Apple Watch S2 - připojení ke cloudu bez telefonu

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, Macforum_Admin, Brozik

Apple Watch S2 - připojení ke cloudu bez telefonu

Příspěvekod Kenika » 11 led 2017 11:33

Dobrý den,

zajímala by mě jedna věc... iPhone mám v opravě, přesto mi hodinky hlásí přípojeno a na druhé straně je zelený mráček... dokonce mi chodí i imessage. Ale já je s ničím jiným než s iPhone nepároval. Wifi to určitě nemá.... internet tam nefunguje, ale je to celé takové divné...... umíte to vysvětlit? :-)
Kenika

Poděkoval: 4 x
Poděkovali mu: 2 x

Re: Apple Watch S2 - připojení ke cloudu bez telefonu

Příspěvekod trminek » 11 led 2017 14:23

Je to poměrně jednoduché.
Pokud je tam obláček tak jsou připojeny k internetu a to přes WIFI. Hodinky si pamatují poslední WIFI na které byl telefon připojený a vlastně kopírují připojení na stejnou síť jako telefon. Tedy příklad:
Pokud bych měl telefon naposledy připojený k WIFI v kanceláři a pak jej dal do opravy, hodinky by se mi vždy samy v dosahu WIFI v kanceláři připojily na internet. Aplikace, které mohou běžet samy v hodinkách a stačí jim internetové připojení by byly ONLINE.
Hodiny se ale samy od sebe nepřipojí k jiné známe WIFI, tedy například po příchodu domů by se samy nepřipojily a navázaly by samy připojení zase až po příchodu do kanceláře..
trminek

Poděkoval: 0 x
Poděkovali mu: 4 x

Re: Apple Watch S2 - připojení ke cloudu bez telefonu

Příspěvekod Kenika » 11 led 2017 22:58

Aha, tak to bude ono, tak to se velmi omlouvám, díval jsem se nyní do specifikace a hodinky mají wifi (já měl za to,že mají jen BT), a je to přesně tak, že doma a v práci se hodinky připojí na internet.
Každopádně bez telefonu mi funguje:
počasí
imessages - ale jen modré zprávy
weather pro

A víc jsem zatím nevysledoval :-)

Děkuji za odpověď a já jen doufám, že mi z reklamace iPhone dorazí brzy :-)
Kenika

Poděkoval: 4 x
Poděkovali mu: 2 x

Zpět na AppleWatch