Zrcadlení a změny rozlišení na Macu

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Czert82
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2015 15:19

Zrcadlení a změny rozlišení na Macu

Příspěvek od Czert82 » 02 čer 2017 22:59

Ahoj,

Pořídil jsem si AppleTv a mám takový blbý dotaz. Nějak jsem nepochopil dvě věci. Omlouvám se, nejsem zrovna žádný IT génius.

1) První věc co mě štve je, že když si nazrcadlím můj MacBook PRO na AppleTV tak se mi rozlišení na Macu přizpůsobí na mojí telku a na telce to vypadá dobře, ale na Macu se mi vše hrozně zmenší a nevím jak tohle optimalizovat aby se mi na Macu zachovalo mé nastavení a zároveň se to normálně zrcadlilo na ATV. Nevíte jakým způsobem tohle ošetřit?

2) Druhá věc co mi štve a na to jsem za boha nepřišel jak se to dělá. Nazrcadlim si na ATV například z první plochy na Macu prohlížeč, kde mi běží má O2TV, zvětším to na celou obrazovku. Vše se zrcadlí na telku, to je v pohodě. Ale jak udělám to, že na Macu si přejedu např. na druhou plochu kde si otevřu opět třeba prohlížeč a budu si tam moct dělat co chci, ale na televizi bude nazrcadlená ta první plocha s O2TV. Mě se totiž vždy zrcadlí na telku aktuální věc co dělám na Macu a nevím, jak toto změnit. Asi jsem blbej, ale fakt jsem to nijak nenašel.

Moc děkuji za jakoukoliv radu, která by mi pomohla.

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: Zrcadlení a změny rozlišení na Macu

Příspěvek od nunasjiri » 03 čer 2017 08:34

Tak bod 1 me taky zajima , bod 2 si myslim nema reseni, to co je na Macu to je v Tv.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcadlení a změny rozlišení na Macu

Příspěvek od rony » 03 čer 2017 08:35

1. nerob ZRKADLENIE. Sprav si z AppleTV sekundarny monitor, potom akoby si mal z telky druhy monitor a rozsirenu plochu. Kazdy potom moze mat svoj vlastny obraz, svoje rozlisenie atd.


http://www.mactrast.com/2014/07/use-app ... mavericks/
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Merlin_CZ
Příspěvky: 259
Registrován: 02 srp 2012 21:21

Re: Zrcadlení a změny rozlišení na Macu

Příspěvek od Merlin_CZ » 03 čer 2017 11:41

Ono uz nazev zrcadleni celkem vysvetluje o co jde.
Bod 2 - u zrcadla stojis ty a uvidis v nem manzelku v druhe mistnosti ? To asi ne co ? :)

Jak psal rony - nedelej zrcadlo ale rozsireni plochy.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odpovědět