aTV 4 - stream po síti - problémy

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
crazyboydom
Příspěvky: 93
Registrován: 13 črc 2015 15:24

aTV 4 - stream po síti - problémy

Příspěvek od crazyboydom » 18 led 2016 19:06

Zdravím, něco se řeší již ve vlákně aTV 4, nicméně určitě si to zaslouží samostatné téma. Teď jsem si kupoval aTV 4 gen, víceméně jenom skrz filmů z NAS, jelikož moje předešlá 3 gen to neuměla.

Mám aplikaci Infuse PRO, hojně ji využívám na iPhone a tak jsem si ji stáhl i do aTV. Mám však velký problém s přehráváním, resp. obraz se mi cca v minutových (nemám spočítáno) intervalech zadrhává. Chvíli jede plynule a následně se zadrhne,ale film jede pořád dál. Druhá věc je, že mi to také píše nepodporovaný DivX kodek, což je divné, když na iPhonu přehraji všechno, dokonce je vše naprosto plynulé (i 35GB file). Většinou mám soubory kolem 5- 10 Gb a zde je již problém. Dokonce jsem zaznamenal, že je problém i když přehraji třeba 2 GB mkv.

Rychlost sítě je na AC 1,3 Gbps (vyzkoušeno v MAC), aTV má tak půlku rychlosti, co jsem na to sem tam koukal. Router je Asus AC66u tedy žádné ořezávátko. Disk je k němu připojen na sdílení (rychlost kopírování 35 GB soubor do MAC přes wifi je cca 11 min). Usuzuji tedy, že v sítí problém není. Z MACu jsem schválně zkusil také stream, jelikož má rychlé SSD, stále stejný problém. Vše je napojené na wifi kvůli rychlosti v AC na 5GHz, po kabelu to je stejné. Připojeno při testu jen aTV a MAC. V okolí 5GHz sítě nejsou.

V iPhonu tedy jde vše bez problémů, jen na aTV ne. Všiml jsem si, že iphone kešuje do paměti a chvíli trvá, než se spustí film, nicméně aTV to zase pouští hned.

V čem může být problém? Jak by se to dalo vyřešit?

TV je samsung UE40F6800, má tuším 400Hz obraz.

Děkuji za všechny rady, tipy a připomínky.
MBP, iPhone, aTV...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: aTV 4 - stream po síti - problémy

Příspěvek od rony » 18 led 2016 19:18

len poznamka, ze nie si sam.

obecne: atv4 nekupujte s umyslom sledovat na tom MKVcka a podobne nepodporovane kontajnery.

Ono to sice ide, ono to Infuse ma genialne rozhranie, ktore by ine multimedialne prehravace mali obratom okopirovat ale... podobne to prehrava vo vacsine vsetkym a zrejme je to ocakavatelne pri tych bohatych moznostiach ake predstavuju moznosti vkladat do kontajnerov mkv.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

crazyboydom
Příspěvky: 93
Registrován: 13 črc 2015 15:24

Re: aTV 4 - stream po síti - problémy

Příspěvek od crazyboydom » 18 led 2016 19:29

No třeba TV mi ty filmy taky přehraje, trochu déle se to načítá ale fachá. Je však problém že mi někdy nesedí zvuk s filmem. Všeobecně je to televizní rozhraní dost pomalé a ten zvuk mi vadí. Tak jsem si říkal, že aTV bude ideál, ono moc podobných funkčních krabiček na trhu není. U Apple je alespoň trochu jistota že by to mělo fachat. Vracet ji nebudu, ale ty filmy musím rozchodi :D
MBP, iPhone, aTV...

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: aTV 4 - stream po síti - problémy

Příspěvek od SharkeeCZ » 18 led 2016 19:30

Je to dáno, asi, frekvenci snímkování. Aktuálně má Infuse problém s frekvencí pro BR ripy. Má být opraveno po aktualizaci.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

crazyboydom
Příspěvky: 93
Registrován: 13 črc 2015 15:24

Re: aTV 4 - stream po síti - problémy

Příspěvek od crazyboydom » 18 led 2016 21:17

Tudíž jen čekat a doufat:-/ ?
MBP, iPhone, aTV...

Uživatelský avatar
filiphovorka
Příspěvky: 98
Registrován: 31 črc 2012 08:27
Bydliště: Spain, Empuriabrava

Re: aTV 4 - stream po síti - problémy

Příspěvek od filiphovorka » 03 úno 2016 14:01

mam take Infuse pro a stejnou zkusenost... bohuzel, je to neprijemne. jak rika kolega nademnou prijde mi jako by se dorovnavala snimkova frekvence lehkym pozadrhavanim. ja mam atv na kabelu pres Aextreme a disk je prdlej primo do usb na nem takze rychlosti prenosu to urcite neni. snad to kluci opravi brzy kdyz uz za ten program chteji penize
iPhone 6 128GB
MacBook Pro 15" 2.2 i7 late 2011, 16GB, 512GB ssd, 500GB HDD
MacBook Pro 15" 2.4 c2d 2008
MacBook Air 13" 1.8 i5 2012
iPad 3 64GB LTE ,iPod nano 3g, iPod nano 5g
Airport Extreme, iTV 2g

crazyboydom
Příspěvky: 93
Registrován: 13 črc 2015 15:24

Re: aTV 4 - stream po síti - problémy

Příspěvek od crazyboydom » 03 úno 2016 18:57

Zdravím, díky za postřehy.

Zkoušel jsem si nainstalovat plex server na MAC a inu přes infuse se mi přestaly zasekávat filmy. PLEX app jsem nekupoval. Problém je, že jsem musel film zkopírovat z NAS do MACa a při přehrávání ho mít puštěný. To zrovna u MBP není vhodné, u imac bych to nějak oželel ale u tohoto ne.

Tzv. je nějaký jiný program krom infuse, přes který by šlo přehrávat přímo z NAS? Rychlostí sítě to opravdu není. VLC je nepoužitelný. Chci se vyhnout variantě, že by muselo něco běžet jako media server. Z routeru mám udělanou NAS a další železo fakt nechci.
MBP, iPhone, aTV...

crazyboydom
Příspěvky: 93
Registrován: 13 črc 2015 15:24

Re: aTV 4 - stream po síti - problémy

Příspěvek od crazyboydom » 14 úno 2016 13:11

Vyšel nový update Infuse, registruje někdo změnu krom toho, že podporuje DIVx?
MBP, iPhone, aTV...

Odpovědět