Watch a cvičení

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Watch a cvičení

Příspěvek od Mailo » 05 črc 2015 06:30

Rozhodl jsem se založit toto téma, jelikož pro mě, mimo jiné, mají AW velký přínos v tom, že se snažím více pohybovat, baví mě sledovat dosažených výsledků, porovnávat je atd. Včera jsem po dlouhé době vyrazil na kole na krátkou projížku lesem a překvapilo mě, že se mi nezobrazují (neměří) data o rychlosti a ujeté vzdálenosti. Nevíte proč? Může to být WatchOS 2.0 beta? Nebo je potřeba někde něco nastavit?
image.png
Taky je zajímavé, že jízda na kole dokáže slušně zmást aplikaci Zdraví, konkrétně pak měření vystoupaných pater. Je škoda že když na hodinkách mám zapnuté cvičení, že se tato informace nepředá dál, tak aby se měřená data vyhodnocovala jinak ...
image.png
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

John911
Příspěvky: 89
Registrován: 19 bře 2015 18:26

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od John911 » 05 črc 2015 08:30

Na kole jsem zkoušel hodinky jen jednou, ale taky mi nešla rychlost ani ujetá vzdálenost, takže to os 2.0 nebude. Zatím sem neřešil co s tím ani nevím čím to může být.
iPad Pro 10.5
MacBook Pro 13' 2017
iPhone 11
Apple TV

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od sallvator » 05 črc 2015 09:33

Rezim kola nemeri vzdalenost a rychlost bohuzel ja si ji davam na koleckove brusle (nevim jakej jinej rezim na todat kdyby nekdo mel tip??)

A jeste mi posledni dobou blbne tepovka ve cvicicim modu casto se sekne a jen zesedne a neukazuje hlavne na tech bruslich npr.

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od Mailo » 05 črc 2015 15:19

Díky za info ... je to smutné, takových keců měli jak dlouho hodinky testovali a ladili funkce pro cvičení a nakonec neumí zobrazit takovou jednoduchou věc.

:arrow: https://discussions.apple.com/thread/7018497

Evidentně nejsme sami, nicméně některým to funguje ...
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od Mailo » 12 črc 2015 11:02

Tak v betě 3 už měření rychlosti a vzdálenosti funguje dobře ;)
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od MICKI2701000 » 13 črc 2015 10:55

Chapu, ze to asi nekdo nechce zkouset, ale napr. myslite, ze by se dalo merit i kondicni plavani?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Mailo
Příspěvky: 746
Registrován: 31 říj 2013 07:39
Bydliště: Zlín

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od Mailo » 13 črc 2015 13:42

Tak hodinky jsou hlavně jen vodoodělné, nikoliv vodotěsné, nicméně na netu je dost videí o tom, že s nimi lidi plavou, tudíž pokud nebudeme řešit toto, tak už je to jen o dané aplikaci.

Možnosti jsou dvě:
1. Aplikace WORKOUT, která je přímo od Applu. Ta nabízí řadu možných sportů, ale plavání nikoliv. Nicméně má i možnost "jiné" která by mohla fungovat - minimálně na měření tepu, kalorií a času (vzdálenost nejspíš ne).
2. Aplikace třetí strany. Já jsem na Watch Storu našel toto :arrow: Swimming For Watch: https://appsto.re/cz/QS416.i
iOvce co ráda běhá a jezdí na kole. Momentálně blázen do HomeKitu :)

alesk
Příspěvky: 14
Registrován: 16 pro 2013 21:03

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od alesk » 13 črc 2015 20:39

Zdravím.
Hodinky mám teprve 3 dny, takže jsem zatím ve fázi seznamování. Nicméně jízda na kole je pro mne sport číslo jedna (i když pouze rekreačně, aby člověk měl nějaký pohyb, když celý den sedí u počítače). Mám verzi 1.0.1 a měření cyklistiky mě funguje správně. Normálně zapnu ve Workoutu Outdoor Cycle nic víc nenastavuji a výsledek je v příloze. Byl jsem na kole všechny 3 dny co hodinky mám a pokaždé to fungovalo korektně.
Co trochu zlobí, je měření tepové frekvence na kole. Občas se stane, že když se podívám na hodinky, tak tep neukazují.
Taky výdrž baterky při měřeném tréningu je nic moc. Mám za ty 3 dny vyzkoušené, že je spotřeba baterky cca 15% za hodinu.
Dnes jsem hodinky sundával v 5:00, přes den pouze zobrazení notifikací(většina povypínaná, zapnuté pouze notifikace hovorů, sms, e-mailů, kalendáře a úkolů), 2 hovory, rychlé přečtení 5 e-mailů a nespočet podívání a z práce jsem se vrátil s 50%. Než jsem vyjížděl na kolo, měl jsem 40% a když jsem se vrátil z kola měl jsem 22%. Teď je 21:30 a mám 15%. Takže kdybych byl na kole 2 hodiny (což běžně bývám i víc) tak by už byly mrtvé.
Možná si baterka časem ještě "sedne", ale na nějaké velké sportování to stejně nebude.
Jinak zatím velká spokojenost a koupě nelituji.
Přílohy
IMG_2067.jpg

Uživatelský avatar
Classic
Příspěvky: 410
Registrován: 01 srp 2012 09:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od Classic » 25 zář 2015 08:59

Zdravím wočaře. Mám dotaz ke kalibraci AW při hýbacích aktivitách. Při prvním rozjetí úkolu (chůze či běh) v AW aplikace WORKOUT se zobrazí poučení viz. příloha.
IMG_2001.jpg
IMG_2001.jpg (45.09 KiB) Zobrazeno 9441 x
Mám dotaz, když se iPhone vezme kratší čas, než se doporučuje, či zda častějším nošením v dalších úkolech se nějak AW dokalibrují sami dle čidel v telefonu, hlavně asi dle GPS. Nikde jsem v menu nenašel kalibraci dodatečnou - manuální. Jde mi o zpřesnění vzdálenosti chůze na "moje" kroky bez následného nošení iPhone. THX

UPDATE: něco jsem k tomu našel, zkusím

https://support.apple.com/cs-cz/HT204516
Emulátor SPECTRE128 - http://bit.do/_mac, s Apple od roku 1988.  Think Different 

Uživatelský avatar
ceskymac_cz
Příspěvky: 156
Registrován: 07 úno 2015 09:56
Bydliště: Teplice

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od ceskymac_cz » 13 lis 2015 12:05

Určitě těch kalibrací udělejte více. Mám odzkoušeno, že relativní přesnosti (s odchylkou cca 8 - 10%) jsem dosáhl až při třetí kalibraci Outdoor Run. Postupně jsem kalibroval na tartanovém okruhu (tam jsem měl jistotu délky dráhy, 400m okruh pro atletické závody), pak na výběhu na rovinaté silnici a po třetí na kombinace silnice + lesní cesty (mírně kopcovitý terén). Pokaždé více než 25 minut běhu Apple Watch a iPhone 6.

Stejně zkuste kalibrovat i chůzi.

Nyní je odchylka pod 8% i při běhu na běžeckém trenažeru.

Bez kalibrace jsem měl odchylku někde mezi 20 - 25%. Z tohoto pohledu a bez kalibrace by byly Apple Watch velmi nepřesné.

EDIT: Nemáte náhodou někdo tušení, zda-li se kalibrovaná data uloží ještě někde jinde (např. iPhone, Health App, atd.) mimo Apple Watch? Ptám se proto, že mě nejspíše čeká výměna Apple Watch (problémy s baterií a voláním přes hodinky) a nerad bych kalibrací procházel znovu.

EDIT:: Tak kalibrovaná data jsou uloženy v Apple Watch a při výměně je nutná opětovná kalibrace. Což je opruz...

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od mberdych » 13 lis 2015 19:19

Bohužel Apple watch nijak neintegruje do iCloud. Odparoval jsem je a sparoval s novým iPhonem a přišel o všechny data. Na hodinkách OK, ale nic se neukládá ani do cloudu. Tomuhle fakt nerozumím.

Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od Lachtan1 » 10 pro 2015 11:25

ceskymac_cz píše:Určitě těch kalibrací udělejte více. Mám odzkoušeno, že relativní přesnosti (s odchylkou cca 8 - 10%) jsem dosáhl až při třetí kalibraci Outdoor Run. Postupně jsem kalibroval na tartanovém okruhu (tam jsem měl jistotu délky dráhy, 400m okruh pro atletické závody), pak na výběhu na rovinaté silnici a po třetí na kombinace silnice + lesní cesty (mírně kopcovitý terén). Pokaždé více než 25 minut běhu Apple Watch a iPhone 6.

Stejně zkuste kalibrovat i chůzi.

Nyní je odchylka pod 8% i při běhu na běžeckém trenažeru.

Bez kalibrace jsem měl odchylku někde mezi 20 - 25%. Z tohoto pohledu a bez kalibrace by byly Apple Watch velmi nepřesné.

EDIT: Nemáte náhodou někdo tušení, zda-li se kalibrovaná data uloží ještě někde jinde (např. iPhone, Health App, atd.) mimo Apple Watch? Ptám se proto, že mě nejspíše čeká výměna Apple Watch (problémy s baterií a voláním přes hodinky) a nerad bych kalibrací procházel znovu.

EDIT:: Tak kalibrovaná data jsou uloženy v Apple Watch a při výměně je nutná opětovná kalibrace. Což je opruz...

Hodinky nemam a uz je stejne asi pozde ale kdyz zalohujete iphone tak se health data nezalohuji. kdyz ale date sifrovanou zalohu tak ano - mozna to bude obdobny s hodinkama

Uživatelský avatar
ceskymac_cz
Příspěvky: 156
Registrován: 07 úno 2015 09:56
Bydliště: Teplice

Re: Watch a cvičení

Příspěvek od ceskymac_cz » 13 pro 2015 17:44

Bohužel to platí pouze na zálohu dat z Health App z iPhone. Kalibrační data nejsou nijak zálohovaná. Mám nové hodinky a i při obnově Apple Watch ze zálohy z iCloudu jsem musel nově kalibrovat. Bohužel, ani poslední watchOS nepřinesl přesnější data

Obecně by mě zajímalo, proč jsou hodinky takto (bez kalibrace) velmi nepřesné, když všude tvrdili kolik hodin trávili jejich testováním a nastavováním. I obyčený Nike+ Sportband byl bez kalibrace přesnější (odychlka bez kalibrace se pohybovala do 10 - 12%).

EDIT: Dle Apple by se kalibrovaná data měla přášet do iCloudu, ale mě se je ze záloh nepodařilo přenést. Vždy při nové nastavení jsem musel kalibrovat znovu.
Přílohy
Screen Shot 2015-12-13 at 17.51.00.png

Odpovědět