Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Příspěvek od jurast » 08 říj 2016 11:54

Ahoj.
Přemluvil jsem se a převedl dětská DVD do mp4, abych mohl přehrávat přes Infuse na nové AppleTV. MP4 jsou uložené na QNAP. K většině to načetlo metadata a covery správně z netu. U některých se přiřadily blbosti. Kupříkladu náš skvělý seriál návštěvníci je tam s covery a popisy z té francouzské stejnojmenné slátaniny. Chtěl bych opravit.
Upravil jsem metadata v programu metaZ https://www.macupdate.com/app/mac/36029/metaz. Zkoušel jsem ještě jeden další. Jméno teď nevím.
Poté, co jsem v Infuse zapnul zobrazování vlastních metadat z MP4 a nechal vymazat všechna načtená metadata z netu, tak jsem dokázal, že se změnily covery. U těch, co nebylo, se objevilo short description. Nic víc. U těch, co bylo, zůstaly napsané původní kraviny.
Neřešil jste někdo? Nějaké návrhy či správné postupy řešení?
Předem díky za pomoc a odpovědi.
P.S.: Kupoval jste někdo Pro verzi Infuse? Má to nějaký smysl?


Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Příspěvek od Hnata » 08 říj 2016 19:43

Jen odpovim na tu pro verzi - mam a smysl mi unika, cekal jsem hlavne airplay u napriklad avi souboru a to bohuzel nejde ... takze pro verzi nechapu

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Příspěvek od swenak » 08 říj 2016 22:01

Tak stačí se podívat na popus a ne to jadné. Hlavně formáty. Obrázek

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Příspěvek od Hnata » 08 říj 2016 22:13

No a prave ty formaty ... na jejich webu me zlakali ze v pro verzi pujde vice formatu, ale bezi to jen pomoci mirroringu coz je tragedie. Jenze podle zahranicnich diskusi to ani jinak nejde - pres airplay projde jen urcity format videa a klasicke kontejnery a mezi nimi i ruzne avi samozrejme ne :-)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Příspěvek od swenak » 08 říj 2016 23:03

Ale ty formáty dělá i nativně, ve free verzi hodně formátů/souborů nejde.

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Příspěvek od jurast » 09 říj 2016 08:47

Děkuji. Odkaz jsem prošel. Pochopil, že mám přejmenovat filmy podle tmdb, pokud je tam najdu. Vytvořil jsem si tam účet, abych doplnil dětské filmy, které mám a oni v DB ne. Uživatelsky přívětivé mi to moc nepřijde. Nějak jsem nepochopil, jak tam přidat cover k filmu. V nápovědě jsem objevil jen, jaké mají být rozměry. Ani metodou pokus a omyl se mi nepovedlo. Přetáhnutí na prázdné místo, klikání na všechny ikonky vedle obrázku...
Poradíte prosím?
Díky

lemon84
Příspěvky: 207
Registrován: 16 lis 2014 15:20

Re: Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Příspěvek od lemon84 » 09 říj 2016 12:21

Klikni na film, swipni dole, upravit metadat, dat do vyhladavaca nazov filmu, vybrat z ponuky a ulozit. Velmi jednoduche. Serialy spaja do jedneho priecinka a potom iba klikas epizody. V nastaveni infuse si zvolis ci chces aby ti zobrazoval nazov suboru alebo nazov filmu,
Přílohy
IMG_2601.PNG
IMG_2602.PNG
IMG_2603.PNG

TomasH
Příspěvky: 20
Registrován: 01 kvě 2013 21:57

Re: Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Příspěvek od TomasH » 09 říj 2016 16:08

Ahoj,
řešil jsem stejný problém. Vyzkoušel jsem ledacos ale nakonec pro tagování mp4 používám program Subler (free). Přišel mi nejjednodušší. Něco najde (File->Import->Search metadata online), co nenajde zapíši sám (Copy & Paste z csfd.cz).

Druhá možnost je zapsat data do xml souboru (textový soubor jen s jinou příponou) a uložit do stejného adresáře jako film. Takto lze řešit i art cover. Infuze pak taková metadata automaticky načte. Je to ale takové nepřehledné a metadata nejsou součástí mp4. Bližší: https://support.firecore.com/hc/en-us/a ... -Cover-Art

Používám AppleTV (4), Infuze Pro, Capsuli, kde mám filmy (koupil jsem Pro, ale nevšiml jsme si rozdílu oproti té free, když mám všechny filmy v mp4).

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Příspěvek od Jirka_S » 10 říj 2016 05:27

lemon84 píše:Klikni na film, swipni dole, upravit metadat, dat do vyhladavaca nazov filmu, vybrat z ponuky a ulozit. Velmi jednoduche. Serialy spaja do jedneho priecinka a potom iba klikas epizody. V nastaveni infuse si zvolis ci chces aby ti zobrazoval nazov suboru alebo nazov filmu,
Takhle se ale metadata změní jen v iPadu či iPhonu, na zobrazení v Infusi v ATV to vliv nemá. Ideální je to dostat do té IMDB, zvlášť když mám doma ty ATV dvě. :)
S tím xml souborem to jistě půjde taky, ale nechtělo se mi s tím až tak laborovat, něco jsem taky dával přímo do té IMDB, ale je to už dost dlouho a nejsem ani na počítači, abych si to osvěžil. :)

jurast
Příspěvky: 192
Registrován: 27 srp 2012 08:23

Re: Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Příspěvek od jurast » 10 říj 2016 11:20

Tak jsem to tam našel. Po kliknutí na ikonu obrázku se tam objeví pod tím Plakáty a tlačítko Add data and content.
Děkuji všem za ukázání již prošlapané cesty. Zejména odpovědi Jirky_S mne navedly, kam bylo potřeba.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Infuse a metadata (popisy a covery filmů v mp4)

Příspěvek od Jirka_S » 11 říj 2016 09:26

Jsem rád, že jsem mohl pomoci. :)

Odpovědět