DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel97
Příspěvky: 57
Registrován: 06 zář 2012 05:40

DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od Daniel97 » 26 zář 2016 07:08

Dobrý den. Mám problém. Mám zapnuté dvoufaktorové ověření identity na mém Apple ID. Mám iPhone 6+ a iPad PRO pod těmito účty a tato zařízení křížem přiřazená na ověření identity. Dnes na mne vyběhla nějaká minoritní aktualizace iOS10.0.2 a já blbec to začal provádět na obou přístrojích současně, takže nyní chtějí obě zařízení pro aktivaci po dokončeném update 6ti místný kód z toho druhého na ověření. Díval jsem se na web Apple, ale vypnout to nejde. Dříve jsem měl dvoufázové ověření a k tomu byl recovery kód, ale na dvoufaktorové ověření nic kromě navázaného (nyní mrtvého) přístroje nemám. Neví někdo, jak z toho ven?

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od swenak » 26 zář 2016 07:22

Je tam i volba zaslání na mobil, nebo ne? Krom toho, pro update je heslo do iPhone a ne do AppleID, pokud se nepletu.

Uživatelský avatar
Daniel97
Příspěvky: 57
Registrován: 06 zář 2012 05:40

Re: DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od Daniel97 » 26 zář 2016 08:23

Díky za reakci. Volba na telefon tam je, ale to je ten iPhone, co čeká na ověření. Kdybych dal SIMku jinam, tak to bude muset mít zase vazbu na moje ID.
Po update na iOS10.0.2 to v prvním kroku chce samozřejmě normální heslo, ale ve druhém (alespoň u mne) onen 6ti místný kód dvoufaktorového ověření. Doma mám ještě MINIho, takže doufám, že tam ten kód pod Sierrou dorazí... Jediným důvodem aktivace tohoto dvoufaktorového ověření je odemykání domácího MINIho přes Apple Watch, což je (dle mne nesmyslná) podmínka.

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od majkom » 26 zář 2016 08:48

to je ale hodne zvlastne, ja mam 2faktor taky a při update na 10.0.2 to odo mna nic na telefone nechcelo

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od swenak » 26 zář 2016 09:20

Tu SIM lze dát jinam, SMS pak přijde na ni.

Uživatelský avatar
Daniel97
Příspěvky: 57
Registrován: 06 zář 2012 05:40

Re: DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od Daniel97 » 26 zář 2016 18:10

Tak se mi to konečně podařilo díky domácímu MINInu, který mám pod stejným ID kam mi ověřovací kód dorazil. Silně ale uvažuji toto dvoufaktorové ověření raději zrušit. Díky za podněty.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od rony » 26 zář 2016 19:11

skor uvazovat nad tym, ze tvoj mobil je overovacie zariadenie a pridat si tam dalsie zaroadenia, ktore k tomu uz teraz autorizujes aby ta to neprekvapilo. :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od SteveJSF » 11 říj 2016 06:45

Zapnul jsem si dvoufaktorové ověřovaní z toho důvodu, aby mi spolehlivě fungovalo odemykání Macu přes TID na iPhonu, ale jinak z tohoto způsobu zabezpečení (myslím to dvoufaktorové ověřování) vážně nemám dobrý pocit. Zkusil jsem jít s iPadem na web Applu, kde se spravují Apple ID. Přihlašoval jsem se tam a vyskočilo na mě okno s informací o požadavku na přihlášení pomocí mého Apple ID a jestli prý to chci povolit. Tak jsem si to tedy povolil. Pak vyskočilo okno s ověřovacím kódem. Tak jsem si ten kód přečetl a na tom samém iPadu ho tam zadal. A byl jsem tam. Zabezpečení jak prase, s prominutím. Nehledě na to, že mi to udává jako místo přihlášení Praha, a to klidně i 200 km od Prahy. Já teda nevím, ale to jejich dvoufaktorové ověřovaní mi přijde jako pěkný fail. To už mi přišlo bezpečnější používání bezpečnostních otázek - samozřejmě pokud jsem na ně neodpovídal popravdě, ale bral je jako možnost dalších mnou zvolených hesel.

Co si o tom myslíte? Jsem sám, kdo z toho má takový divný pocit nebo jsem jen nepochopil nějakou geniální myšlenku téhle služby?

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od swenak » 11 říj 2016 07:32

Tak pokud je to ověřivání na stejné zařízení, tak to je samozřejmě k ničemu, ale pokud na jiné, už to má smysl. Krom toho, dá se snad nastavit, aby konkrétní prohlížeč byl pokládán za důvěryhodný a u něj se pak už nebude ptát na potvrzení.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od SteveJSF » 11 říj 2016 07:49

No tak ono se to zřejmě ověřuje na moje tel. číslo, ale to číslo je samozřejmě registrované iMessages, takže v dnešním provázaném ekosystému Applu chodí zprávy na všechna zařízení (kromě Time Capsule a iPodu nano :-) ).

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od swenak » 11 říj 2016 08:29

Já mám při oběření možnost konkrétního zařízení, nebo na mobilní číslo (jako SMS?). Nemyslím, že to chodí na všechna zřízení, takovou volbu jsem tam neviděl.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od SteveJSF » 11 říj 2016 09:55

Dívám se na to a volbu konkrétního zařízení v tom nikde nevidím. Je tady:
- heslo
- důvěryhodné tel. číslo
- hesla pro konkrétní aplikace
- e-mail pro oznámení
- dvoufaktorové ověření - zap./vyp.

Jak tak na to koukám, tak u mě jsou tel. číslo i e-mail pro oznámení současně registrovány do iMessage. Takže zabezpečení prakticky o ničem - všechno to visí jen na tom heslu, max. se dozvím, že se mi do toho někdo dostal a pokud to udělá na některém z mých zařízení, tak si to sám zároveň povolí. :-)

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od swenak » 11 říj 2016 11:03

Když se hlásím přes WWW, vidím toto.
Přílohy
Výstřižek.PNG

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od SteveJSF » 11 říj 2016 11:12

Já když se hlásím na www v iOS, tak vidím nejdřív oznámení a pak tohle:
Obrázek

Edit:
Teď jsem se na to díval na Macu a tam to postupuje podobně jako v iOS. Jen se mi tam neobjevuje ten kód, jen požadavek na něj - musím ho opsat z iPadu nebo z iPhonu. Takže Mac není "samoschvalovací". :-)

Jen teda to, co se objevuje u tebe, je něco úplně jiného. A ani tam nemáš uvedeno, že by to bylo dvoufaktorové ověřování - ty ho zřejmě nepoužíváš. Máš tam nějaké dvoufázové, ale mně to všude píše doslova dvoufaktorové.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: DVOUFAKTOROVÉ OVĚŘENÍ

Příspěvek od swenak » 12 říj 2016 14:08

Hmm, tak to kouknu, že by měli 2 způsoby? JInak na iOS jsem se nedostal nikam, protože tam je pouze rozcestník na find my friend, phone a icloud nastavení.

Dle tohoto: https://support.apple.com/cs-cz/HT204915 píšou dvoufaktorové, ale na místě, kde se to zápína, mám dvoufázové :-)
Přílohy
myID.PNG
IMG_0316.PNG
IMG_0299.PNG

Odpovědět