nastavení zvuku???

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
urbamar
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2015 11:35

nastavení zvuku???

Příspěvek od urbamar » 30 srp 2016 21:35

Dobrý den,
Mám docela problém, který vůbec nevím jak vyřešit a nechci si kupovat novej monitor se zvukovým vstupem....
Vysvětlení problému:
Koupil jsem si apple TV4 a chtěl bych aby Apple TV používala zvuk z mého MacBooku Pro, do kterého mám připojenou zvukovku a až z té pochopitelně vede zvuk do beden. Zkrátka vůbec nevím jak udělat tento opačný proces. Vím jak nastavit aby můj Mac a ostatní zařízení jako iPad a iPhone hrály přes Apple TV, ale nevím jak nastavit aby si apple TV brala zvuk z MacBooku....
Mohl by mi prosím někdo poradit???
Díky moc!!!!!!

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: nastavení zvuku???

Příspěvek od pavelprucha » 30 srp 2016 23:49

Teď ti fakt nerozumím:
... Vím jak nastavit aby můj Mac ... hrály přes Apple TV, ale nevím jak nastavit aby si apple TV brala zvuk z MacBooku....
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nastavení zvuku???

Příspěvek od rony » 31 srp 2016 06:06

urbamar píše:do kterého mám připojenou zvukovku
toto musis asi konkretnejsie.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

urbamar
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2015 11:35

Re: nastavení zvuku???

Příspěvek od urbamar » 31 srp 2016 08:22

Zkusím to ještě jednou teda...
Apple TV mám připojeno do monitoru, nikoliv do televize. Jenže ten monitor nemá audio výstup, to je vlastně celý problém...
Koupil jsem však AT4 s tím, že bych potřeboval aby mi zvuk z AT4 šel přes můj MacBook Pro, do kterého mám zapojenout zvukovku Focusrite Scarlett 2i2 (do které jsou potom zapojeny bedny).... mám to takhle propojené kvůli nahrávání.... a já se ptám, jestli náhodou neví někdo jak to propojit, nebo jestli se to dá nějak sdílet a nebo jestli neexistuje nějaká app na to nebo nevím co.


Protože jestli to nejde, tak to tomu prodavači omlátím o hlavu :D že mi neřekl pravdu a že si musím kvůli tomu koupit novou televizi a nebo monitor.

A to je popřípadě další otázka, je lepší si koupit monitor a nebo televizi?
Máme toti malý obývací pokoj/kuchyni a to zařízení vlastně dost používám jako druhý monitor (kvůli Logicu je to nezbytné, tudíž to mám hned vedle počítače) no a když to použiju přes AT4 tak ten obraz není přes celý monitor, je trochu menší..... neví někdo čím to je? když ten monitor totiž připojím na přímo přes hdmi do MacBooku, tak s tím žádný problém není co se týče roztažení obrazu. (btw. to že když si nasdílím přes AT4 monitor jako druhý monitor, ne jako zrcadlení, to že je to pomalejší, to je asi kvůli připojení internetu, že?)

Díky moc, omlouvám se za moje vyjadřovací schopnosti...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nastavení zvuku???

Příspěvek od rony » 31 srp 2016 08:49

a nebolo by mozno lepsie tu tvoju reprosustavu nejako napojit na ATV a potom zo vsetkych tvojich zariadeni airplayom teda smerovat zvuk do ATV? Pravdepodobne blbost ale spytat sa musim :)))

uprimne povediac, to mas podivne riesene :) hodne komplikovane a stracam sa v tom, co chces vsetko dosiahnut :)

ATV si kupoval teda len ako riesenie na pocuvanie zvuku z macbooku? Alebo skor riesis konzumaciu obsahu z ATV4 tak, aby z nej zvuk siel do tych reprakov, ze?

Ak to druhe, to bude dost cez hubu riesenie, skor by som to uplne zavrel ako blbost :) Pride mi uplne hlupe aby som nieco pozeral na ATV, zvuk ale smeroval cez macbook a z neho do zvukovky a do reprakov. Nie som si ani isty, ci to technicky tak moze vobec byt. Naviac je to take softwarove riesenie a zvuk z ATV by som vazne siel riesit vyhradne tak, ze kablami a co najmenej medziclenov.


obraz z ATV je mozne donastavovat, ma tam na to funkcie.

Otazka je, aky bol podnet, ze si kupil ATV? pouzivanie jej funkcii alebo ti niekto nabulikal, ze tymto urobis to premostenie zvuku alebo co vlastne? ATV je skor mediabox, nie mostik na prenos signalu :)

Druhy monitor rovno napoj na ten mac, to dava podla mna daleko vacsi zmysel, ak teda nechces cielene pouzivat konzumaciu obsahu z ATV ako regulerny mediabox.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: nastavení zvuku???

Příspěvek od pavelprucha » 31 srp 2016 08:54

Děláš z toho hroznýho kočkopsa. Ale jestli, tak tady máš z HDMI audio extractor. S tím už si poradíš? https://www.patro.cz/produkt/1076189492 ... 0wodJcYKJw

EDIT: Spusť si na macOS Reflector (nebo něco podobného) a jako out put z Apple TV zvol přes Air Play Mac. http://www.airsquirrels.com/reflector/
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

urbamar
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2015 11:35

Re: nastavení zvuku???

Příspěvek od urbamar » 31 srp 2016 10:16

ATV4 jsem ti koupil kvůli tomu, že přítelkyně má iPad, já mám MacBook a oba máme iPhone a chceme oba používat Airplay - zrcadlený obraz našich apple zařízení. Přemýšlel jsem jak to udělat, napřed jsem koupil tedy tu předraženou redukci lightning/HDMI za 1500 a přišlo mi to zbytečně složitý, protože to je pořád nějaké kabelování.... tak jsem koupil ATV4 a po shlédnutí videí co to všechno umí, jsem do toho šel s radostí!
1)
Teď jsem bohužel lehce zklamaný, protože když používám svůj extérní monitor (přes Apple TV jako extérní monitor) tak vůbec nevím proč ten formát je menší a není přes celý monitor. I když to zrcadlím, tak to také není přes celý monitor (a to se mi dokonce i změnil formát na mém MacBooku). Jak to tedy nastavit? Protože když jakoby jdu do nastavení ATV tak to jsem podle mě špatně, tam to podle mě není. Formát je nastaven automaticky... při používání jen ATV je formát totiž úplně normální.
Přitom když jsem to měl po staru (napřímo HDMI z Macbooku) tak to fungovalo bez jakýchkoliv problémů...

2)
Další věc se kterou mám problém mi jsou ty nepřesné rámečky, které ohraničují ikony (nebo aplikace, nebo v nastavení zkrátka výběr či zvýraznění toho, kde se nacházím) jsou totiž z pravidla úplně jiné velikosti, než mají být (čili přes text, divných rozměrů atd.). Čím to je? Je to tím že mám monitor a ne televizi? Děje se to také někomu? Mám takový pocit že ta krabička se vůbec nechce kamarádit s mým monitorem a to konkrétně Samsung S24D300....je to tím?

Pro mě tedy důležitá otázka, měl bych si koupit raději televizi než monitor? Bude to kamarádit spolu lépe? Nebo monitor s konkrétním rozlišením? A jakým? (jelikož bych to měl na stole vedle počítače, raději bych byl pro monitor, kvůli lepším pozorovacím úhlům, ceně atd...nebo se pletu?)

3)
ATV mám zapojenou přes wifi, tudíž chápu že to není úplně extrémně rychlé. (v případě když se chci přepnout na jinou aplikaci a nebo jinou smazat, tak to je teda extrémně pomalé a ten ovladač k tomu skoro vůbec nefunguje, skoro mi to nejde vysunout nahoru-jakože smazat)-----měl bych koupit lepší Wifi router? Mám ho totiž v druhé místnosti a nechce se mi tahat ethernetový kabel přes celou místnost a oddělávat tak lišty z podlah a podobné věci...

4)
problém mám také se zvukem, jelikož můj monitor nemá žádný zvukový výstup a na ATV nelze najít v nastavení můj MacBook Pro, který jsem chtěl používat jako hlavní zvuk.... Zvuk mám doma vyřešený tak, že mám zvukovou kartu Scarlett 2i2 od firmy Focusrite připojenou do MacBooku a do té zvukové karty mám připojené reproduktory. Nikdo mi ale bohužel nedokázal poradit, jestli není nějaká možnost jak přes MacBook nějakým způsobem nasdílet zvuk, aby to ta ATV našla...

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: nastavení zvuku???

Příspěvek od pavelprucha » 31 srp 2016 11:32

ad1) Nastavení zobrazení vyřešíš na Macu v System preferences.

ad2) Nepřesné rámečky? Si zapnul nějakou dodatečnou funkci zvýraznění? Nevím, nepoužívám, proč taky.

ad3) Za prvé vždy určitě doporučuju zapojit Apple TV přes kabel a je úplně jedno, na jakou WiFinu je připojena. Druhá část - vysunout nahoru? Asi nerozumím, aplikace se mažou stisknutím a držením trackpadu na Remote ovladači, než se požadovaná (vybraná) aplikace rozhýbe, pak stačí jen stisknout tlačítko Play/Pause a hle, po zvolen Delete z vyskočeného menu je aplikace hned smazaná.

ad4) Viz můj předchozí post, máš tam dvě možnosti.
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

urbamar
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2015 11:35

Re: nastavení zvuku???

Příspěvek od urbamar » 02 zář 2016 17:39

2 a 3 bod se mi podařilo vyřešit (připojení přes wifi po restartování routeru je dostačující). Chtěl bych se vás prosím ještě zeptat na ten první a poslední bod. A to konkrétně:

V system preferences jsou totiž pouze možnosti přizpůsobené rozlišení: 1080p, 720p, 1920 x 1080, 1280 x 720 což bohužel ani jedna z daných možností neřeší problém roztáhnutí obrazu přes celý monitor. Lze tohle nějak vyřešit jinak?

Co se týče toho zvuku, tak jste mi dal na výběr 2 možnosti, jednu hardwarovou, které rozumím a přijde mým potřebám docela vyhovující, ale dále jste mi nabídl softwarovou, které bohužel nerozumím. Mohl byste mi ji prosím jednodušeji vysvětlit?

Děkuji mnohokrát!!!

Odpovědět