Apple TV4(k) - využití AirPlay

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Apple TV4(k) - využití AirPlay

Příspěvek od swenak » 12 lis 2017 09:48

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na obecné zkušenosti s využití AirPlay u Apple TV. Jsem docela zklamán tím, jak toto funguje a nevím, jestli jsem náročný, nebo je chyba jinde.

Aktuálně používám AirPlay na 2 způsoby.

1) Z iPhonu si pustím nějaké video na aTV. Problém už je, než pustím video do aTV. Když ťuknu na piktogram s výběrem cíle, trvá tak 2-3 vteřiny, než se seznam otevře. Když vyberu, že chci poslat video na aTV, trvá tak 5 i více vteřin, než se to celé zprocesuje. Nejdříve vidím na na aTV zdroj, odkud se bude brát, pak se něco děje a pak jde video. Když se pak videm posouvám, tak je to taky porod. Interne mám rychlý a stabilní, 50Mb symetricky na 5Ghz.

2) Zvuk z aTV teď zkouším házet přes AirPlay do zesilovače. Tady mi vadí, že po rebootu aTV se toto nastavení nezachová. Dále, když pustím aTV, tak se zesilovač nepřipojí, protože aTV čeká, až je zvuk potřeba. Jenomže to znamená, že si pustím film a až pak aTV pošle signál přes AirPlay, takže čekám, až se zapne zesilovač (to chvilku trvá) a spojí se, chvilku tedy nemám zvuk. Dále mi vadí, že při každé změně hlasitost mi aTV zobrazuje, že měním hlasitost na AirPlay zařízení. Stejně tak, pokud posouvám video sem a tam, tak mi problikává, že se připojuju k AirPlay (resp. že jsem připojen), asi je to důsledek čekání na synchronizaci zvuku. Celé to je takové rušivé, pomalé.

Takže, jsem náročný, nebo mi to funguje jinak, než ostatním? :-)

Díky.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV4(k) - využití AirPlay

Příspěvek od rony » 12 lis 2017 11:27

idealne je mat atv pripojenu k routru po kabli nie cez wifi. to bude zdroj tvojich problemov.

uvedom si, ze to wofi pasmo vyuzivaju vsetky zariadenia spolocne, u ethernetu je kvalita prenosu o niecom inom.

ja mam zvuk urobeny tak, ze do receiveru ide znova kablami. konkretne hdmi do tv a z nej toslink do receiveru.

airplay ponechaj na mobilne zariadenia nie na pevne umiestnene veci.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple TV4(k) - využití AirPlay

Příspěvek od swenak » 12 lis 2017 11:36

I když jsem měl aTV kabelem, tak to nebylo OK. Vytížení WiFi je minimální, domácí kraviny mám na jiné WiFi. AirPlay do zesilovače nechci používat, ale zesilovač nemá HDMI in/out, jinak bych to neřešil. Je to spojeno s tím HDMI-CEC, co jsem psal jinde. Testoval jsem teď již 2 receivery s HDMI (Onkyo 8270 a Yamahu RX-S601), ale nebylo to dle mých představ, dnes ještě vyzvednu poslední akceptovatelný a pak se uvidí, co s tím. Nakonec asi zbastlím nějaký arduino automatický IR ovladač.

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Apple TV4(k) - využití AirPlay

Příspěvek od lipon » 12 lis 2017 11:40

A proč nevedeš kabel z TV do zesilovače? Klidně i cinch, pokud nemáš z TV toslink.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple TV4(k) - využití AirPlay

Příspěvek od swenak » 12 lis 2017 11:50

Ale to já mám taky, jak píšu, testuju AirPlay, toto téma bych rád věnoval jenom tomu, jak komu funguje AirPlay. Ale abych odpověděl, tak zesilovač se nezapne po tom, co dostane data na optický vstup (ale ani na jiný).

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV4(k) - využití AirPlay

Příspěvek od rony » 12 lis 2017 15:20

mne funguje Airplay skvele, ak to potrebujes takto vediet.

Mam router Linksys ci co to je, s obomi frekvenciami. Ale na Wifi mam len mobily a tablety.

AppleTV4, pripojena HDMI do TV a Ethernetom do routra. Z telky ide este toslink do receiveru.

Ked prepinam na Airplay - vacsinou z iPadu - ide to normalne, bez zakolisania, proste to hra.

Ked dam z mobilu airplay hudby, tak aTV4 hra tu hudbu opat bez problemov.

Vsetko tip top.

Samozrejme necakam, ze sa mi receiver poprepina, kedze z toslinku mu na to asi nepride signal. Telku si aTV4 ovlada pekne.

Pouzivam dva rezimy, vacsinou mi staci zvuk z TV. Takze len z ipadu dam airplay videa a aTV4 mi prepne telku a uz pozeram.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Apple TV4(k) - využití AirPlay

Příspěvek od swenak » 14 lis 2017 06:14

Tak leda tím, že jedu bety, nebo nevím. Hlavně mi jde o aTV>Receiver. Je to zpomalené. Dám film v Infuse (4 i 5), pustí se. Po vteřině pauza, na obrazovce se zobrazí dialog spojení s Receiverem, 1-2 vteřiny čekání a pak se film pustí. Když film skončí, už jsem 0,5 vteřin v menu Infuse, nebo i když se ovladačem přepnu do menu, nebo na domovskou obrazovku, zvuk "dojíždí". Pokud jedu optikou, nic z toho se nekoná. Receiver i aTV je kabelem, wifi volná.

Po noční betě alespoň při seekovaní ve filmu nevidim neustálé problikávání napojování AirPlay receiveru.

Každopádně díky:)

Odpovědět