Apple TV - dotaz pred koupi

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
CrashikCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2016 22:04

Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od CrashikCZ » 09 led 2016 22:10

Dobry den.

Mam v planu koupit Apple TV 3rd gen, protoze jsem zredukoval a predal dal do obehu svuj pc a misto nej poridil Macbook Air 13 (2015). Pri koupi mi ale nedoslo, ze Mac ma pouze jeden 3.5mm jack a tudiz bych si neuzil plny 5.1 zvuk a jeste musel tahat kabely. Na zahranicnim foru mi bylo receno, ze kdyz si koupim Apple TV 3rd gen, propojim jej s hdcp kompatibilnim monitorem a pripojim do nej svoji 5.1 sestavu pres optiku, melo by to hrat pres AirPlay bezdratove. Ma nekdo zkusenosti s timto zapojenim? Nerad bych to koupil a nasledne prodaval.

Dekuji.
Macbook Air 13 (Early 2015) - OS X El Capitan
iPhone 4S - iOS 9.2

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od treysand » 10 led 2016 02:43

CrashikCZ píše:Dobry den.

Mam v planu koupit Apple TV 3rd gen, protoze jsem zredukoval a predal dal do obehu svuj pc a misto nej poridil Macbook Air 13 (2015). Pri koupi mi ale nedoslo, ze Mac ma pouze jeden 3.5mm jack a tudiz bych si neuzil plny 5.1 zvuk a jeste musel tahat kabely. Na zahranicnim foru mi bylo receno, ze kdyz si koupim Apple TV 3rd gen, propojim jej s hdcp kompatibilnim monitorem a pripojim do nej svoji 5.1 sestavu pres optiku, melo by to hrat pres AirPlay bezdratove. Ma nekdo zkusenosti s timto zapojenim? Nerad bych to koupil a nasledne prodaval.

Dekuji.
spíš bych uvažoval o externí zvukové kartě :-) je potřeba totož počítat s tím, že AirPlay zrcadlení v sobě nese nepřijemnou prodlevu. Buď jenom zvukovou a nebo v případě i obrazu i tohoto. Ani na přehrání filmy Airplay nepoužíváme. Jenom na přehrátí videa z iphonu, prezentace, fotky atd. Ale nikdy néé plnohodnotnou práci.
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Petr_B
Příspěvky: 8
Registrován: 10 led 2016 09:38

Re: Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od Petr_B » 10 led 2016 09:41

Ahoj
Já Apple TV 3 generaci používám na zrcadlení HBO Go do TV z iPadu a McBooku a funguje to na výbornou
Mohu jen vřele doporucit pro toto zobrazování
McBook Air 13 (2015)
Magic Mouse
iPhone 6
iPad mini 2
Apple TV 3
AirPort Time Capsule 2 TB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od rony » 10 led 2016 10:13

atv3 ma opticky vystup. cize mozes z nej priamo ist priestorovym zvukom.

nema to iste mba v tom jacku na vystup zvuku? priznam sa ze neviem ale je to celkom mozne.

ak to chcete cielene na pozeranie filmov, preco si nekupite multimedialny prehravac, ktory je prisposobeny na vsetky tieto problemy?

podla mna si zbyotcne blokujete pocitac ako prehravac filmov a nasledne potom prepojenie s tv riesite komplikovanymi cestami. kupim krabicku prehravaca, ta ma v sebe disk, ktory normalne vidim v pocitaci, takze priamo do nej nahravam subory. krabicka je trvale k tv a zvukovej aparature (receiver s reprosustavou). pri pozerani filmu nie je pocitac nutne ani nikam prenasat ani prekablovat atd.


aka prodleva u airplay? preco by to malo u filmov vadit? k posunu medzi zvukom a obrazom nedochadza. moze dosjt k posunu oboch naraz ale to nema ako vadit. ak ide o airplay mirror pracovnej plochy pociaca, tak ano, nie je to na pracu, no zjavne riesi problem pozerat filmy.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

CrashikCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2016 22:04

Re: Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od CrashikCZ » 10 led 2016 14:50

O filmy ani nejde. Spis to potrebuji na bezdratove prehravani hudby, protoze maca hodne prenasim a kdyz prijdu vecer z prace domu, nechce se mi jeste natahovat kabely k posteli. Proto se mi libil napad s pripojenim pres Apple TV, kde bych proste propojil sestavu pres opticky kabel, nasledne pouzil Airplay a mohl poslouchat az do aleluja. O externi zvukovce jsem uvazoval, ale vic jak 2k za ni dat nechci a ani jedna levnejsi Creative/Asus zvukovka nema ovladace pro OSX. Lehce pouzita Apple TV se da sehnat okolo 1k a kolikrat byva jeste v zaruce. Pokud by byla zvukova prodleva velka, asi by mi to vadilo, ale pokud o nic moc nejde, prezil bych to.
Macbook Air 13 (Early 2015) - OS X El Capitan
iPhone 4S - iOS 9.2

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od rony » 10 led 2016 18:53

Tak preco si potom na tu hudbu nekupit malicku bluetooth krabicku? je to lacnejsie, je to bez nutnosti mat zapnutu telku atd. atd.

http://www.logitech.com/en-us/product/b ... io-adapter

Hudba sa cez aTV nepusta cez airplay, skor priamo z nej sa otvori itunes kniznica -> musis to ovladat z obrazovky telky -> opruz ak ide fakt len o hudbu, nie?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

kadli
Příspěvky: 46
Registrován: 11 čer 2014 21:26

Re: Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od kadli » 10 led 2016 19:33

Dalsi moznost je vzit Airport Express. 3.5 mm jack je zaroven optickej vystup, takze pres redukci pripojis rovnou do receiveru. V itunes pak das prehravat pres airplay a mas vyreseny.

CrashikCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2016 22:04

Re: Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od CrashikCZ » 10 led 2016 21:14

Pres ten Logitech Bluetooth Adapter jede pouze 2.0 zvuk, aspon mi to tak bylo receno. Airport express stoji 3k a to se mi nechce davat. Televizi nemam, v pozadavcich Apple TV je hdcp monitor, ten mam. Teoreticky nebudu muset ani monitor zapinat ne? Maximalne zapnu monitor, pustim hudbu, vypnu monitor a vecer pred spanim akorat vypnu Apple TV.
Macbook Air 13 (Early 2015) - OS X El Capitan
iPhone 4S - iOS 9.2

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od rony » 11 led 2016 07:00

vravite hudba.

mate mp3ky v priestorovom zvuku? :-O

Iste, mozete si spravit doma prehravac hudby naozaj zlozitejsou cestou ;-)

co tak toto: mam bluetooth prijimac s napojenymi repro (resp. priamo sustavu s bluetooth).

hudbu bud pustam s pocitaca (vystup zvuku prepojim cez ten BT) alebo kludne rovno z iphone, ktory mam pri posteli). Na nejake vypinanie sa mozem vykaslat a spokojne aj zaspat (ak to nutne potrebujem, viem na iphone nastavit zastavenie hudby o danom case)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Petr_B
Příspěvky: 8
Registrován: 10 led 2016 09:38

Re: Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od Petr_B » 11 led 2016 12:48

Ahoj
Hudbu doporučuji řešit přes nějaký Bluetooth repro
Osobně jsem zvolil BOSE SoundLink mini II kvůli výkonu, flexibilitě a životnosti baterie

Petr
McBook Air 13 (2015)
Magic Mouse
iPhone 6
iPad mini 2
Apple TV 3
AirPort Time Capsule 2 TB

appletom
Příspěvky: 128
Registrován: 23 zář 2012 22:04

Re: Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od appletom » 11 led 2016 13:00

Hudbu mám vyřešenou přes receiver Onkyo a sloupcové bedny Shan, z ATV4 mi jde zvuk (a obraz) po HDMI do receiveru a odtud zvuk do beden a obraz do televize. V dálkovém ovládání Logitech mám naprogramované 2 scripty - ATV4 s TV a bez TV, druhá možnost je jen pro Airplay.
 AppleWatch Series 4 Gold Aluminium Case
 iPhone X 256 GB Space Gray
 MacBook 12" Retina (2015)
 MacBook Pro 15" (Retina, Late 2013)
 iPad Air 128 GB Cellular Black
 Apple TV4 64 GB
 iPod Classic 160 GB (7th generation)

CrashikCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2016 22:04

Re: Apple TV - dotaz pred koupi

Příspěvek od CrashikCZ » 11 led 2016 23:58

To je sice pekne, ale receiver ted rozhodne kupovat nebudu a menit 500W sestavu za krabicku v hodnote 6k rozhodne nechci. Externi zvukovku v cenove relaci okolo 2k-3k a s ovladaci na mac nesezenu a Logitech Bluetooth Adapter mi taky nepomuze. Bude reseni, ktere jsem popsal v prvnim prispevku fungovat? Jak uz jsem rikal, jde mi primarne o hudbu, ale z futureproof hlediska samozrejme chci, abych si mohl prehrat klidne i film. Zatim jsem televizi k zivotu nepotreboval a na vse koukal skrz monitor, ale uz delsi dobu uvazuji o projektoru/smart tv a chci, abych vse vyresil jednim zarizenim. Premyslel jsem o tom htpc, ale prijde mi to zbytecne. Prece jen, ovladat vse z pohodli postele/sedacky a nemuset se pripojovat na vzdalenou plochu ci koumat jine reseni je vice pohodlne. Moc se ve svete applu neorientuji, macbook mam necely mesic a telefon zhruba tri roky, takze to mozna vypada, ze si vsechno zbytecne komplikuji, kazdopadne dekuji vsem za ucast v tomto topicu a snad se dopracujeme k nejakemu reseni.
Macbook Air 13 (Early 2015) - OS X El Capitan
iPhone 4S - iOS 9.2

Odpovědět