Ovládanie hlasitosti ATV4

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
helenedwards
Příspěvky: 5
Registrován: 11 říj 2016 07:55
Kontaktovat uživatele:

Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od helenedwards » 25 říj 2016 04:22

Ahojte,
mám problém s ovládaním hlasitosti na tv4.
Je pripojená cez HDMI do LCD monitoru so vstavanými reproduktormi. Z monitoru mám cez 3.5 jack výstup pripojenú zostavu.
Problém je v tom, že ovládaním hlasitosti na ovládači od ATV sa nič nedeje. Hlasitosť musím ovládať až cez repo. Vadí mi to, stráca to na komforte.
Viete poradiť, ako by som to spojazdnil? Nevidím žiaden problém, aby samotná ATV nemohla stíšiť alebo naopak zvýšiť aspoň nejakú základnú systémovú hlasitosť.
Rovnako pokiaľ streamujem z macu (iTunes -ATV), tak na macu v iTunes je jazdec s hlasitosťou zobrazený ako zámok, nemožno ju upravovať. Hlasitosť sa mení len ak zmením hlasitosť macu samotného.
Jediný stream, kde som schopný bezdrôtovo meniť hlasitosť je stream z iPhone do ATV, kde počas prehrávania nie je žiaden problém.
Prečo ATV ovládač nespolupracuje? Nechce sa mi veriť, že by tvOS nemal nejakú systémovú hlasitosť.
(Samozrejme prešiel som asi všetky zahraničné fóra, kde sú také problémy ako mám ja, ale bez odpovedí - alebo odpovede, vypni-zapni)...

Ďakujem za akúkoľvek pomoc.

-----------------------------------------------------------------------
Relax více : one call away lyrics, cheap thrills lyrics, we dont talk anymore lyrics . Dobrá zábava!
Naposledy upravil(a) helenedwards dne 22 pro 2016 09:12, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od rony » 25 říj 2016 05:48

Z monitoru mám cez 3.5 jack výstup
no, tie povely CEC funguju len po HDMI, ktore zvlada CEC. Po kabli "jack" uz urcite nie.

aTV nema zosilnovac, takze nema ani zosilovanie/zoslabovanie zvuku.

Pri ovladani zvuku spolieha VZDY na zariadenie, kam zvuk posiela. To, ze na ovladaci su hlasitosti, to je len tym, ze aTV prenesie prikaz (CEC) na to cielove zariadenie.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět