iOS8 , icloud , photo

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
lubasj
Příspěvky: 57
Registrován: 04 bře 2012 20:02

iOS8 , icloud , photo

Příspěvek od lubasj » 28 srp 2014 14:56

zdravim ,

rozumim tomu spravne ze iOS8 zmeni kompletne systém organizace, synchronizace fotek ? ( jestli ano , tak to nemá smysl abych se ted mordoval pochopit ten jejich photostream )

Jde mi hlavne o ten nesmysl co nemohu pochopit a to v ogranizaci fotek . Rad bych na svých vice zarizenich mel fotky vždy v originalni kvalite a v jakémkoliv zarizeni fotku smazu nebo upravim , aby to bylo na všech ostatních , vcetne PC s Windows . Zatím jsem neprisel jak toto v soucasne době nastavit .

dekuji

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: iOS8 , icloud , photo

Příspěvek od Lukas Valenta » 28 srp 2014 15:12

V zásadě v iOS zařízení to bude tak, jak je doteď, tzn. sbírky podle času a lokace. Přenese se to i na Mac a celá knihovna se bude moci synchronizovat přes iCloud, tzn. Všechny změny budou všude. S tím, že se bude dát nastavit, jestli se mají do zařízení stáhnout všechny fotky, nebo jen náhledy - kvůli místu.
S tím Apple zlevnil extra místo na iCloudu - 20GB za $0.99 měsíčně a 200GB za $3.99 (nebo $2.99).
Změní se to především na Macu, kde bude aplikace Photos dle vzoru iOS a zřejmě zmizí klasické události, jak jsou teď. To ovšem uvidíme, tu aplikaci ještě neznáme.

Ohledně Windows.. Myslím, že se o tom nezmínili. Ale asi přidají synchronizaci s Windowsem kompletní knihovny (ostatně, mně to nikdy nefungovalo pořádně fotostream Windows - icloud)
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

jacobik
Příspěvky: 337
Registrován: 25 srp 2012 07:10

Re: iOS8 , icloud , photo

Příspěvek od jacobik » 28 srp 2014 17:11

Ot: od kdy plati ty nove ceny icloudu? Kdyz chci na ios8 dokoupit tak mam porad stare
Vodovodní baterie, sprchové kouty, sanitární keramika, a další vychytávky do koupelny http://www.jpkoupelna.cz

Uživatelský avatar
Lukas Valenta
Příspěvky: 414
Registrován: 01 led 2013 01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: iOS8 , icloud , photo

Příspěvek od Lukas Valenta » 28 srp 2014 17:15

S vydáním iOS 8, pravděpodobně
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - ios 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

jacobik
Příspěvky: 337
Registrován: 25 srp 2012 07:10

Re: iOS8 , icloud , photo

Příspěvek od jacobik » 28 srp 2014 17:29

Ok. Diky
Vodovodní baterie, sprchové kouty, sanitární keramika, a další vychytávky do koupelny http://www.jpkoupelna.cz

lubasj
Příspěvky: 57
Registrován: 04 bře 2012 20:02

Re: iOS8 , icloud , photo

Příspěvek od lubasj » 03 zář 2014 13:39

zkusím to jinak , iOS8 bude umět toto ? :

Fotím s iPhonem , iPadem a zrcadlovkou . Mám staré fotky v PC a na internetu .

*svoje staré fotky sleju do jednoho adresáře v PC a přidám do knihovny ( buď přes Mac nebo itunnes do iOS )
2) Lze udělat jen jednu knihovnu , která bude napříč zařízeními stejná ? ( iPhone,Ipad,PC,web ) to by měl umět nový iOS8
3) Editace fotek ( editace, přidání, mazaní) v kterémkoliv přístroji ( iPhone,iPad,PC,web)

doteď mě nejvíc irituje debilní přidávání fotek do iOS ( synchronizace adresářů přes iTunnes ) ale nemožnost ty fotky na iOS měnit .

Microsoft to skoro už umí , je tu OneDrive . Jen se mi to zpátky nepřilije do telefonu (PC a tabler s Win funguje perfekt ) . Potřebuji mít přístup ke svým fotkám v jakémkoliv zařízení i offline.

a úplně naposled : nedaří se mi na iOS synchronizovat Exchange 2003 tak ,aby v kontaktech byly opravdy jen kontakty a ne těch tisíce email kontaktů kdo mi a kam jsem co psal za posledních 10 let ve firmě ... ,je to hrozně otravné hledat kontakt mezi tisíci ...

děkuji

jacobik
Příspěvky: 337
Registrován: 25 srp 2012 07:10

Re: iOS8 , icloud , photo

Příspěvek od jacobik » 16 zář 2014 06:28

lehce OT : tak nové ceny iCloudu mi dnes naskočily po updatu 10.10 na veřejnou betu 3 :-)
Vodovodní baterie, sprchové kouty, sanitární keramika, a další vychytávky do koupelny http://www.jpkoupelna.cz

lubasj
Příspěvky: 57
Registrován: 04 bře 2012 20:02

Re: iOS8 , icloud , photo

Příspěvek od lubasj » 16 zář 2014 13:31

dd ,

pořád nevím jak zakázat při synchronizaci kontaktů s Exchange 2003 "automaticky doplněné kontakty" ? Mám hlavní adresář nejdůležitějších lidí . A "automatické doplněné kontakty" jsou kontakty , které se outlook vytvořil sám jakmile někomu napíšu mail ( tisíce kontaktů ) a tyto kontakty nechci mít v telefonu jako kontakty , ale rád bych je v outlooku ponechal ...

existuje řešení ?

děkuji

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iOS8 , icloud , photo

Příspěvek od Hajnejch » 17 zář 2014 20:28

A nejde si kontakty co potřebujete přidat do nějaké Kategorie a synchronizovat jen tu Kategorii co potřebujete. Jde nastavit filtr na zobrazení dle Kategorie. A nebo vytvořit druhý pst soubor a tam si přetáhnout kontakty co potřebujete a ten synchronizovat. To by nepomohlo? Já mám v outlooku kategorie podle služebních cest a když potřebuji tak si vyberu potřebnou kategorii v bočním panelu a zobrazí se jen ty kontakty které odpovídají danému nastavení. A to by mělo podle mě jít synchronizovat přes Exchange

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: iOS8 , icloud , photo

Příspěvek od emkei » 18 zář 2014 05:27

lubasj píše:dd ,

pořád nevím jak zakázat při synchronizaci kontaktů s Exchange 2003 "automaticky doplněné kontakty" ? Mám hlavní adresář nejdůležitějších lidí . A "automatické doplněné kontakty" jsou kontakty , které se outlook vytvořil sám jakmile někomu napíšu mail ( tisíce kontaktů ) a tyto kontakty nechci mít v telefonu jako kontakty , ale rád bych je v outlooku ponechal ...

existuje řešení ?

děkuji
Zabranit sycnhronizaci asi nejde.. ale jde je zneviditelnit.. contacts - groups
life sucker × air consumer

Odpovědět