Nedokončený update WatchOS

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, Macforum_Admin, Brozik

Nedokončený update WatchOS

Příspěvekod Okacko » 03 lis 2016 15:25

Zdravím vás,
při posledním update WatchOS se na mých hodinkách instalace zastavila. Několik hodin se nic nedělo (nechal jsem update běžet přes noc). Sundal jsem tedy hodinky z nabíječky a restartoval je. Nyní se na displeji po zapnutí objeví pouze červený vykřičník v kruhu s odkazem na stránky Apple s radou, abych a) hodinky natvrdo resetoval nebo za b) kontaktoval Apple servis.

Obě možnosti mám již za sebou. Tvrdý reset nepomáhá a na české Apple lince mi poradili kontaktovat některý z autorizovaných servisů.
To jsem udělal. Odpovědí mi bylo pouze to, že mi hodinky v rámci pozáruční doby vymění za repasované za cca 6.500,- Kč.

Pro info: mám Apple Watch 42mm, hliníkové sport první generace, kupované před více než rokem v USA (kupoval jsem z druhé ruky), tudíž již po záruce. Přijde mi docela drsné, že kvůli softwarové chybě, kdy hodinky samotné jsou fyzicky naprosto ok, bych měl platit takovou částku. Po záruce samozřejmě neočekávám vše zadarmo, ale například přehrání softwaru za nějakou adekvátní cenu.

Máte s podobnou záležitostí nějakou zkušenost, případně radu, jak bych mohl postupovat dále?

Díky,
Okacko
Okacko

Poděkoval: 12 x
Poděkovali mu: 0 x

Re: Nedokončený update WatchOS

Příspěvekod Okacko » 16 lis 2016 17:36

Nikdo nemá podobnou zkušenost?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Okacko

Příspěvekod emibure » 21 pro 2016 20:29

Já am AW2 a mám uplne stejny problem, take mam kontaktovat sevis. Mam jen stesti ze jsou v zuaruce. Byla to chyba applu ze poslal do hodinek spatnou aktualizaci, to by meli opravit i po zaruce zdarma ne? já ted budu nejmene mesic a vic bez hodinek a to jen proto ze appl mel chybnou aktualizaci.
MacBook Air 13, 2015: EL Capitan
iPhone 6s 64GB
iPhone 5s 32GB
iPad mini 2 16GB
Apple Watch Sport 42mm
AppleTV 2015 32GB
emibure

Poděkoval: 15 x
Poděkovali mu: 7 x

Příspěvekod Okacko » 21 pro 2016 22:08

Tak to je tedy pěkná pakárna. Já zkusil kontaktovat dva autorizované servisy a u obou chtěli podobnou částku (cca 6.000,- Kč) za výměnu hodinek za repasované. Z jejich strany nepadlo jediné slovo o chybné aktualizaci nebo opravě zdarma.
Bohužel krom toho, že mám hodinky po záruce, tak jsou koupené v Americe.
Je mi líto, že se to stalo i vám, ale alespoň vím, že se to nějak řešit dá. To že to byla chybná aktualizace vám řekli přímo u Applu?

Naposledy upravil Okacko dne 22 pro 2016 08:52, celkově upraveno 1
Okacko

Příspěvekod PatkaJR » 22 pro 2016 00:12

Zkus tuhle pročíst http://www.cydiageeks.com/fix-common-wa ... blems.html

Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB
PatkaJR

Poděkoval: 5 x
Poděkovali mu: 69 x

Příspěvekod Okacko » 02 úno 2017 09:09

Díky PatkaJR za odkaz, ale nakonec to vidím na jediné řešení a tím je toto:
https://www.youtube.com/watch?v=pNTVgxJdozM

Přišli s tím až teď v lednu a i přes to, že tahle věcička stojí přes dva tisíce, tak je to zdaleka nejlevnější varianta opravy mých Apple watch S1.

Asi se ptám zbytečně, ale má někdo z vás zkušenost s takovou nebo podobnou věcí?

Ještě vyčkám nějakou dobu, prohledám web a budu pátrat nad jinou variantou, ale nakonec si tohle skoro jistě pořídím. Jen mě zaráží, že servisy takovou věc nemají nebo mají nařízeno ji při oficiálních opravách nepoužívat, protože všude mi nabídli maximálně výměnu za jiné hodinky v hodnotě cca 6 tisíc.
Okacko

Příspěvekod Radvset » 04 úno 2017 19:36

Mám podobnou zkušenost s Applem. Nenechal jsem se však odradit u českých operátorů trvál na projednání věci v zahraničí. Nakonec to dopadlo tak, že český operátor nám dělal překlad. Řešili to myslím Anglii, už si to taky nepamatuji. Nakonec to všechno dobře dopadlo. Pokud firma Apple svým zásahem ti zničí hodinky je viník, tudíž ti musí poskytnou náhradu ať se jedná o záruku nebo ne. Je to to samé jako já bych ti poškodil hodinky, tak by jsi chtěl asi po mě náhradu.
Nechtěj výměnu, ale chtějí odškodné za zničenou věc. Prostě to otoči.
Radvset

Poděkoval: 4 x

Zpět na AppleWatch