Otravne dotazy iOS 8

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
harvarditko
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2014 08:40

Otravne dotazy iOS 8

Příspěvek od harvarditko » 31 říj 2014 08:51

Ahoj, nevíte prosím někdo nějaký fígl, jak se zbavit těch otravných dotazů např. na přihlášení k icloudu, sdílení fotografíí, sdílení polohy pro aplikace (i když mám nastaveno že aplikace k polohovým službám nebude mít přístup, pořád se mě tato aplikace na to ptá sviňa) apod?
V iOS 7 nic takového nebylo a tohle je fakt už otravné ...

Nejen že se po aktulizaci na iOS 8 jsou některé aplikace značně nestabilní (např. je-li na pozadí spuštěné "nastavení" a polohové služby zapnuty, jedu podle navigace a pak chci polohové služby vypnout, tak mi aplikace po použití 2xhome button a přepnutí do "nastavení" toto okno spadne a musím ji spouštět znovu).

Pak jsem zjistil že se mi nedaří klikat na odkazy v aplikacích, na které jsem před touto aktualizací běžně mohl kliknout ...

Začínám velice uvažovat že telefon poletí z domu a koupím si nějakou lundru s androidem ...

Pokud budete kdokoliv vědět co s tím, moc Vám děkuji za pomoc ...
MacBook Air (13-inch, Early 2015), 1,6 GHz Intel Core i5, 8 GB 1600 MHz DDR3

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Otravne dotazy iOS 8

Příspěvek od emkei » 31 říj 2014 10:10

Ktera konkretni app se stale pta. Asi jke svemu behu potrebuje lokacni slubu a proto se pta i kdyz je zakazana.
Jinak tyhle 'otravne' hlasky lze minimalizovat ci zrusit v notifications.
Pokud se stale pta o prihlaseni k icloud, tak se porad prihlasujete nove na jinem stroji.
Nebo provadite casto reset locations.
Jakmile jednou nastavite pristup, zda ano ci ne, tak se aplikace dale nepta. Pta se jen poprve (nebo po resetu) nebo opravdu potrebuje ke sve funkci dane zpristupneni.
Nejak nerozumim, ze po pouziti navigace chcete polohove sluzby vypnout. Proc je nevypnete u vsech aplikaci a neponechate jen u navigace?

Ne vsechny app jsou prizpusobene ios 8. Napiste vyrobci, ci pohledejte na jeho strankach.

Pokud vas telefon stale bude tak stvat, vyhodtte jej, a pak je lepsi ludra s androidem.
life sucker × air consumer

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Otravne dotazy iOS 8

Příspěvek od Hajnejch » 01 lis 2014 21:02

Mě se třeba ptá hra Solitaire při každém spuštění že nejsou zapnutá mobilní data pro tuto aplikaci( a nejde to vypnout nikde v nastavení ani v aplikaci) a to jí mám koupenou aby se mi nezobrazovali reklamy. Na co je takové aplikaci připojení na web? Tak akorát na šmírování ne? A takových dárečků mám v telefonu víc. A pokud toto myslel tazatel tak se mu nedivím že je z toho na prášky. To nemá s notifikacemi nic společného, to je vyskakovací okno v aplikaci.

harvarditko
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2014 08:40

Re: Otravne dotazy iOS 8

Příspěvek od harvarditko » 03 lis 2014 09:04

Famtex píše:Mě se třeba ptá hra Solitaire při každém spuštění že nejsou zapnutá mobilní data pro tuto aplikaci( a nejde to vypnout nikde v nastavení ani v aplikaci) a to jí mám koupenou aby se mi nezobrazovali reklamy. Na co je takové aplikaci připojení na web? Tak akorát na šmírování ne? A takových dárečků mám v telefonu víc. A pokud toto myslel tazatel tak se mu nedivím že je z toho na prášky. To nemá s notifikacemi nic společného, to je vyskakovací okno v aplikaci.
Jj to je take jedna z veci co jsem mel na mysli. Me to dela napr. aplikace na nabyjeni baterie "Battery", aplikace "Calendars" - ta dokonce po me nechce mobilní data pze je mam pusteny ale pro zmenu polohove sluzby. Je musim rict ze je tofakt zvlastni co se po aktualizaci zacalo s telefonem dit.
Da se nejak tato aktualizace vratit zpatky? treba na sw verzi 7? Ten byl podle me lepsejsi ...
MacBook Air (13-inch, Early 2015), 1,6 GHz Intel Core i5, 8 GB 1600 MHz DDR3

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Otravne dotazy iOS 8

Příspěvek od MICKI2701000 » 03 lis 2014 14:24

Me zas stve, kdyz mam pripojeny phone k pocitaci a odemknu jej, pokazde hlaska, jestli tomu pocitaci muzu duverovat. Kdyz to potvrdim a pripojim priste tak opet znovu. Proc?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Otravne dotazy iOS 8

Příspěvek od tlacenka » 03 lis 2014 14:31

ten pocitac je s windows ?
pokud ano zkuste
1) updatnout itunes
2) reinstalovat Apple Mobile Device Support
3) zkusit to restartovat v iphone (resetovat nastaveni, nebo nastaveni site)
v macu se to nepodarilo nasimulovat

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Otravne dotazy iOS 8

Příspěvek od MICKI2701000 » 04 lis 2014 11:01

iTunes nemam na firemnim pocitaci ja sem ho takhle treba jen dobijel, protoze zasuvky mam plne, a kdyz sem odemkl tu obrazovku, tka mi to tam vadilo
Zbytek zkusim vecir doma.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Otravne dotazy iOS 8

Příspěvek od Hajnejch » 04 lis 2014 20:45

Po mě to na Macu taky po každém restartu chce potvrdit Důvěru ale dělala to i iOS7.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Otravne dotazy iOS 8

Příspěvek od MICKI2701000 » 04 lis 2014 22:51

To ano a dotaz je, jeslti se neda nekde nastavit, aby si to ty 3 pocitace ke kterym to pripojuji pamatovalo.
Napr. ted k win 10 tech prewiev fakt jest, ze tu je itunes se ot neukazalo. Ale ze by to bylo tim?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Odpovědět