19:54

Všiml jsem si jen jednoho bugu.

1) Nativní počasí z iPhone - Už asi třikrát se mi stalo, že hodinky nemohly updatovat lokální počasí. Dokud jsem nerestoval hodinky a zároveň i iPhone, tak to pořád ukazovalo ty klasické pomlčky. Prasárna na tom ovšem je, že baterka padá při tomhle bugu, jak mouchy z jara.

Obecně mi baterie vydrží 2 dny (včetně noci)
Všechny notifikace v pořádku.

Žádné problémy.
Safír drží a dokonce i ocelové tělo bez škrábnutí. Ale upřímně, škrábance na hodinkách řeší jen člověk, který hodinky v životě nenosil. Důležitý je jen ten displej, jelikož poškrábané šasi v tak malém měřítku nikdo ani nerozpozná.

Uživatelský avatar
Brozik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2014 18:58
Kontaktovat uživatele:

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od Brozik » 02 srp 2015 21:03

Já hodinky nosím odjakživa, spíše mě překvapilo, že po 14 dnech šla vrchní část dolů. Samozřejmě je pro mě důležitější, že Watch mi funguji zcela bezproblémově, žádné bugy apod..na tom pásku to vidět není, pouze při bližším zkoumání, tak mě spíše zajímá zda je to normální, je jasný že stejně se pásek časem poškrábe.
Zakladatel a šéfredaktor iPure.cz. Apple Trainer v iLumio.cz

trminek
Příspěvky: 136
Registrován: 12 pro 2012 17:07

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od trminek » 03 srp 2015 08:35

Mám hodinky cca měsíc a půl a žádné problémy s páskem nepozoruji. Mám bílou i černou variantu a obě jsou zatím OK. Pokud Ti povrch změnil strukturu tak bych to zkusil reklamovat... Třeba by to tam šlo jen poslat. Klidně Ti mohu zapůjčit náhradní pásek pokud jsi z Prahy..

Uživatelský avatar
Brozik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2014 18:58
Kontaktovat uživatele:

Re: odvrácena strana mince - problémy s Apple Watch

Příspěvek od Brozik » 03 srp 2015 08:45

Z Prahy bohužel nejsem, ale děkuji za nabídku. Už mám rozjednáno, že si koupím ještě jeden zelený a uvidím, co to udělá. Pravděpodobně až budu mít chuť a cestu, tak zajedu do Drážďan a pozeptám se na výměnu. Je pravda, že struktura je jiná, když do toho škrábnu nehtem, tak tam zůstane menší rýha, asi šla dolů ta vrchní ochranná část a na dotek to je znát...Jinak platí záruka v rámci celé EU, že - tedy je jedno, zda pojedu do Drážďan či někam jinam
Zakladatel a šéfredaktor iPure.cz. Apple Trainer v iLumio.cz

Odpovědět