Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
deathcz
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2014 16:36

Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od deathcz » 11 bře 2014 17:42

Zdravím vás.

Nejsem asi první kdo se takto ptá, ale zatím nalezené odpovědi mi moc nevyhovovaly. Proto se ptám individuálně, třeba se najde někdo z vás, kdo mi dokáže pordait.

Sháním se po, pro mě, ideálním kalendáři do iphone5s, který by uměl následující:
- Synchronizaci s Google - Na událostech jsem doslova závislý a potřebuji aby se v čas dané události ukázaly (často se setkávám s tím, že dokud aplikaci neotevřu, synchronizace neproběhne a, z webu zapsaná, událost chybí).
- Varování dle online zvolených varování (často se setkávám s kalendáři, které upozorní pouze v čas události, ale ignorují další nastavené na webu - docela mě naštve, když mě událost upozorní na čas a já v ten čas už mám být na druhé straně města).
- Notifikační centrum - Asi nejdůležitější pro mě je vědět, co se mi nepodařilo stihnout (default iphone kalendář událost po jejím skončení, z notifikačního centra maže, ale to je pro mě nepřípustné, pokud jsem danou věc nestihl, musím o tom vědět, ne že se bude dělat jako že se nestala).
- Pak ještě umí nějaká aplikace udělat aby šly události z notifikačního centra umazávat postupně, či aby tam alespoň zůstávaly po otevření aplikace (např. nestihl jsem 3 věci, přenastavím jednu věc přímo v kalendáři a ejhle ostatní zase musím dohledávat a rovnou jim taky musím přenastavovat termíny).

Mnou již otestované aplikace:
- IOS calendar (default): V čas skončení události, jí odmaže z notifikační lišty, nevčasná synchronizace s google, ignorace nastavených časů notifikací dle google - pokud by tyto problémy šly odstranit, klidně se k němu vrátím, jinak mi vyhovuje.
- CalenMob: nevčasná synchronizace s google, ignorace nastavených časů notifikací dle google, nemožnost postupně odmazávat zmeškané notifikace - přesně už si problémy nevybavuji, ale celkově vzato pořád jedna z lepších free aplikací.
- Awesome calendar: smazán ještě v den nainstalování.
- Cal: nutná registrace k jejich službě - nebo alespoň myslím, smazán ještě v den nainstalování.
- Sunrise calendar: pro mě spíše špatný vtip, nepoznal jsem moc rozdílů oproti default kalendáři, smazán ještě v den nainstalování.
- CCal 11: zatím používám, patří mezi ty lepší, umí notifikace dle google, varování zůstávají v notifikační liště ovšem pouze do otevření aplikace, pak zmizí, background sync moc dobře nefunguje, notifikace nelze odmazávat postupně.

Mám namířeno na placené aplikace, ale nerad bych je kupoval jen proto, abych si řekl: "hm to taky nepotřebuju". Možná mi pomůže jen rada typu: "Calendars5, Fantastical 2 ani Week calendar nejsou pro tebe, nebo naopak jsou".

Když jsem měl Android, nebyl problém odmáznout pouze neaktuální notifikace, šlo pracovat s aplikací a notifikace zůstávali v liště do uzavření(odmazání) a fungoval i background sync, jenže já už nechci android, iOS mi až na kalendář sedí mnohem víc. Proč google neudělá google calendar pro iOS?

Vím že toto neni jednoduchá rada, taky jsem toho napsal hromadu, ale zatím mi nikdo nebyl schopný poradit dobrou aplikaci, nebo kalendář vůbec na iphone nepoužívá. Navíc telefon je optimální nástroj pro timemanagement.

Budu vděčný za každou odpověď, dík předem.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od casey » 11 bře 2014 18:46

Osobně používám Fantastical (na OS X i iOS). I spolu s Google kalendářem. Já jsem spokojený.
jenom pozor na to, že je to vlastně nástavba nad systémovým kalendářem. Není to něco, co by stálo úplně mimo a řešilo si vše po svém.

deathcz
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2014 16:36

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od deathcz » 11 bře 2014 18:50

Díky moc, zkusím ho a uvidím. Myšlenka nad stavby se mi zamlouvá.

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od albertan » 11 bře 2014 18:53

Pocket Informant.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od tlacenka » 11 bře 2014 18:59

Od jiste doby pouzivam jen schelandars
https://itunes.apple.com/cz/app/schelan ... 36373?mt=8
Nerikam, ze to muze vyhovovat kazdemu, ale na iosu uz fakt nic jineho nepouzivam

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od Kobra23 » 11 bře 2014 20:05

To nevypada spatne :-)
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od lulu » 11 bře 2014 20:11

Jsem rád, že se Schelandars ujalo ;) V příštím update by mělo přibýt skrývání splněných úkolů. Pocket Informant už nespustím, jen Fantastical pro rychlé přidání události/todo

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od tlacenka » 11 bře 2014 20:26

;) na iosu uz fakticky jenom tohle:)
Ani fantastical jsem nespustil (znovu opakuji na iosu) od te doby:)

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od MartyM » 11 bře 2014 23:48

od spusteni iOS7 ktery zkurvil kalendar pouzivam week cal a jsem spokojenej, mam to i na ipadu, kde teda zatim neni urpaven design pro iOS7 ale funguje to dobre, na iphonu je i design krasny

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od Jadro » 12 bře 2014 07:53

Taky pouzivam Week Cal, mam ho uz od 4S a jsem spokojeny ;-)

Uživatelský avatar
rein
Příspěvky: 95
Registrován: 31 črc 2012 08:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od rein » 12 bře 2014 20:34

Aj ja sa musím prihovoriť za WeekCal používam ho na iPhone 5s (iPad nemám) a dizajn a funkčnosť je presne tak ako by som si predstavoval vstavaný kalendár, aj keď musím priznať, že iné "platené" som neskúšal tak neviem posúdiť, ale nemám ani dôvod proste WeekCal mi vyhovuje k maximálnej spokojnosti a hlavne by som vyzdvihol, že je lokalizovaný a to určite konkurenčné kalendáre nie sú.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od lulu » 12 bře 2014 20:39

Zkuste Schelandars - je i lite verze s omezenými možnostmi zobrazeni (plná verze 64 způsobů zobrazení kalendáře a připomínek). Mimo množství denních, týdenních a měsíčních zobrazení Schelandars nabízí i unikátní sadu zobrazení ve stylu Ganttova diagramu, typického pro profesionální plánování projektů atp.

Osobně jsem vyzkoušel WeekCal, Calvetica, Pocket Informant, Calendars 5, Fantastical, Agenda a další a jediný Schelandars mi nabízí opravdu efektivní způsob zobrazení blízkých i vzdálenějších plánovaných událostí/úkolů. Zcela jinak totiž pracuje a kalendářovými daty, než všechny předešlé aplikace.

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od czhook » 12 bře 2014 20:59

používám fantastical, ale nejsem extra náročný :)
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

deathcz
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2014 16:36

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od deathcz » 12 bře 2014 21:35

Díky moc vám všem za tipy.
Mám ještě pár otázeček ohledně vámi zmíněných kalendářů:

Předem: Zatím mám problém s placením na appstore, zatím mám pouze maestro kartu a čekám na master card - takže dokud nebude, nemůžu platit a mohu zkoušet jen omezené lite verze níže zmíněných programů (shit).

Fantastical 2 - Casey píše, že je to taková "nadstavba" nad běžným IOS kalendářem - totiž běžný IOS kalendář mi moc často nesynchronizuje z google na pozadí - když na google zadám novou událost, trvá mu i půl dne, než to zaregistruje. Řeší Fantastical nějak tento problém? Může být zasynchronizován přímo s google s vynecháním cesty přes IOS (aby došlo ke zrychlení jeho reakcí)?

Schelandars - zatím jedu lite edici - dost se mi líbí, nicméně v lite edici jedu pořád přes IOS kalendář, kterej se synchronizuje na google (opět se spožděním), tuším že přímou synchronizaci umí až placená verze - máte s tím nějaké zkušenosti?

Pocket Informant - v lite verzi nevaruje na události a nepovolí lognutí na google - opět, máte se synchronizací v plné verzi nějaké zkušenosti?

Week cal - Dost se tu o něm zmiňujete, těším se až budu mít platidlo :) .

Naopak o Calendars 5 se moc nezmiňujete, vypadá to, že jej zkoušet nemusím :) .

Ještě jednou děkuji předem za vaše rady :)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od lulu » 12 bře 2014 22:44

v Schelandars doporucuji v nastavenich aktivovat cerny motiv :)
par subj. poznamek:

Fantastical - fantasticky NLP /Natural Language paerser - schopnost prevest napsany text na udalost/ukol, cas, misto atp. Neergonomicke UI, zvlaste pri vice udalostech behem dne nutnost scrollovat, mizerny prehled o dalsich dnech. Absence mesicniho pohledu. Podpora Reminders. Pri ostrem uzivani jsem mel neustale pocit, ze jsem neco prehledl.

Pocket Informat - robustni all-in-one spravce udalosti, ukolu, poznamek, kontaktu - synchronizace s kdecim, uspokojivy NLP. Nejvetsi slabina byl pro me tydenni prehled, pri vice udalostech nutnost opet v danem poli scrollovat. Koupen puvodni PI za 10 EUR, po nejakych updatech znovu jakoze PRO za 14 EUR. UI je o neustalym prepinani mezi jednotlivyma modulama. Podpora Reminders /zakladni/. Pitome nastavovani pripomenuti.

WeekCal - takovy normalni kalendar jak byl clovek zvykly, nic v zasade noveho. Pro me subjektivne neprehledne a odpor vyvolavajici UI, aplikace asi nejrychleji ze vsech zmizela z plochy.

Calvetica - graficky asi nejvymazlenejsi, zvlaste po update na iOS7. Funkcnost omezena. Hodne dlouhou dobu pouzivana v predchozich verzich. Zakladni podpora Reminders. Nejak se mi ale nechce k ni vracet

Calendars 5 - zde kluci z Readdle odvedli poctivy kus prace. NLP, podpora Reminders. Nikdy jsem si nezvykl na neprehledny List View, NLP nepodporuje Reminders. Tydenni prehled na IPhone zvlaste u Reminders je utrpeni, vetsina textu u delsich nazvu udalosti zustava skryta.

Refills Pro - dalsi Japonci a snaha se co nejvice priblizit papirove agende. Euforie z paper looku zanedlouho vyprcha, neprehledne tydenni a mesicni prehledy pri vice udalostech a kalendarich. Pokud nekdo chce oldschoolovou stylovku, potom je Refills jasna volba

Agenda, Tempus, PopCalendar a dalsi - zajimave koncepty, ale zanedlouho po zakoupeni jsem je smazal.

Schalendars - na ty jsem narazil uplnou nahodou pri bloudeni AppdStorem a hledanim konecne poradne agendy, alespon zakladne se blizici neprekonane funkcnosti z agendy z Psionu. A Schelandars po letech pomerne zasadne zmenili muj pohled na kalendar. Jednotlive udalosti jsou jakasi surova data, jez je mozno libovolne usporadavat do desitek sestav a prirazovat jim celou radu dalsich funkcnosti. Prozatim si hovi v docku a s ocekavanim se tesim na dalsi vyvoj.

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od czhook » 13 bře 2014 00:39

tak zalezi, jak mas nastaveny sync v nastaveni gmail uctu - zda vyzvedavani nebo rucne, ja mam 1x za hodinu a sync probiha korektne
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

deathcz
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2014 16:36

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od deathcz » 05 dub 2014 19:25

Zdravím. Jenom malé oživení:

Schelandars - momentálně zakoupeno, bohužel při přímé synchronizaci s účtem google neumí pojmout nastavené alarmy, takže události natáhne, ale nevaruje na ně. Psal jsem na podporu, dostal jsem rychlou odpověď, že to mají v future update listu, ale že to nebude hned. Takže se chystám na fantastical 2. Po zoušce zase něco málo připíšu, pro případné iOSisty, kterým by se toto info mohlo hodit :)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Kalendář - hledám nej. app pro google calendar

Příspěvek od Jirka_S » 27 led 2017 13:46

Oživím. :)
Roky používám Awesome calendar a nemám v zásadě výhrad. Teď zkouším Schelandars a ptám se uživatelů - dá se nastavit, aby se u narozenin v kalendáři ukazoval i věk? Ono to je v scheduleru, ale je třeba se přepnout. Příp. jiné doporučení je vítáno.
Žena používá Week Cal., jen proto, že jiný jsem nenašel, musí být pro ni komplet česky.

Odpovědět