Ovládanie hlasitosti ATV4

Vše co se týká Apple TV, aplikací pro Apple TV a jejího využití.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
jackdoom
Příspěvky: 10
Registrován: 12 črc 2016 07:53
Kontaktovat uživatele:

Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od jackdoom » 02 úno 2018 04:33

Ahojte,
mám problém s ovládaním hlasitosti na tv4.

Je pripojená cez HDMI do LCD monitoru so vstavanými reproduktormi. Z monitoru mám cez 3.5 jack výstup pripojenú zostavu.
více: 17 phạm hùng
Problém je v tom, že ovládaním hlasitosti na ovládači od ATV sa nič nedeje. Hlasitosť musím ovládať až cez repo. Vadí mi to, stráca to na komforte.
Viete poradiť, ako by som to spojazdnil? Nevidím žiaden problém, aby samotná ATV nemohla stíšiť alebo naopak zvýšiť aspoň nejakú základnú systémovú hlasitosť.
Rovnako pokiaľ streamujem z macu (iTunes -ATV), tak na macu v iTunes je jazdec s hlasitosťou zobrazený ako zámok, nemožno ju upravovať. Hlasitosť sa mení len ak zmením hlasitosť macu samotného.
více: chung cư park residence
Jediný stream, kde som schopný bezdrôtovo meniť hlasitosť je stream z iPhone do ATV, kde počas prehrávania nie je žiaden problém.
Prečo ATV ovládač nespolupracuje? Nechce sa mi veriť, že by tvOS nemal nejakú systémovú hlasitosť.
(Samozrejme prešiel som asi všetky zahraničné fóra, kde sú také problémy ako mám ja, ale bez odpovedí - alebo odpovede, vypni-zapni)...
více: iris garden trần hữu dực
Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
Naposledy upravil(a) jackdoom dne 06 úno 2018 04:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od rony » 02 úno 2018 06:54

aTV4 nema vlastne ovladanie hlasitosti. Zvuk posiela na externe zariadenie. Tie tlacitka potom cez HDMI-CEC dokazu ovladat hlasitost pripojeneho zariadenia (receiver, TV...). Tvoje repraky nemaju tuto schopnost prijimat CEC. Hlasitost ma ovladat zariadenie, ktore ma v sebe zosilovac.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět