Co mi přinese Apple TV?

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Gwaihir » 18 zář 2017 15:53

Co všechno umí aTV? Přemýšlím o jejím pořízení, ale zatím si nejsem jistý funkčností.

Předpokládám, že umí:
1) Zrcadlit iPhone, iPAD, MacBook - asi důvod, proč si to pořídit.
2) Přehrávat filmy uložené na NAS Synology DS215j, ale k tomu aTV moc nepotřebuji, protože mi to funguje přes TV Samsung, předpokládám, že díky DLNA
3) prohlížení fotek přes fotostream

Ještě jsou nějaké možnosti a funkce? Hry (mám XBOX, možná by šel využít ovladač)?

Z toho, co jsem se dočetl mi stačí aTV 32GB. Je nějaký důvod si pořizovat aTV 2015 nebo si mám počkat na novou? 4k TV nemám a v blízké budoucnosti neplánuji.

Díky.

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od emkei » 18 zář 2017 20:28

Apple TV je vesmes o aplikacich pro konzumaci obsahu: photos, movies, trailers, music, podcasts, youtube, NAS, games. Takze vesmes to, co jste vypsal + aplikace, kterych je celkem dost.
life sucker × air consumer

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od sallvator » 19 zář 2017 07:49

No, apple tv neumí o moc více než současne smart TV ale umí to suprově a s lepším ovládáním. Mam smart Sony ale to jejich ovladani, rozhrani atd je strašné. Používám už jen apple TV a ta sony je jen takovej monitor k ní.

Požívám sledovani.tv na beznou televizi - vetšina kanalu v HD, možnost přehrávat si až 3 dny zpátky co davaly, přeskakování reklam atd atd...(bydlim v rodinnem domku kde máme sotva pozemko takže já díky apple TV a te appce mám normální přístup ke kanalum ktere sem jinak nedostanu)

Pak infuse na přehrávání z NASu, je to krasne přehledné, oteguje ti to stahnute filmy da jim to popis, obrazky, samo ti to stahne titulky atd...

Music, photos, itunes, youtube, možnost to ovládat s iphonu. Paradoxně to zrcadleni ktere ty si vyzdvihl já použil asi 1x. Nemusím nic zrcadlit když všechno dostupne na iphonu mam i v te televizi.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Jirka_S » 19 zář 2017 13:05

sallvator píše:No, apple tv neumí o moc více než současne smart TV ale umí to suprově a s lepším ovládáním. Mam smart Sony ale to jejich ovladani, rozhrani atd je strašné. Používám už jen apple TV a ta sony je jen takovej monitor k ní.
........
Music, photos, itunes, youtube, možnost to ovládat s iphonu. Paradoxně to zrcadleni ktere ty si vyzdvihl já použil asi 1x. Nemusím nic zrcadlit když všechno dostupne na iphonu mam i v te televizi.
Podepisuji naprosto vše, mám to stejně, vč. té Sony TV (ovládání naprd, ovšem obraz, ten je, mám 65").

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Mironet » 19 zář 2017 13:18

Ona je to v podstatě stejná situace jako u mobilů nebo počítačů. Apple dělá to samé co konkurence, jen lépe a uživatelsky přívětivěji. Jinde to dnes už možná není tak patrné (ačkoli teď nám v práci update windows prý přepnul outlook do švédštiny...?? Wtf, to se jako fakt v reálu děje??), ale u smart TVs je ta uživatelská přívětivost fakt příšerná.

Vždycky se mě vybaví tahle keynote https://www.youtube.com/watch?v=00uDLRzJViE. Mám Samsung TV a přesně takhle vypadá jejich ovladač. Plus, taková hezká věc, je tam např. dedikované tlačítko na nějakou jejich službu na sdílení fotek, Samsung Share, nebo tak něco. Když ho zmáčknu, vyskočí mi hláška, že zvolená služba už není podporovaná a byla ukončena. Super, ale tlačítko mi na ovladači zůstane, že?

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Mav. » 19 zář 2017 15:36

Ještě dodám, že já provozuju Apple TV na plazmě Panasonic. Obraz by snad měl být stále lepší než na současných LED TV (černá a nebo ti směšně plovoucí míče a panáčci upravované procesorem) a Apple TV dodá ten nový SMART směr. Bráchova Samsung SMART 3D 55" bla bla je strašná na ovládání a SMART sekce i pomalá jako cip. Líbila by se mi Philips s Ambilight, ale ta LED obrazovka a pomalost procesoru mne straší.
Apple TV je na SMART funkce super řešení. Pak stačí jen zobrazovací panel.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od lipon » 19 zář 2017 19:15

Hlavně je to stabilní a rychlé.
Měl jsem WD TV Live, fungovalo, ale občas se to sekalo, cca. 1-2x týdně to potřebovalo restartovat, občas se to kouslo při indexování nového obsahu.
YouTube nabíhalo dlouho, aplikace nešly doinstalovat, nativní hlavně pro US kabelovky.
Využil jsem akce, kdy aTV4 dávali zdarma k iPadu Pro a moje skepse po pár dnech byla pryč. Původně jsem ji chtěl jen zkusit a pak prodat, nicméně doma už zůstala.
Nejvíc u nás jede Infuse+NAS, stream, filmy z iTunes a YouTube.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od casey » 19 zář 2017 22:22

Psal jsem to před lety a píšu to i teď, protože to pořád platí - Apple TV je podle mě "příjemná zbytečnost". :-)
Pokud od toho hodně čekáš a řešíš její cenu, tak si ji nekupuj. Budeš zklamaný.
Pokud ti cena ani tak moc nevadí a chceš to jenom jako doplněk digitální domácnosti, tak budeš nadšený. Ono to moc věcí nedělá, ale to to málo, co to dělá, dělá perfektně :-)

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od SteveJSF » 19 zář 2017 22:37

A na to málo mi pořád stačí 3. generace. A zřejmě by stačila i 2. generace. Za těch pár stovek to opravdu slouží dobře.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od casey » 19 zář 2017 22:45

Na těch starších se složitě rozjíždí PLEX :-) Jde to, ale už to chce vynaložit nějaké úsilí... Na nových už je to jenom o stažení aplikace, takže mnohem pohodlnější... :-)

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Mav. » 19 zář 2017 22:49

A pro synologysty funguji dobre i DS video aplikace a dalsi.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Honza.Mac » 19 zář 2017 23:08

OT :
No mému linuxovému HTPC které prošlo rekonstrukcí (nová deska, nový i5 procesor, 8GB RAM, nvidia gt 730, USB dvb-t2 a 2x SSD) s Mythbuntu už nic neschází ...
Jen ten logitech diNovo Mini kdyby se dal nahradit ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od casey » 19 zář 2017 23:34

Co jsem koupil první Apple TV skončila diNovo neznámo kde... :-) A to doslova. Někde v nějaké skříni bude... Ale kde, to nikdo neví :-)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Honza.Mac » 20 zář 2017 06:45

Jindro, tak si mě ukecal, brzy diNovo také odložím do skříně, co jsem si osahal ovladač k ATV 4.gen nic jiného už nechci ... :D
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od lipon » 20 zář 2017 07:50

Mav. píše:A pro synologysty funguji dobre i DS video aplikace a dalsi.
DS video funguje, ale neumí i docela běžné formáty jako třeba AVI
Infuse to zvládne lépe, ale je teda placená (plná verze)

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Mav. » 20 zář 2017 08:56

Obe appky maji sve mouchy. Infuse zase nacita. DS Video to ma pres DLNA pripravene hned a i ta grafika knihovny je super. Navic neumi pouze nektera AVI. To bude kodekama.
Pred Infuse jsem zacinal s VLC. Je zadarmo. Bohuzel asi neprobiha vyvoj, tak je grafika stroha a texty slozek jsou moc malym pismem a umi to asi jen view s ikonami. Chybelo mi tam list view.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Gwaihir » 20 zář 2017 09:33

Mě teda DS video (na iPADu) přijde úplně k ničemu.... spoustu filmů nepozná a mám to strašně pomalé.... Zkusím vyměnit switch a pak ještě lepší wifi modul do routeru a snad to všechno bude lepší.... Kabeláž bohužel nevyměním, ale cat. 5e bude muset stačit...

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od casey » 20 zář 2017 09:38

Pokud máš "normální" Synology (čti: ne verzi J), tak zkus PLEX

Uživatelský avatar
Mav.
Příspěvky: 67
Registrován: 17 říj 2016 16:32
Bydliště: Praha

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Mav. » 20 zář 2017 11:15

DS Video na iPadu není nic moc, ale tady je řeč o Apple TV a tam je líp zpracovaný než Infuse a o VLC nemůže být ani řeč.
Nevím jak snadno tedy Infuse, ale DS Video přehrává filmy i když jsi v tramtárii a je to vlastně jeho default chování. Vzdáleně přes quickconnect.to a bez nějakého dalšího řešení routerů a firewallu.
iMac 27", iPhone X, iPad Air 2, Apple TV 4, AirPort Time Capsule, AirPort Extreme, Synology DiskStation DS716+II, Internet 500 Mbps, Seiko SNZF15K1 "Sea Urchin" ;)

Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Gwaihir » 20 zář 2017 21:12

casey píše:Pokud máš "normální" Synology (čti: ne verzi J), tak zkus PLEX
Co je špatného na J verzi? Mám samozřejmě 215J. A co je to PLEX?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od casey » 20 zář 2017 21:29

Na "J" PLEX tuším ani nerozjedeš.
PLEX - https://www.plex.tv

Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Gwaihir » 10 led 2018 12:39

Tak AppleTV 4k je doma, ke spokojenosti krome 4k televize mi chybí asi jen málo věcí. Přesto mám pár dotazů:

1) Ovladač na AppleTV je fajn, ale na zadávání textu není moc dobrý. Čekal jsem, že když si stáhnu appku pro iphone, tak mi tam vyskočí klávesnice, ale to bych asi čekal moc, že?

2) Infuse - stáhl jsem is free verzi, nainstalovala se mě na mobil, ale když jsem tam udělal úpravu metadat, tak se to nezměnilo v TV. Je to tím, že nemám Pro verzi?

3) Opět infuse - jak si mám na svém NASu Synology pojmenovávat série, ev. seriály? Jak je třídíte? Já mám na NASu složku video a pak složky - Pohádky, Scifi a fantasy, Dobrodružné, ... a v nich mám filmy obvykle jen tak hozené a občas v dalších podsložkách (třeba Indiana Jones). Pak tam mám seriály - třeba Agenti Shield a v tom mám v infuse totální zmatek - třeba jedna série má složku a v tom je to pojmenované 01.avi, 02.avi, ... tak to mám i v infuse ve složce a dobrý, ale ostatní série tam asi občas mají S01e01 a občas 03x01 a je v tom zmatek - jak to mám dělat efektivně?

4) sledovanitv.cz - existuje i apka pro apple tv?

5) co se ukládá na HDD toho AppleTV - krom aplikací? Nějaké sdílené fotky, fotostream a tak? Právě přehrávané video asi ne, že?


Děkuji.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Mironet » 10 led 2018 13:09

1) Očekávání jsou správná. Dokonce není ani třeba mít žadnou appku, notifikace která vede ke klávesnici se objeví vždy když se zvolí jakékoli pole vyhledávání. Zkus zapnout wifi i bluetooth, ať o sobě obě zařízení ví.

4) AntikTV

5) Vyjmenoval jsi to snad celkem všechno. Bufferuje to asi do RAM, ale proč to řešit? 32GB stačí a jsem toho názoru, že vždy bude. 64GB verzi neměli vůbec uvádět na trh, ale tehdy ještě nikdo netušil, jakým směrem se Appstore rozběhne. Po dvou letech je jasné, že tak slavné jako u iOS to nebude...

shotik
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2014 10:52
Bydliště: Praha

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od shotik » 10 led 2018 13:47

3/ dělám to tak že stáhnu seriál a přejmenuju všechyn epizody na "S01E01 - Název epizody" , "S02E02 - Název epizody" , atd ...... Pak se to krásně řadí a načítá data o jednotlivém dílu
iPhone Xs
iPad Mini 5 + pencil
Apple Watch 4 Stainless 44mm
Macbook Pro Retina 13 2017
Apple TV 4
Synology NAS

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od swenak » 10 led 2018 15:59

3) Na stránkách Firecore je popsáno, jaké jsou možnosti.

Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Gwaihir » 10 led 2018 16:45

Ok, infuse jsem už pochopil (aspoň doufám). Sledovani.tv appku jsem nainstaloval, jestli to chápu dobře, musím platit 40 Kč/měsíčně za AppleTV, aby mi to běželo.

No a poslední věc - hry. Bude mi fungovat herní ovladač z xboxu?

Edit:

Tak nebude :(

https://discussions.apple.com/thread/7794202

Kdo má nějaký ovladač, který funguje? Jaké to je?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od mberdych » 10 led 2018 18:53

Funguje Nimbus Steelhead a je to jako jakýkoli jiný ovladač.

Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Co mi přinese Apple TV?

Příspěvek od Gwaihir » 10 led 2018 20:11

Ještě neumím elegantně ovládat aplikaci sledovani.tv Apple tv ovladačem. Je někde návod?
Neumím koukat z5 na předešlý pořad a neumím jednoduše měnit kanály - vždycky stisknu menu a pak jezdím po ploše. Nic moc pohodlné...

Děkuji.

Odpovědět