Reálné využití?

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
bobisek
Příspěvky: 58
Registrován: 30 črc 2016 14:07

Reálné využití?

Příspěvek od bobisek » 15 led 2017 08:28

Dobrý den,

Mám zájem si koupit Apple Watch 2, zajímalo by mě, jak je reálně využíváte vy, jestli opravdu mají hodnotu, jakou mají, popřípadě, v iStyle mě nedokázali říct, k čemu reálně slouží, prodal by mě někdo myšlenku je vlastnit?

Uživatelský avatar
Worda
Příspěvky: 25
Registrován: 29 pro 2012 18:16

Re: Reálné využití?

Příspěvek od Worda » 15 led 2017 09:31

Moje využití Apple Watch:

1. Jsou to prostě hodinky. Nemusím vyndávat iP kvůli času. Kdo by nechtěl hodinky s Mickey Mousem?

2. Rád sportuji, hodně chodím po městě, jsem fanatik do sledování aktivity (na ruce už jsem měl hodně náramků), od roku 2009 Nike+ uživatel. Měl jsem Nike Sportwatch a ty se mi bohužel rozbily. Nechtěl jsem se zbavovat naběhaných km na Nike+ (Ano vím že to jde převést, ale nechtěl jsem jinam). Koupil jsem si AW2 Nike edici, abych mohl navázat. Sledují celodenní aktivitu, automaticky. Nebo pokud chceš logovat konkrétní cvičení (Běh, kolo atd.) stačí zvednout ruku, tapnout na "komplikaci" dvě zmáčknutí a jsi na startu. Mobil můžeš mít v batohu nebo doma.

3. Notifikace + rychlé vyřízení iMessage, FB Messenger, Viber atd. Jednoduché (nastavitelné) odpovědi. Ze 60% postačují pro mojí konverzaci.

4. Zvedání hovoru aniž bych musel vstát ze židle, vyndávat mobil. Ale takto hlasitý hovor vyřizuji pouze v soukromí.

5. MHDapp podle GPS najde nejbližší zastávku a vyhledá spoj (domů, práce). Pouze pro některá města.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reálné využití?

Příspěvek od rony » 15 led 2017 12:25

je to trosku tazke vysvetlit ich nevyhnutnost. vlastne nie su nevyhnutne, no... staci ak zacnem premyslat a vyjde mi, ze by mi chybali.

1. laicke sledovanie aktivity a povzbudzovanie k zlepsovaniu. toto bezi tak samo ako je to len mozne. a to mi vyhovuje. meraju si pulz, chodenie a obcas sa ozvu a ja viem, ze dnes som sa flakal alebo ma potesia, ze som splnil minimum.

2. vsetko okolo notifikacii, nelovim mobil kvoli blbostiam a zaroven viem najvacsie blbosti z AW vypnut takze ak notifikuju, tak len do iphone a kedze ho nevyberam tak si ich pozriem neskor a nedrazdi to tak.

3. moznost reagovat na messages a maily len z hodin.

4. pesia navigacia

5. komplikacie na cifernikoch s mikroinformaciami, pocasie, najnovsia udalost,

6. kalendar so schodzkami

7. informacie z aplikacii z Novin (denniky) vid bod 2. ale toto najma

robia mi taky prehlad a zaroven filtruju veci tak aby som zasa tolko necumel do tychto veci, to znamena ze mi pomahaju aj tym, ze zasa necumim ani do tych AW tak moc.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Reálné využití?

Příspěvek od Demonicus » 15 led 2017 12:56

Mám s nimi zatím jen krátkou zkušenost, ale moje důvody...

V první řadě jsem "běžec" a zvažoval jsem Garmin Fenix 3 vs AW2 - každé jsou z jiného pole a tak to nebylo snadné.

Moje využití AW a vlastně i důvody, proč jsem je vzal:
- notifikace z mobilu - WhatsApp (používám pracovně), email, sms atd... dokážu na většinu rychle reagovat bez mobilu
- pohybová aktivita - do teď jsem běhal s TomTom Multisport, monitorem srdečního tepu, BT sluchátky a mobilem. Teď mi stačí sluchátka a hodinky

Jestli mají tu hodnotu 12 000? Nemají, reálná bude tak na polovině, ale ani iPhone není součet součástek v telefonu, ale zařízením, které zapadá do workflow a Apple Ekosystému.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Radvset
Příspěvky: 42
Registrován: 02 led 2017 23:17

Re: Reálné využití?

Příspěvek od Radvset » 23 led 2017 23:31

Pro mě otázka hledat reálné využití u AW je jako ptát se proč nosit v dnešní době hodinky. Kromě času hodně používám zobrazení venkovní teploty, zpráv, navigace, ovládání přehrávače v IPhone a taky diktafon na poznamky.
Fajn je příjem nebo odmítnutí hovoru včetně upozorněni pomoci vibrací. Navigace pomoci haptiky je geniální.
Dobíjení, spolehlivost a funkčnost je řadí na špičku obdobných zařízení.
Často se řeší jejich cena. Je zajímavé, že vyšší ceny klasických hodinek nikoho netrápí.
Výborná je také snadná změna vzhledu pomocí pásku apod.
Využívám i aplikace na kolo, kdy pomoci držáku se změní na cyklo počítač.

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Reálné využití?

Příspěvek od MartyM » 24 led 2017 09:24

podle mne je klicove, zda je budete vyuzivat pro sportovni aktivity, pokud ne, tak podle mne tu hodnotu nemaji
ja je jeste pouzivam na to, ze si doma do nich do aplikace simplenote nadiktuji co mam nakoupit (chodim po kuchyni s hodinkama a diktuji) a pak v obchode to vidim na ruce a nemusim porad odemykat iphone - ale je to takova blbustka,nicmene prijemna

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reálné využití?

Příspěvek od rony » 24 led 2017 14:31

nemusi byt klucove sportovanie, aj bezne meranie aktivity cloveka ma prinos. alebo inak povedane: so samotnym iPhone sa appka Zdravie zda zbytocna, s AW uz ju aktivnejsie pouzivas pretoze pribuda meranie pulzu, meranie krokov pokryje dlhsi cas (hodinky su stale na ruke, mobil obcas odlozim).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

majklc
Příspěvky: 39
Registrován: 29 lis 2015 14:39

Re: Reálné využití?

Příspěvek od majklc » 24 led 2017 15:37

@Radvset
Jaký používáte držák na kolo a jaké aplikace (cyklo počítač)?

Uživatelský avatar
rberan
Příspěvky: 24
Registrován: 21 led 2017 10:51
Bydliště: Praha, CZ

Re: Reálné využití?

Příspěvek od rberan » 24 led 2017 16:38

Dobrý den,

využití Apple Watch se liší u každého uživatele, ale nejčastější a nejzákladnější jsou tato:

1. Jsou to hodinky, takže pokud Vám příjde zpráva, email nebo cokoliv jiného, tak se stačí podívat na hodinky, a pokud to bude důležité, tak pak teprve vytáhnout iPhone. Už jen kvůli času...

2. Sledování Vaší aktivity (měření pulsu, chození, kroků a spoustu dalších...)

3. Kalendář

4. Navigace (pěší)

5. Počasí, ale to už je pak na uživatelovi

Zde máte základní informace týkající se AW (Apple Watch) https://support.apple.com/cs-cz/HT205552, ale pokud se podíváte na oficiální stránky Applu, tak tam najdete také zakládní "využití" https://www.apple.com/cz/apple-watch-series-2/.

Radvset
Příspěvky: 42
Registrován: 02 led 2017 23:17

Re: Reálné využití?

Příspěvek od Radvset » 25 led 2017 10:25

Držák z hodinek Polár a aplikace Cyclemeter
Přílohy
image.jpeg

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Reálné využití?

Příspěvek od Alisczech » 27 led 2017 18:52

Pro mě osobně:

- hodinky, kde si mohu snadno personalizovat, co zrovna chci vidět na ciferníku dle aktivity - pracovní den, víkend, sport
- vyřizování komunikace, funkce handsfree, minimalizace hledání telefonu
- měření aktivity a sportu
- telefon mam stišený a na zápěstí vidím, kdo volá/píše a jsem upozorněn vibrací. Telefon je v batohu
- rychlý přehled o úkolech, kalendáři a pár dalších appkách
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Tomyk
Příspěvky: 37
Registrován: 03 pro 2013 08:32

Re: Reálné využití?

Příspěvek od Tomyk » 09 úno 2017 14:42

Pro mně:

1)opravdu přesný čas(plus minutka a stopky)
2)notifikace
3)sportovní aktivity
4)počasí(teplota)
5)samozřejmě Apple(krása ;)
Macbook air, iPad air, iPhone SE & Airpods, iPod nano 6 a 7 gen., apple tv 4k a timecapsule 2TB, AW4

Odpovědět