MBP Apple care vs Pojištění od iStores/iStyle

Vše co se týká záručních i pozáručních oprav Apple produktů.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Odpovědět
toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

MBP Apple care vs Pojištění od iStores/iStyle

Příspěvek od toncek » 08 úno 2024 10:37

Ahoj,

pouštím se do vod freelancingu, což znamená nákup vlastního HW. Přemýšlím nad pořízením AppleCare (nejblíž mám Vídeň) případně alternativa což by bylo pojištění od českých APR prodejců. Máte někdo zkušenost s těmi pojištěními, jak moc je to použitelné?

Co mě taky zajímá, jak u AppleCare, tak u pojištění, jestli v případě nějaké opravy je k dispozici náhradní zařízení. Přeci jenom MBP bude lopata a úplně nebudu moct být týden bez zařízení.

Díky

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: MBP Apple care vs Pojištění od iStores/iStyle

Příspěvek od kecinzer » 09 úno 2024 10:10

Osobně mám zkušenosti jen s AC+. To bude IMHO vždy lepší, než nějaké pojištění od APR, protože AC+ není pojištění, ale rozšířená záruka - tzn. nikdo nic neposuzuje, prostě to zařízení opraví nebo vymění.
Pokud se budeš navíc pohybovat i mimo ČR, tak není o čem se rozhodovat a jít do AC+, protože ti ho uplatní prostě kdekoliv (jak přímo v Apple Store, tak autorizovaném servisu).

Náhradní zařízení jsem nikdy nepotřeboval, ale třeba iStyle za drobný poplatek zařízení půjčuje - https://istyle.cz/servis/?zapujceni
Jak je to přímo v Apple Store netuším, ale myslím, že ve většině případů provádí opravu/výměnu na počkání.

Kvůli pořízení AC+ ani nemusíš do Apple Store. Stačí nafejkovat USA identitu a použít americkou platbu (např. USUnlocked) a nebo za příplatek využít https://www.applecare.cz.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB + Garmin Epix Pro 51mm Sapphire
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Uživatelský avatar
Korwin
Příspěvky: 218
Registrován: 10 dub 2012 17:41
Bydliště: Praha 4

Re: MBP Apple care vs Pojištění od iStores/iStyle

Příspěvek od Korwin » 09 úno 2024 11:39

iPhone13pro_MAX: 128GB_16.1 iPadPRO 11: 256GB_GSM iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM AirPods_pro
MacBook Pro 15"Retina: Late2013 16GB RAM, 512GB SSD MacPRO: Late2013 16GB RAM, 2T SSD

toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

Re: MBP Apple care vs Pojištění od iStores/iStyle

Příspěvek od toncek » 09 úno 2024 13:49

@kecinzer: Jo taky bych se klonil spis k AC+.

@Korwin: Nad pronajmem jsem uvazoval, ale nedaval mi smysl nasledny odkud. Za tech 24/36 mesicu clovek vyda prakticky celou cenu MBP, jenze za odkup potom porad chteji snad pres 20k - nesmysl. Kdyz to zarizeni koupim hned, tak jsem schopen ho po 3 letech jeste celkem slusne prodat.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: MBP Apple care vs Pojištění od iStores/iStyle

Příspěvek od pavliczeck » 12 bře 2024 09:17

Pojištění u českých APR se vyhni. Kromě toho, že to je celkem drahý, tak je to furt jenom pojištění, u kterého počítej s tím, že v případě pojistné události (PU) budou hledat primárně důvody k zamítnutí a až poté řešení škody. Navíc si přečteš v podmínkách, že na vyřešení PU mají 90 dní, což prostě nechceš. Já v minulosti pojišťoval telefony do půjčovny a pokaždé jsem se musel odvolávat a odvolávat a odvolávat a trvalo to klidně i 2 roky od pojistné události, než mi vyplatili peníze.

Co se AppleCare, tak tam mi to dává smysl, protože cena není vůbec vysoká a jejich zájmem určitě nebude řešit důvody, jak ti tu událost zamítnout. Je to služba zákazníkům a oni to mají moc dobře spočítané, že se jim to vyplatí.

Na pronájem Apple produktů bych se taky vykašlal, protože to nedává vůbec smysl. Respektive pouze za předpokladu, že zakládáš firmu a potřebuješ HW, na který nemáš peníze a nikdo ti nepůjčí. Zůstatková hodnota Apple produktů je tak vysoká, že i kdyby si to prodal za 3 roky, tak ti z toho zůstane víc, než když někomu ten produkt ze 70% zaplatíš a pak ho odevzdáš.

Pokud nejsou peníze, jsou často akce na 10/20 splátek bez navýšení. A kdyby ne, tak 7,5% RPSN je furt lepší, než jít do pronájmu.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Odpovědět