Move to iOS v praxi

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Move to iOS v praxi

Příspěvek od Karel Giebisch » 31 pro 2015 10:36

Zdravím, měl bych drobný dotaz.

Jednomu zákazníkovi jsem nedávno konfiguroval iPhone s iOS9.2. Dříve používal Android. Chtěl jsem prostřednictvím aplikace Move to iOS přenést data z jeho starého zařízení do iPhonu, ale nepodařilo se.

1. Instalace aplikace Move to iOS na Android proběhla úspěšně.

2. Pro iOS jsem aplikaci nenašel.

3. Po spuštění aplikace Move to iOS na Androidu vyběhla informace o zadání nějakého kódu, který by měl být údajně v nastavení iPhonu.

A zde přesun skončil. Zmíněný kód se mi na iPhonu nepodařilo nikde nalézt a tak nemohl být přenos dat dokončen.

Mohl bych požádat někoho zkušeného uživatele, který už Move to iOS použil, jak při přenosu dat postupovat?

Děkuji za rady

Karel Giebisch
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

Merlin_CZ
Příspěvky: 259
Registrován: 02 srp 2012 21:21

Re: Move to iOS v praxi

Příspěvek od Merlin_CZ » 31 pro 2015 10:56

nemusi byt oboje zarizeni na stejne wifi ?

https://support.apple.com/en-us/HT201196

Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Move to iOS v praxi

Příspěvek od Karel Giebisch » 31 pro 2015 11:01

Merlin_CZ píše:nemusi byt oboje zarizeni na stejne wifi ?

https://support.apple.com/en-us/HT201196
Vidíte, možné to je, v tom shonu u zákazníka mě to nenapadlo zkusit. :)
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Move to iOS v praxi

Příspěvek od Karel Giebisch » 31 pro 2015 11:06

Merlin_CZ píše:nemusi byt oboje zarizeni na stejne wifi ?

https://support.apple.com/en-us/HT201196
Hm, jestli ono to nejde jen při úvodní konfiguraci iPhonu nebo iPadu. Zkoušeli jsme to, když už byl iPhone nakonfigurován. Viz:
https://support.apple.com/cs-cz/HT202033
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

casesik
Příspěvky: 179
Registrován: 25 kvě 2015 09:41

Re: Move to iOS v praxi

Příspěvek od casesik » 31 pro 2015 11:14

Ano přítelkyni jsem to konfiguroval a šlo to jen při obnovení a stejně to dvakrát selhalo takže u mě k ničemu.

Karel Giebisch
Příspěvky: 101
Registrován: 08 čer 2014 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Move to iOS v praxi

Příspěvek od Karel Giebisch » 31 pro 2015 11:24

casesik píše:Ano přítelkyni jsem to konfiguroval a šlo to jen při obnovení a stejně to dvakrát selhalo takže u mě k ničemu.
Nakonec jsem to vyřešil tím, že zákazník měl účet na Gmailu. Tak jsem mu nakonfiguroval Google účet do e-mailu a kontakty, kalendáře atd. se natáhly odtamtud. Zajímalo mě, jak to funguje, myslím to Move to iOS. Děkuji všem za rady.
Díky VoiceOveru mohou s Apple produkty efektivně pracovat i zrakově handicapovaní lidé.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Move to iOS v praxi

Příspěvek od Jirka_S » 25 led 2017 07:36

Povytáhnu. :)
Dnes odpoledne dojde doma k významné události a dosavadní zapřisáhlá odpůrkyně jablek provede migraci. Máte někdo novější zkušenost s touto appkou? Nebo to jde udělat někde v lepším krámě s tou krabkou, jak už to dělala kolikrát s novými androidími founy, kde to bylo za cca 10-15 minut hotovo? Jde především převedení historie všech zpráv. S ostatním bych si myslím poradil sám.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Move to iOS v praxi

Příspěvek od Mironet » 25 led 2017 07:46

Podle mě byl v tom popisovaném případě kámen úrazu v tom, že prostor pro zadání kódu vyskočí pouze při zapnutí telefonu v továrním nastavení. Místo "Nastavit jako nový iPhone" je tam tuším přenést data z aplikace "Move to iOS" nebo tak něco. Pak by to mělo fungovat. Ale konkrétní zkušenost nemám.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Move to iOS v praxi

Příspěvek od Jirka_S » 25 led 2017 07:53

V návodu https://goo.gl/mzOBcC to vypadá jednoduše, jak v praxi, to nevím. Hlavně by mě zajímalo, zda se to provádí ještě před přihlášením nového iPhonu. Pokud ano, jak se pak připojit k wifi?
edit: já už zapomněl, jaká je posloupnost při nastavování nového iphonu, pohovořil jsem s technickou podporou Applu, k wifi se připojím. :)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Move to iOS v praxi

Příspěvek od Jirka_S » 26 led 2017 06:18

Funguje to naprosto perfektně, ani jsem nestačil dorazit jedno pivko a bylo hotovo. :)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Move to iOS v praxi

Příspěvek od Jirka_S » 27 led 2017 07:10

Nuže: hotovo bylo, ale větší půlka kontaktů se nepřevedla, události v kalendáři taky prý mnohé chybí, smsky kdoví jak dopadly, ty není dost dobře možné zkontrolovat, v tom jejím množství. :)
Každopádně už to má ručně v cajku a do budoucna je už doufám klid. :)

Odpovědět