změna banky a stržené poplatky z účtu

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

změna banky a stržené poplatky z účtu

Příspěvek od ric_smd » 30 srp 2016 09:19

zdravím. dnes jsem změnil banku, v iTunes jsem najel na své ID, zadal heslo a změnil platební kartu, tedy cislo karty, kód ze zadní strany a vše uložil. no a hned odečteno z teto karty 54 Kč...tak jsem se chtěl podívat, za co to je, a znovu jsem náhledu do uctu...zase strženo 54 Kč. nevíte, co to je? to je zkouška účtu, jestli funguje a při první platbě se to vrátí? jako u paypalu? pokud víte, dekuji za info.
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: změna banky a stržené poplatky z účtu

Příspěvek od rony » 30 srp 2016 09:49

nie je to odpocitanie, je to len TEST funkcnosti NOVEJ ZMENY, ktoru Apple urobi vzdy ak editujes udaje o platobnej karte.
Peniaze ti zostavaju na ucte, je na ne len docasna blokacia na overenie, ze su na karte peniaze a hlavne, ze ci zadane udaje su naozaj spravne s funkcnou platobnou kartou. Blokacia po case zmizne. Ak sa chces tomu vyhnut, needituj udaje o platobnej karte v Apple Id.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

Re: změna banky a stržené poplatky z účtu

Příspěvek od ric_smd » 30 srp 2016 09:54

tak dekuji rony, to se mi ulevilo...takze když jsem tam vstoupil podruhé, tak to udělalo znovu. takze po ukončení blokace to bude zpět?
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: změna banky a stržené poplatky z účtu

Příspěvek od rony » 30 srp 2016 11:23

blokacia ti nic nevzala, takze nic nebude "ZPET". blokacia nie je prevod penazi. PRoste ti len uvedenu sumu BLOKUJE ale JE stale na tvojom ucte, Popytaj sa vo svojej banke na vysvetlenie terminu BLOKACIE ciastky, ved to nie je novinka, aj bezne platenie v POS terminaloch, vyber z bankomatov a ci v potravinach moze fungovat tak, ze sa ti NAJPRV objavi blokacia uvedenej ciastky a ta je ZUCTOVANA (cize ti peniaze naozaj odidu) niekedy aj o dva tri dni neskor.

Platby kartou takto funguju: obchodnik komunikuje s kartovou firmou (VISA, MASTERCARD), urobia komunikaciu a blokne sa ciastka. Kartova spolocnost to zasa komunikuje k tvojej banke a "zapise" si blokaciu tejto ciastky. Fyzicky prevod penazi sa potom urobi neskor (moze hned, moze o par dni), to je aj vec obchodnika, ako to ma spravene.

V tvojom pripade blokovana ciastka bude chvilu a potom sa blokovanie odstrani BEZ prevodu penazi. Asi som to uz popisal predtym celkom presne, takze asi uz vies, co to je za ukon, co sa stal.

Zle to cele pomenuvas:

1. nie je to ziadny strhnuty poplatok -> pripadne si to aj over u svojej banky, ci nema nejaku zhuverilost typu poplatok za pouzitie karty :)))
2. rozlisuj blokaciu, prikaz k uhrade, prevod penazi atd. atd. -> tvoja banka ma urcite slovnik bankovych pojmov :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

Re: změna banky a stržené poplatky z účtu

Příspěvek od ric_smd » 30 srp 2016 20:33

diky, dostačující...měnil jsem banku poprvé a KB to ma na můj vkus nepřehledné. nějak se v jejich appce neorientuji...diky
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

změna banky a stržené poplatky z účtu

Příspěvek od SharkeeCZ » 31 srp 2016 20:12

Bude to tak viset cca měsíc, pak to zmizne
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Odpovědět