Apple Watch 2 hliník vs železo

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
Querian
Příspěvky: 95
Registrován: 30 črc 2012 17:10

Apple Watch 2 hliník vs železo

Příspěvek od Querian » 21 zář 2016 21:12

Ahoj všem,

přemýšlím o koupi prvních AW. Zajímá mě rozdíl u materiálu těla hodinek. O rozdílné váze i displayi vím, ale je tu někdo kdo měl možnost porovnat materiál například v první generaci AW? V čem cítíte největší rozdíl?

Děkuji všem za reakce.
MacBook Pro 14 2021
iPhone 12 Pro
iPad Pro 11" Pro 2018
iWatch 3 gen.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch 2 hliník vs železo

Příspěvek od rony » 21 zář 2016 21:41

hlinik lacnejsi, ocel pekny leskly lesteny drahsi.

vyberaj co sa ti paci a co sa nebude priecit penazenke.

pozri si ich nazivo napr v APR predajni. usetris si prekvapenie
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Apple Watch 2 hliník vs železo

Příspěvek od MartyM » 15 říj 2016 18:16

no hlavní rozdíl bude asi ten, že ty ocelové mají safírové sklo, tj. bude to jistě odolnější proti škrábancům

trminek
Příspěvky: 136
Registrován: 12 pro 2012 17:07

Re: Apple Watch 2 hliník vs železo

Příspěvek od trminek » 17 říj 2016 08:47

Prošel jsme si cestou první generace ocel, po dvou dnech jsem je měl poškrábané na těle a vyměnil je za hliník. Tělo hliníkové jsem za celou dobu neměl poškrábané jen pár malinkatých ťukanců. Nyní jsem původně objednal serii 2 v hliníku, ale nakonec koupil ocelové. Nejde ani o to jak se k nim člověk chová, tělo ocelových se poškrábe tak jako tak (přijde mi že snad i pohledem :-). Výhoda ocelových je v tom, že se dají vyleštit a tělo vypadá jak nové v případě kdy nemá nějaký hlubší zásek. To hliník odolává více povrchovému poškrábání, ale jakmile se v něm něco objeví, už s tím nejde nic udělat. Další věc je sklíčko, ten safír je mnohem odolnější. Ocelové mají také dolní plochu keramickou, hliník jen obyč takže se to trochu ošoupává. Rozhodoval bych se podle použití, ty hliníkové jsou na sport super v tom, že mají nízkou hmotnost, ale zase na druhou stranu ke košili nevypadají nijak extra. Poslední věc je, že se k hliníkovým velice špatně párují vhodné řemínky. Za ten rok co jsem vyzkoušel mi přišel vhodný pouze gumový, tkaný nylon, případně ten originál kožený, který je na nich fakt pěkný. Takže je to zase jen na tobě jak se rozhodneš :)

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Apple Watch 2 hliník vs železo

Příspěvek od Bianchi » 20 říj 2016 16:24

Železná verze nikdy neexistovala, to si nedovedu představit :-). Každopádně hliníkové tělo je naprosto dostačující. Pokud jde o řemínky, kožený bude vypadat určitě lépe, ale chce to hliníkové pouzdro eloxované do zlaté barvy. Stříbrné asi vypadají lépe ty ocelové... Spíš se chce zamyslet nad smyslem využití. Protože pro sledování času udělají podobnou službu Casia za 1 500,- :D a bez otravného nabíjení...Určitě je to stylovka, ale např. psaní sms přes hodinky v ČR není možné, jde to jen v určitých státech. Něco jako absence Siri u Apple TV 4th v ČR...

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Apple Watch 2 hliník vs železo

Příspěvek od pheek » 20 říj 2016 19:38

Psani sms pres AW jde,nadiktuje se a odesle.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch 2 hliník vs železo

Příspěvek od rony » 20 říj 2016 19:45

Bianchi ale ide zoadny problem, cely watchos je v cestine a slovencine

jedine obmedzenie je ze siri nie. ale siri vo watch je, len nemozes s nou hovorit slovensky a cesky.
mozes sa naucit par fraz/prikazov v amglictine a nasledne texty nadiktovat slovensky.

no mozes vsade kde sa ocakava vstup, diktovat v tvojom jazyku a hodinky prevedu na text a to hoooodne uspesne.

je to jedna z najzaujimavejsich funkcii Apple Watch.

treba pocuvat skusenosti ludi co Watch maju :-)

rozlisuj siri a diktovanie.

siri je nastroj ktory rozpoznava uz rozpoznany bezny slovny prejav a snazi sa nan reagovat.

diktovanie je len to, ze ty hovoris a system sa to snazi prevoest na text.

siri teda funguje tak, ze ty nieco nadiktujes, prevedie sa to na text a nasledne analyzuje co asi chces a reaguje.

v tvOS naozaj Siri vobec nie je ak mas Sk ci CZ apple id. - ale ak mas dve apple id a jedno je US tak ju mas aj tam.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

trminek
Příspěvky: 136
Registrován: 12 pro 2012 17:07

Re: Apple Watch 2 hliník vs železo

Příspěvek od trminek » 21 říj 2016 12:36

Výše jsem ve svém příspěvku uvedl chybu, nové sport serie 2 mají spodní část již také keramickou. Jinak Bianchi, přijde mi, že ty jsi ty hodinky na ruce nikdy neměl, pokud je srovnáváš užitnou hodnotou s Casiama za 1500 Kč. Nebo si je měl krátce a nepřišel na to k čemu je využít. Kdokoli kdo je používá delší dobu, přizpůsobil hodinkám nastavení iphonu a dalších činností na ně nedá dopustit a rozhodně je používá na více než sledování času. Na sledování času asi fakt nikdo apple watch a žádné jiné chytré hodinky kupovat nebude ;)

Bianchi
Příspěvky: 172
Registrován: 28 zář 2012 09:52

Re: Apple Watch 2 hliník vs železo

Příspěvek od Bianchi » 22 říj 2016 11:28

O Siri jsem mluvil jen v kontextu s Apple TV ve vztahu k ČR. Každopádně Siri v ČJ na Watch by časem být taky mohla. O psaní SMS jsem mluvil ve smyslu psaní písmen tahem prstů, nikoliv diktování. Daná funkce je přidána do watchOS 3, ale doposud není vyhrazena pro ČR. Samozřejmě mají jiné využití než jen čas - např. telefon (spíše doplněk - jako handsfree kvůli slabému reproduktoru a ovládání prakticky nepoužitené), sms, notifikace. S výdrží baterie to jde dolů hlavně u funkce sporttesteru, zrcadlení Maps atd. Prostě se na to dívám jen v širším úhlu pohledu, ne jen ve vztahu ke značce Apple. Na druhou stranu, pokud by Apple Watch nebyly určeny na sledování času, nemusely by mít "Watch" v názvu, tvar hodinek, různá schémat ciferníků apod. Jsou to prostě smart watch se spoustou dalších doplňkových funkcí. Z hlediska sporttesteru je rozhodně lepší Garmin, Polar apod...Každý, kdo tyto hodinky má, je přeci automaticky nemusí jen chválit. Samozřejmě mají dost kladů, funkční propojení s iPhonem, různé aplikace, individuální nastavení zobrazování času, variabilita řemínků, design, pravidelné vydávání aktualizací systému apod.

Radvset
Příspěvky: 42
Registrován: 02 led 2017 23:17

Re: Apple Watch 2 hliník vs železo

Příspěvek od Radvset » 24 led 2017 00:12

Oboje hodinky Polár i Garmin jsem měl a určitě lepší jsou pro normálního člověka AW.
Co se týká ovládání a ukládání dat bylo to docela náročné. Navíc nutnost nosit k hodinkám různé pasy a další zařízení mě tedy hodně otravovalo. GPS v hodinkách slabota, stačilo běžet v lese nebo v hale a GPS nefungovala.
Věřím, že měření z nich jsou přesnější než z AW, ale pro nás amatéry to nemá využití.
AW jsou daleko uživatelsky přívětivější a proto i využitelnější.

Odpovědět