Výčet problémů s Apple Watch (watchOS 3.1.3)

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
jirik
Příspěvky: 93
Registrován: 28 zář 2012 17:12

Výčet problémů s Apple Watch (watchOS 3.1.3)

Příspěvek od jirik » 19 úno 2017 10:34

Já nevím jak vy, ale nemůžu říct, že by mi Watch nějak ulehčovaly život, spíš furt s nimi řeším nějaké problémy, které mi ho akorát komplikují :twisted:

Tak například:

1) Občas se Watch odpojí od iPhonu, stačí stisknout Home Button a "zašedlá" ikonka Bluetooth se rozbliká a opět se připojí.
2) Diktování občas funguje okamžitě, občas to trvá tak 20 s, než začnou naskakovat slova a občas to nedopadne vůbec a dostanu hlášku, že Watch nemůžou najít iPhone (i když je v ten moment zrovna připojený). Diktování je pravděpodobně onlinové, že? Na horách v zahraničí, kde byl pouze Edge to mělo sakra problém, ale i doma, kde mám LTE i superrychlé Wi-Fi připojení to bohužel zazlobí taky.
3) Kvůli občasnému odpojování jsem udělal hard-reset Watch i iPhonu. No a u zpráv se mi přestaly zobrazovat konktaty, tak jdu do aplikace Telefon ve Watch a tam ani jeden kontakt. Ani resetování synchronizace nepomohlo. Zase budu muset udělat párování a to už budu mít v aplikaci Health asi tak 10 Apple Watch zdrojů, protože když chcete odebrat nektivní zdroj, vymaže to data daného zdroje z Health app, a to je mi líto.
4) Pokud máte víc jak 500 kontatů, tak Kontakty okamžitě spadnou (což teď už není můj případ, viz bod výše :D )
5) Když jsou Watch v režimu Nerušit nebo na nabíječce, notifikace zrcadlené z iPhonu se vůbec nezobrazí v seznamu notifikací ve Watch (proboha proč?), ale pouze v iPhonu
6) Ztlumení hovoru překrytím hodinek dlaní se mi taky ještě nikdy nepodařilo udělat, funguje to vůbec někomu?

Jako velkých fanda Applu jsem pořídil Watch až cca před měsícem a mám skoro pocit, že to bylo pořád brzo :(

Teď bych si měl pustitt aplikaci Dýchání, abych se trochu uklidnil :D
Naposledy upravil(a) jirik dne 19 úno 2017 11:04, celkem upraveno 1 x.
iPhone 12 mini, 256 GB
Apple Watch Series 4
MacBook Pro 2017 13"
iPad Air 2, 64 GB, Wi-Fi
iMac 27" (Mid 2011)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výčet problémů s Apple Watch (watchOS 3.1.3)

Příspěvek od rony » 19 úno 2017 11:04

1. co mas za iphone. toto odpajamie sa normalne nedeje, bude tam nieco chore, popis aj ci mas nejake upravy telefonu, pripadne ci sa nahodou nepohybujes v prostredi s viacero zariadeniami s wofi ci bt alebo ine mikrovlnne ziarenie.

2. no pochopitelne, ze pri rozpoznavani reci ide komunikacia do internetu. je jasne, ze edge i ked je po slovensku skor realitou, bude daleko pomalsie ako na 3g.

5. lebo si v rezime Nerusit????

6. ja to nepouzivam, som nastaveny tak, ze AW su zdroj informacii a ked potrebujem stlmenie, tak idem do Nerusit alebo letecky rezim. skusal som to vsak, vtedy mi to normalne fungovalo.

tvoje problemy su mozno nakoniec kvoli nejakej trivialnej pricine skor viacero pricin a okolnosti.


napr. ja pozorujem, ze ked mam v blizkosti jeden telefon (nie iphone), tak ten prebija wifi a zacne sa hodne prerusovat spojenie iphonu. podobne mozu vplyvat na seba aj ine zariadenia.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

jirik
Příspěvky: 93
Registrován: 28 zář 2012 17:12

Re: Výčet problémů s Apple Watch (watchOS 3.1.3)

Příspěvek od jirik » 19 úno 2017 11:28

rony píše:1. co mas za iphone. toto odpajamie sa normalne nedeje, bude tam nieco chore, popis aj ci mas nejake upravy telefonu, pripadne ci sa nahodou nepohybujes v prostredi s viacero zariadeniami s wofi ci bt alebo ine mikrovlnne ziarenie.

2. no pochopitelne, ze pri rozpoznavani reci ide komunikacia do internetu. je jasne, ze edge i ked je po slovensku skor realitou, bude daleko pomalsie ako na 3g.

5. lebo si v rezime Nerusit????

6. ja to nepouzivam, som nastaveny tak, ze AW su zdroj informacii a ked potrebujem stlmenie, tak idem do Nerusit alebo letecky rezim. skusal som to vsak, vtedy mi to normalne fungovalo.

tvoje problemy su mozno nakoniec kvoli nejakej trivialnej pricine skor viacero pricin a okolnosti.


napr. ja pozorujem, ze ked mam v blizkosti jeden telefon (nie iphone), tak ten prebija wifi a zacne sa hodne prerusovat spojenie iphonu. podobne mozu vplyvat na seba aj ine zariadenia.
Mám iPhone SE, žádný jailbreak, poslední firmware. Tak jasně, v dnešní době mám kolem sebe asi 20 zařízení s Bluetooth (včetně zubního kartáčku) a ještě daleko víc je jich připojených na Wi-Fi. Nehledě na to, že když proskenuju okolí, tak kolem mého bytu (v paneláku) svítí asi dalších 20 APček. Zkoušel jsem ale třeba aplikaci Cvičení na ledním bruslení (ano, taky spousta lidí a zařízení kolem), chtěl jsem se podívat na srdeční tep a ejhle, vidím, že je mobil odpojený. Nemusím mobil vůbec odemykat, stačí jen stisknout Home Button a znovu se to přopojí. Neděje se to každý den a občas si myslím, že o nějakém tom odpojení ani nevím, jelikož se v dosahu známé Wi-Fi přepojí Watch na Wi-Fi a na první pohled tak na displeji Watch nesvítí žádná výstraha.

Když ti vyzvání hodinky a nemáš u sebe mobil, jak je ztlumíš režimem nerušit/letadlo? Tomu nerozumím. Každopádně na ztlumení hovoru funguje stisknutí Digital Crown.

Já bych řekl, že na vině bude iOS 10.2.1. Spousta lidí na zahraničních fórech reportuje vypadávání Bluetooth. Uvidíme, jak bude finální verze iOS 10.3 a watchOS 3.2 venku. Už aby to bylo.
iPhone 12 mini, 256 GB
Apple Watch Series 4
MacBook Pro 2017 13"
iPad Air 2, 64 GB, Wi-Fi
iMac 27" (Mid 2011)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výčet problémů s Apple Watch (watchOS 3.1.3)

Příspěvek od rony » 19 úno 2017 12:05

rusenie: dal som ti hint k skumaniu, ja to za teba nevyriesim, ale mozes zacat skumat tie vplyvy.

ako ich stlmim? predtym! mam nejako zafixovame, ze ked idem do prostredia, kde vadi zvonenie, tak idem do Nerusit alebo prepnem mobil na vibracie alebo na AW zapnem Nerusit alebo Airplane. To si pozri ako sa na AW zapinaju, ide to, vazne...

Neblbnem splasene s vypinanim huciaceho mobilu. Preto to stisovanie tolko nepouzivam.

Mimochodom, prichodzi hovor na AW ti staci oznamovat hapticky...


prosim ta, bud tej ochoty a pri odpovedi nezahrnaj ceeeeelyyy moj prispevok, najma ak je tesne nad tvojou reakciou. diky :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Radvset
Příspěvky: 42
Registrován: 02 led 2017 23:17

Re: Výčet problémů s Apple Watch (watchOS 3.1.3)

Příspěvek od Radvset » 22 úno 2017 21:55

Nemám žádný uvedený problém naopak spárování velice stabilní za celou dobu se mě nestalo ani jednou že by se samovolně odpojili.
Ztišení - položím na hodinky ruku a ztiší se bez problémů . 😀

Uživatelský avatar
Worda
Příspěvky: 25
Registrován: 29 pro 2012 18:16

Re: Výčet problémů s Apple Watch (watchOS 3.1.3)

Příspěvek od Worda » 23 úno 2017 10:40

S hodinkami nemám problém. Já spíše pociťuji problém na straně telefonu (mám iPhone 5), začal se mi z ničeho nic restartovat (třeba 2x-3x za sebou) od dob nového update iOS. I po úplném resetu obnovení jako nový telefon tento problém přetrvává. Ale je možné, že to s hodinkami nesouvisí. Spíš bych řekl, že už je starý a novější update aplikací už zkrátka nezvládá.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Výčet problémů s Apple Watch (watchOS 3.1.3)

Příspěvek od SharkeeCZ » 23 úno 2017 20:27

Tak mě se naopak včera restartovaly po zaseku sami od sebe AW.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět