iVysílání pro tvOS

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, Macforum_Admin

iVysílání pro tvOS

Příspěvekod marhycz » 07 črc 2018 10:01

Ahoj,

Vytvořil jsem nativní TVML aplikaci pro Apple TV. Jedná se o neoficiálního klienta pro iVysílání ČT.

iVysílání pro tvOS umí: 
  • Achiv
  • Živé vysílání když je dostupné
  • Řazení dle abecedy, data
  • Doporučená videa na hlavní stránce 
  • Náhledy videa při rychlém scrubbingu
  • Přepínání snímkové frekvence TV
  • Pokud je pořad v živém vysílání dostupný celý, přehraje se od začátku, takže nic nezmeškáte

Ukázka aplikace:
https://youtu.be/2osctVNAr7s
ObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázek

Kde ji získám?
ČT mě po měsíci ignorace (4 emaily na všechny možné oddělení, + telefonát každý druhý den :D ), sdělila, že nemají prostředky na vývoj a údržbu další aplikace, přesto, že jim nabízím celý kód. A sám to bohužel vydat nemohu kvůli tomu, že iVysílání obsahuje i pořady, které nepatří ČT. Tedy na App Store se nedostanu.

Tímto kdokoliv, kdo vlastní Apple TV a chce aplikaci zkusit, může si přes XCode aplikaci zkomplikovat z kódu na mé GitHub stránce.
Aplikace obsahuje pouze loader, který stáhne javascript z GitHubu, takže je stále aktuální bez potřeby aktualizace na vaší straně (znovu kompilovat nové verze). Jednou ji zkompilujete na Apple TV a o víc se nestaráte.
https://github.com/MarhyCZ/ivysilani_tvOS/

Případně, pokud nemáte Mac, přidám vás do TestFlightu. Stačí mi hodit PM.

Aplikaci hodlám udržovat. Zatím fungovala několik měsíců bez zásahu, ale kdykoliv může dojit na straně ČT ke změně API (o kterém asi těžko budu informován) a úprava mi pak může chvilku trvat :)

A pokud se vám třeba tahle moje patlanina bude náhodou líbit, spamujte email info@ceskatelevize.cz, s odkazem na YT nebo Github, že máte zájem o něco takového, když to zvládnul udělat i student.
Naposledy upravil marhycz dne 08 črc 2018 15:16, celkově upraveno 2
marhycz

Poděkoval: 0 x
Poděkovali mu: 3 x

Re: iVysílání pro tvOS

Příspěvekod SteveJSF » 08 črc 2018 00:39

Sorry, ale není už to úvodní “vytvořil jsem nativní aplikaci” nesmysl?
SteveJSF

Poděkoval: 89 x
Poděkovali mu: 116 x

Příspěvekod marhycz » 08 črc 2018 10:47

Z googlu na dotaz "nativní aplikace"

"Co je nativní aplikace?
Nativní aplikace je aplikace, která je vytvořena pouze pro jednu platformu. Aplikace je dostupná např. pouze pro iOS nebo pro Android. Pro další platformy je nutné tvořit jinou aplikaci, i když může mít shodnou funkcionalitu."

Toto iVysílání je stejně nativní jako App Store, Music, Movies, Search, Podcasts, které také všechny běží na TVML+TVJS. a TVML+TVJS je nativní jazyk pro tvOS.

Každopádně, nikdo ti nebrání napsat něco jiného, rád si to stáhnu :-) Ale vzhledem k tomu, že kromě DVTV a Streamu je tohle asi jediná další tvOS appka co zobrazuje nějaký český zdroj, tak já sám bych byl rád za každou appku, kterou najdu :)
marhycz

Příspěvekod SteveJSF » 08 črc 2018 15:41

Já jsem vždycky bral jako “nativní” takovou aplikaci, kterou nikde dodatečně nestahuju, protože je dodávána společně se systémem. Pokud už ji stahuju a instaluju dodatečně a vytvořil ji někdo jiný, pak je to pro mě 3rd party aplikace. Nevím, jestli je to tak do detailu správně, stejně tak vím, že ne vždy je správně to, co říká google, ale vem to čert. Nijak tím nechci shazovat užitečnost nebo jakýkoliv přínos té aplikace pro tvOS a záslužné práce na ní. Ohodnotit jí nemůžu, protože mám starší ATV, kam se aplikace neinstalují a používám aplikaci Horizon Go a airplay.
SteveJSF

Poděkoval: 89 x
Poděkovali mu: 116 x

iVysílání pro tvOS

Příspěvekod swenak » 08 črc 2018 16:43

Nativní <> integrovaná, v tom má zakladatel pravdu. Např. nenativní jsou různé html, java a podobné aplikace, které nejsou přímo napsány pro systém, na kterém běží. Některé app třeba nejsou ani aplikace a pouze zobrazují nějaký html obsah, např. to tak snad měla/má mall aplikace pro iOS.
swenak

Poděkovali mu: 145 x

Příspěvekod db. » 14 črc 2018 18:08

Tohle mi udělalo opravdu velikou radost! Děkuju!
☕ kavárenský povaleč - Certified Trainer
*Gorenie K337 *Elektrolux EWT1000 *Eta Compact *Tefal Aquaspeed 250
db.

Poděkoval: 1 x
Poděkovali mu: 10 x

Příspěvekod jurast » 16 črc 2018 21:28

Též jsem vyzkoušel a moc díky.
jurast

Poděkovali mu: 2 x

Příspěvekod Gngngn » 17 črc 2018 01:18

Tohle je skvělé! Moc rád vyzkouším! Kéž bych to rozchodil!
Gngngn

Poděkoval: 8 x
Poděkovali mu: 2 x

Příspěvekod marhycz » 17 črc 2018 08:48

Za málo všem, neskutečně mě těší, že se Vám aplikace líbí :)

Kdo ji nezvládne zkomplikovat, tak mi stačí do PM napsat Apple ID a stáhnout si z App Store TestFlight na beta testování :)
marhycz

Příspěvekod marhycz » 17 črc 2018 09:37

Ještě budu mít tak do týdne i Prima Play, jak kvalitní obsah nabízí je druhá věc, ale mají hezky jednoduché a logické API. Protože mám jen hackintoshe jako stolní počítač, tak se k vývoji dostanu jen o víkendu :)
marhycz

Zpět na AppleTV