Nefunkční prioritizace zdrojů v Health app?

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
jirik
Příspěvky: 93
Registrován: 28 zář 2012 17:12

Nefunkční prioritizace zdrojů v Health app?

Příspěvek od jirik » 16 úno 2017 15:06

Přečetl jsem si tento článek a nějak mi to nedává smysl.

https://support.apple.com/cs-cz/HT204351

Mám iPhone a Apple Watch. Apple Watch mám v Health app ve "Zdrojích" nastavenou na horní pozici = podle článku mají nejvyšší prioritu.

Pokud se podívám v Health app na nějaké měření, které přichází ze obou výše uvedených zdrojů, (čili například "Kroky" nebo "Chůze a běh"), pak rozkliknu "Zobrazit všechna data" a zobrazím první položku (tzn. data ze dneška), vidím hodnoty zaznamenané jak iPhonem tak Apple Watch dohromady, čili pokud nosím celý den iPhone v kapse a hodinky na ruce, v aplikaci Health se mi zobrazuje teoreticky až dvojnásobná hodnota kroků a vzdálenosti, než jsem reálně ušel. Kde je teda ta prioritizace a proč to tak blbě funguje?

Pokud otevřu "daný den" i v aplikaci Aktivita na Watch nebo iPhonu, vidím tam stejné číslo jako v Health aplikaci (také součet hodnot Watch + iPhone), což je teda divné. Máte to stejně nebo jsem něco špatně nastavil?

EDIT: Tak omlouvám se za hoax, funguje to správně. Schválně jsem ručně udělal součet všech hodnot kroků za dnešek naměřených pouze z Watch (primární zařízení) a dá to celkový počet, čili iPhone do toho zahrnutý není.
iPhone 12 mini, 256 GB
Apple Watch Series 4
MacBook Pro 2017 13"
iPad Air 2, 64 GB, Wi-Fi
iMac 27" (Mid 2011)

syky01
Příspěvky: 312
Registrován: 31 črc 2012 09:36

Re: Nefunkční prioritizace zdrojů v Health app?

Příspěvek od syky01 » 16 úno 2017 19:46

Přesně tak. Do dat se ukládají hodnoty ze všech zdrojů. Což je logické. Pokud by se třeba hodinky vybily nebo si je člověk zapomněl doma, tak se použijí data z telefonu.
Mac (Mini 2012) Macbook Pro (2016TouchBar, 2021 M1 Pro), iPad (Air, Pro 10.5), iPhone (6S, 8, 13mini), iPod (nano 6G), aTV (4, 4K), Watch (S2, S7)

Odpovědět