Apple Watch a Facebook

Sekce věnovaná chytrým hodinkám AppleWatch a příslušenství pro ně.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Brozik

Odpovědět
Brcko
Příspěvky: 91
Registrován: 26 čer 2015 09:33

Apple Watch a Facebook

Příspěvek od Brcko » 30 čer 2017 10:21

Ahojte, mam jeden postreh. Mam AW prvej generácie a od urcitej doby sa mi zacali omnoho rychlejsie vybíjať. Nevedel som co sa udialo. Problem bol v FB. Nejaku dobu som FB neodhlasoval a hned sa to prejavilo.FB na iPhone odhlasujem,lebo žerie baterku aj ked na FB cely den nepozriem. A tak isto to bolo aj s AW. Tak len tolko moj postreh,mozno niekomu pomoze.
Pekny den [WATCH]️


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
iPhone SE 64GB
iPad Air 16GB
MacBook Air 2017

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Watch a Facebook

Příspěvek od rony » 30 čer 2017 15:06

1. vypni beh FB appky na pozadi v iPhone. AW nema FB appku, takze vybijanie by sa nemalo ako prejavit
2. ak myslis aj FB Messenger, ten appku pre AW ma. Tu mam nainstalovanu, nepozorujem vyznamne zranie.

Cele je to o tom, ze si v iPhone aj v AW optimalizujes nastavenia. Honza Brezina raz vydal clanok, kde to komplexnejsie popisal.

Strucne:

1. vypni notifikacie do AW pre vsetky hluposti, nechat len vazne dolezite veci. Koniec koncov ked zoberies iPhone, vsetky ich uvidis
2. aj v iphone poprepinaj notifikacie z defaultneho spravania (hned sa zobrazi, co rozsvieti obrazovku) na zobrazenie (vypnut na Lockscreene), co zabezpeci ze notifikacie naskacu az ked odomknes iPhone. Velmi uzitocne. Toto urobit pre vsetky menej dolezite veci, kde vazne nepotrebujes hned vediet
3. vypinat beh na pozadi VSETKEMU zbytocnemu. Byt drasticky je uzitocne. FB nepotrebujes mat spusteny neustale.
4. vypnut v FB automaticke spustanie viea
5. vypnut zistovanie polohy vsetkym appkam, kde to nie je pre teba zivotne uzitocne (napr. Mapy, napr. Find My iPhone) ale napr. poloha v FB je asi k nicomu uzitocnemu.
6. vypnut pristup k mobilnym datam najvacsim zbytocnostiam - nech su funkcne len na wifi.
7. vymazat somariny z mobilu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět