Apple TV 3. generace

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
Pavel_Bruj
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2018 13:15

Apple TV 3. generace

Příspěvek od Pavel_Bruj » 17 led 2018 13:19

Ahoj všem,

pořídil jsem si Apple TV 3. generace, po zapojení jsem zjistil, že žádná z aplikací se nespustí. Respektivě pořád na obrazovce svítí "Otevírá se aplikace YouTube" například. Zkoušel jsem jak WiFi, tak kabel - oboje bez úspěchu a rozdílu. Zkoušel jsem i Apple TV připojit k iTunes a udělat obnovu - opět bez úspěchu.

Rychlost připojení k internetu mám 20 MB.

Dokážete někdo poradit v čem by mohl být problém, prosím?

díky ;)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od rony » 17 led 2018 14:20

"poridil" = nova z APR predajne?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Apple TV 3. generace

Příspěvek od SteveJSF » 17 led 2018 22:11

Nejsem si jistý, jestli vůbec tušíš, jak by měla taková ATV 3. generace fungovat. Jestli v tom máš jasno podobně jako v rychlosti připojení k internetu, tak bude lepší domluvit se s někým, kdo ti to nejdřív někde předvede.

Pavel_Bruj
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2018 13:15

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Pavel_Bruj » 18 led 2018 07:24

Je od bráchy, který ji kupoval novou. Je pravdou, že ji měl pouze v ložnici a byla zapnutá asi 3x..

Byl jsem se na tento problém ptát i v prodejne Apple, kde mi bylo "doporučeno", abych zkusil smazat aplikaci, která nejde spustit, ale bohužel jsem nepřišel na to, jak aplikaci smazat a znovu ji stahnout a nainstalovat. A máte pravdu, žádný velký expert na tuto problematiku nejsem, proto jsem se ptal právě tady, tedy odborníků.. :roll:

Ještě dodám, že vlastním již několik let zařízení apple (konkrétně iPhone), takže vím, co je Apple ID a podobně, toto vše jsem na Apple TV nastavil. Zrcadlení mého iPhone funguje bez problémů. Například lišta s nabídkou filmů na hlavní obrazovce je pouze šedivá, nedojde k vykreslení náhledu filmů a podobně..

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Honza.Mac » 18 led 2018 08:19

Tak já bych začal tímhle :
https://support.apple.com/cs-cz/HT203028
Pak bych aktualizoval vše co jde, tedy po přihlášení ATV3 k AppStoru pod vaším AppleID, postahoval bych aplikace které tam chci mít a zkusil bych je spustit.
Předpokládám že síťové připojení ATV3 je OK, tedy že máte doma funkční wifi a že jiné zařízení na síťovém kabelu funguje a internet je OK.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Pavel_Bruj
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2018 13:15

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Pavel_Bruj » 18 led 2018 09:03

Honzo, díky moc rady ;)

Obnovu APT3 skrze iTunes jsem udělal dle návodu, po opětovném připojení k TV žádná změna.

Aktualizace jsem také provedl. Jen moc nevím, jak se připojit k APT3 skrze apple ID, respektive, kde v APT3 najdu tu možnost stahovat aplikace.. :shock:

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Schumi » 18 led 2018 09:24

U 3. generace žádné aplikace nestahneš, jsou už přímo v systému, jinak k Apple ID se přihlásíš nekde v nastavení, ale to po tobě měla chtít už po obnově sytému ...

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Jirka_S » 18 led 2018 09:43

Stahování aplikací na ATV3? Nelze, to umí až vyšší model. Hledáte něco, co není.

edit: a sakra, opakuji totéž.

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Sephirot » 18 led 2018 09:53

Vykašlete se na obnovování přes iTunes. ATV3 se umí sama efektivně obnovit, přes Nastavení->Obecné->Resetovat->Obnovit (je to tak dva týdny co sem si tím taky prošel). Nutné je funkční připojení, aby si natáhla poslední verzi softwaru. Potom po asi 15min obnovovacího procesu se zase sama zapne a hned si vyžádá Apple ID. Pokud se Vám to povede přeskočit (lze to), tak se ke všem službám musíte přihlásit ručně. Tj v Nastavení se přihlásíte samostatně k iCloudu, k iTunes Store na prohlížení právě té šedé filmotéky, popřípadě ještě k Fotkám na iCloudu nebo Domácího sdílení. Nejlepší způsob jistoty je stejně všechny ty nastavení těch služeb zkontrolovat...
Další možný potenciální zdroj problémů je věc že pokud ji bratr provozoval, je možnost že ji má stále přihlášenou na svém účtě jako své zařízení. Je nutné aby ji odebral, pokud tak již neučinil.
Jak již bylo řečeno výše, ATV3 již má všechny aplikace předinstalovány, Store zde nenajdete. V Nastavení->Hlavní nabídka si potom určite, co se bude zobrazovat dole na hlavní stránce jako spustitelné aplikace...

Pavel_Bruj
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2018 13:15

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Pavel_Bruj » 18 led 2018 12:05

Díky moc za návod..

Je pravdou, že to nastavení Apple ID jsem asi přeskočil, tak to zkusím.

Ještě se zeptám, zda ta rychlost stahování, připojení, co se týče internetu může mít nějaký vliv?

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Sephirot » 18 led 2018 14:40

Rychlost na to rozhodně vliv nemá. Stabilita připojení do jisté míry ano.(beru to stahování nového fw při obnově)

Co se dostatečné rychlosti i stability na provoz týče, to potom poznáte například na filmových ukázkách, pokud bude dostatečná, pojedou Vám plynule v 1080p, pokud se budou objevovat záseky a načítání, bude asi lepší v Nastavení-> iTunes Store-> Rozlišení videa jít cestou 720p a vypnutím HD ukázek.

Jinak nemáte vůbec zač, vlastním ji už nějaký ten pátek, tak pokud budete mít nějaké další otázky, klidně napište...

Pavel_Bruj
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2018 13:15

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Pavel_Bruj » 18 led 2018 16:46

Díky moc..

Tak jsem postupoval dle Vašeho návodu a vše provedl. Čili jsem udělal obnovu přímo v APT3, poté zadal heslo pro sve Apple ID a situace stále stejná. Vidím pouze to kolečko a například YT se pouze načítá. :cry: Bratra jsem odstranil, nikdo jiný než já na APT3 není teď navázaný...

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Sephirot » 19 led 2018 00:13

YouTube se pouze načítá, tzn. že se tedy aplikace vůbec nespustí nebo že v aplikaci nejde pustit(nenačte se) žádné video?

Pavel_Bruj
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2018 13:15

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Pavel_Bruj » 19 led 2018 09:55

Po prvním spuštění se youtube spustí, ale nevykreslí se nahledy videií - videa pouštět jdou. Když to zkusím například po nějaké době, tak se vubec nenačte, na TV svítí pořád, že se načítá..

Sephirot
Příspěvky: 242
Registrován: 07 bře 2015 23:04

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od Sephirot » 19 led 2018 19:03

Zajímavej problém. Takže aplikace se normálně spustí, ale nenačítá obsah (stejně jako nenačte tu filmotéku např.) Mno, upřímně jediné co mě napadá je tedy asi problém s připojením k netu. Může to být přímo spojení s routrem, co to brzdí nebo router sám, může to být připojením celkově, rychlost i kvalita (stabilita), pravidlem na rychlost ve firewallu, přesměrování portů, DNS servery aj.. Takto na dálku bez znalosti co a jak tam máte budeme jen vařit z vody...

Jednoduše pokud nejste té problematice trochu znalí, doporučím asi sehnat nějakého známého či poblíž někoho, kdo Vám to připojení projde a zhodnotí. Sázim na to, že pokud aplikace nabíhají a vše ostatní normálně funguje bude někde zrada v připojení...

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od lipon » 20 bře 2018 09:49

tak jsem si včera po nějaké době chtěl pustit něco z youtube přes aplikaci v aTV a nic
kolem dokola se točí tečky a video se nespustí - náhledy normálně jsou vidět, když dam pauzu, tak se můžu pohybovat po časové ose a náhledy se aktualizují, ale video nejede
nejede vůbec žádné, ani vlastní, ani jiná

evidentně je to po nějaké poslední aktualizaci, při spouštění jsem si všiml tečky pod aplikací

neměl byste někdo nápad co s tím?

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od SteveJSF » 20 bře 2018 12:41

A jsi si jistý, že se jedná o 3. generaci?

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Apple TV 3. generace

Příspěvek od lipon » 20 bře 2018 16:42

A vida, špatně zařazené, dík za upozornění.
Jde o 4. generaci, jde to nějak přesunout bez moderátorských práv?

Odpovědět