Údržba

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
jumy
Příspěvky: 12
Registrován: 07 lis 2016 08:30

Údržba

Příspěvek od jumy » 10 kvě 2017 17:09

Ahoj,

jelikož jsem podobné téma nenašel, tak jej zakládám. Koupil jsem si použité AW stainless steel s tím, že ta ocel se dá vyleštit. Nicméně jsem navštívil už tři hodinářství a všude mě odmítli. Proto se ptám: Máte někdo zkušenosti s leštěním pouzdra u AW?

Další věc je, že jsem byl několikrát běhat a začala jemně drhnout korunka. Jde prostě trošku více ztuha. Měli jste někdo podobný problém? Řešení na netu jsou, ale často spojená s vodou, do čehož se mi u Series 0 moc nechce.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Údržba

Příspěvek od rony » 10 kvě 2017 17:28

pretoze predavajuci trepal dve na tri. ak ta odmietli HODINARSTVa, tak tie vrypy samozrejme vylestit nejde, takze nemusime ani riesit cim a ako. ale ano, lesti sa, no to su jemne vlasocnice. A funguje na to cojaviem zubna pasta, alebo existuje aj pasta pre lak aut, pripadne vlhcena soda bikarbona. Znova: ak ta odmietli hodinarstva, nesnaz sa uz o nic, len to ZHORSIS.

Korunka... Apple vydava take dokument KB/HT, kde mimo ineho aj radi ako cistit korunku. TLDR; pustit z kohutika vodu a obliat nou, podla mna nie ziadna naplno, len obliat.

napodiv Google: Cisteni Apple Watch, prva stranka :) https://support.apple.com/cs-cz/HT204522

ps: nielen pre teba, ak ti predavajuci povie, ze to na hodinkach ide rozlestit, tak sa spytaj, preco to neurobil on a ze to zoberies po vylesteni. :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Údržba

Příspěvek od swenak » 10 kvě 2017 19:09

Obecně jde i velké vady těla vyřešit, jenom to nedělá každý hodinář a není to levné. Krom toho pak může tělo mít díky ubranému materiálu horší tvar. Fotky napoví více.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Údržba

Příspěvek od rony » 10 kvě 2017 19:30

moze to amatersky pozlatit :-) nejake kity na to exostuju :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Údržba

Příspěvek od swenak » 10 kvě 2017 19:36

Tak proč ne:) Jinak třeba Koskom by se toho ujal, kdo ví:) A jsou i jiní, ale možná bude levnější koupit nové:))

trminek
Příspěvky: 136
Registrován: 12 pro 2012 17:07

Re: Údržba

Příspěvek od trminek » 10 kvě 2017 22:20

Tak musim rici ze Ronyho rady na lesteni me opravdu pobavily. Je videt ze s tim moc zkusenosti nemas, tedy nevim proc se k tomu vyjadrujes a rikas ze s tim nejde nic udelat - ani jsi nevidel jak jsou povrchove poskozene. V hodinarstvi ho klidne mohli odmitnout, protoze se tech hodinek boji a venuji se treba jen klasice.
Co se tyka povrchove udrzby nejlepsich vysledku se dosahuje pomoci specialnich lesticich ubrousku Cape cod, ktere se daji u nas zakoupit v obchode chronoshop.cz Daji se s nimi delat zazraky, i docela hluboke vrypy se daji pekne zahladit, chce to jen trpelivost. Sam jsem jiz nekolikrat hodinky takto lestil a jeste jsem na nich nemel jediny skrabanec ktery by vylestit nesel. Neni vhodne hodinky lestit moc casto, je jasne ze s kazdym lestenim dojde k ubytku materialu na povrchu hodinek a casem by to mohlo byt videt. Jinak v pripade opravdu velkeho poskozeni se clovek uz neobejde bez profi vybaveni a pokud nenajdes profika ktery si s tim poradi tak je par videi kde se tomu detailne venuji. Pro zacatek si kup ty ubrousky a lesti, je to opravdu ucinejsi nez zubni pasta ;) uvidis ze vysledek bude stat za to...

jumy
Příspěvky: 12
Registrován: 07 lis 2016 08:30

Re: Údržba

Příspěvek od jumy » 10 kvě 2017 22:27

Rony: Jako zas úplný vůl nejsem, takže jsem věděl co kupuju. Asi jsem se špatně vyjádřil - že jdou vyleštit mi neříkal prodejce. Zjistil jsem si to sám a byl to důvod, proč jsem šel do použitých AW. To, že jdou vyleštit pastou a leštícíma hadříkama jsem si předem také zjistil. Jen jsem to chtěl od profesionála. Jsou tam jen vlásečnice, a to je právě důvod, proč jsem nečekal, že mě odmítnou. Prostě mi říkají, že chytré hodinky nedělají.

U té korunky jsem zmiňoval, že s tou vodou jsem to četl (tvoje "štipľavé" narážky tedy pozbyly smyslu). Nicméně jsou to hodinky z druhé ruky a nevím, co se s nimi předtím dělo, takže chci být opatrný a zbytečně je nezničit. ;)
Naposledy upravil(a) jumy dne 10 kvě 2017 22:35, celkem upraveno 2 x.

jumy
Příspěvky: 12
Registrován: 07 lis 2016 08:30

Re: Údržba

Příspěvek od jumy » 10 kvě 2017 22:31

trminek: Super, díky za rady. O těch Cape Cod jsem už četl, jen jsem se bál, že s nimi nadělám víc škody než užitku (mám vrozenou vadu - pokazím i to, co nejde) :lol:

trminek
Příspěvky: 136
Registrován: 12 pro 2012 17:07

Re: Údržba

Příspěvek od trminek » 10 kvě 2017 22:45

Těma hadříkama nic pokazit nejde, máš-li jen vlásečnice, budou hodinky po vyleštění jak nové. Utěrky jsou pro amatérské použití není třeba ani dělat extra krouživé pohyby, jezdíš prostě jen sem tam :) občas to posuň na čistou plochu ubrousku aby jsi tam měl tu vlhkou část. Já to ještě dělám tak, že si ubrousek ustřihnu, je na jedno leštění zbytečně velký, budeš je tak mít na vícekrát, v balení jsou dva.
Raději to lešti v rukavicích, celkem to narušuje pokožku, když jsem to dělal jen tak je třeba následně hodně namazat ruce krémem.
U prvních watch jsem měl dokonce na safírovém sklíčku poškození povrchu, asi oleofobní vrstvy a ničím to nešlo vyleštit. Vzal jsem to tímto ubrouskem a i toto poškození bylo poté pryč, ano za cenu ztráty oleofobního povrchu - ten se dá ale také obnovit pomocí speciální vodičky - koneckonců on časem stejně zmizí sám :)

jumy
Příspěvky: 12
Registrován: 07 lis 2016 08:30

Re: Údržba

Příspěvek od jumy » 11 kvě 2017 11:30

Super, tak to objednám. Vypadá to jako hadříky na všechno, takové, jak bývají v teleshoppingu :lol:

Pyromaness
Příspěvky: 25
Registrován: 25 srp 2016 20:36

Re: Údržba

Příspěvek od Pyromaness » 11 kvě 2017 19:25

Potvrzuji dobrou zkušenost s těmito hadříky. Měl jsem AW 1.generace steel a veškeré vlásečnicové škrábance jsem tím opravil. Ustřihl jsem si vždy jen menší kousek a prostě si s tím hrál. Chce to trpělivost, ale nemusíš se bát přejet i po sklíčku nebo po hraně. Čuměl jsem přitom vždy na televizi a třeba dvacet minut hodinky leštil. Jen větší vryp jsem s tím už nezaleštil, malinko se ztratil, ale ne úplně.

Odpovědět