Poznámky se nesynchronizují

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
JakubNovacek
Příspěvky: 43
Registrován: 13 srp 2012 17:05

Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od JakubNovacek » 17 lis 2016 06:57

Mám problém s aplikací Notes na iOS a na Macu. Používám je dlouho, vždy vše fungovalo - hlavně sync skrz všechna zařízení. Nyní z ničeho nic když vytvořím poznámku na iPhone, zůstane pouze v iPhone a není nikde jinde. Jako defaul mám nastavný účet iCloud a zároveň mám vypnutnou možnost uchovávat poznámky lokálně na telefonu. Ten samý problém se týka Maca. Prostě všechno zůstává v zařízení lokálně pouze tam kde se vytvoří a nevím si s tím rady. iCloud je normálně všude zapnutý pod jedním účtem, všechny ostatní aplikace jako např. Reminders fungují v pořádku. Poznámky se synchronizují skrz všechna zařízení pouze když je vytvořím na webu iCloud.com. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Díky
--
Jakub Nováček
j.novacek@me.com

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od casey » 17 lis 2016 13:08

Odhlásit a znovu přihlásit iCloud na obou zařízeních.
Pokud to nepomůže, tak restartovat obě zařízení.

JakubNovacek
Příspěvky: 43
Registrován: 13 srp 2012 17:05

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od JakubNovacek » 17 lis 2016 14:24

Tohle mi radili i na Apple Support, vsechno jsem zkousel ale nic nepomaha :-(
--
Jakub Nováček
j.novacek@me.com

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od lulu » 17 lis 2016 14:34

Na Macu vytvořil lokální účet a přetáhnout všechny poznámky do něj. Zrušit poznámku v iCloudu v iCloud ovládacím panelu na všech Ve stejném panelu dát spravovat iCloud úložiště a smazat data poznámek. Restartovat Mac, znovu povolit poznámky v iCloudu a následně ke v aplikaci poznámky přetáhnout zpět do iCloudu

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od Jirka_S » 17 lis 2016 17:16

Mně se to taky občas stává. Zkoušel jsem leccos, obvykle se to spraví samo. Ale irituje mě to, to zase jo. Zrovna dnes mně to taky nejde. Konkrétně mezi iPhonem a iPadem. Na Macu jsem dnes nebyl.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od Jirka_S » 18 lis 2016 07:26

Věnoval jsem tomu pár minut, nuže: poznámky vytvořené v iPhonu se nesynchronizují napříč zařízeníma, vytvořené v Macu či iPadu jsou během mžiku všude, i na iPhonu. Možnost uchovávat poznámky v iPhonu jsem nepovolil. Odhlašovat iPhone z iCloudu se mi teda zatím nechce, opětovné stahování pár giga fotek a videí by zabralo dost času, uvidím, jak se to vyvine.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od lulu » 18 lis 2016 19:32

Zkuste co jsem vám napsal. Žádné velké odhlášení z iCloudu se nekoná

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od MichalJ » 18 lis 2016 23:37

Já doporučuju to vyřešit přechodem na jinou aplikaci (Evernote, Onenote, Dropbox paper....) Podobně jako Reminders je to nespolehlivé. Párkrát to vyřešíte odlogováním a opětovným přihlášením, ale po čase vás to přestane bavit.

iCloud není moc spolehlivá služba. Ale zato máme super emoji, vymazlené pásky k hodinkám a megacool proužek místo kláves.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od Jirka_S » 19 lis 2016 08:30

lulu píše:Zkuste co jsem vám napsal. Žádné velké odhlášení z iCloudu se nekoná
Jistě, možná by to pomohlo, jen nechápu proč to funguje z Macu ven na ostatní má mobilní zařízení a naopak ne. Tady vidím problém primárně u Applu, který slibuje (a já mu za to i něco málo platím) nějakou synchronizaci přes cloud a ona se jaksi nekoná.
Já se snad na*eru a vrátím se zpět placenému Evernote, který fungoval bezvadně a navíc skrz operační systémy. OneNote mně připadá stále jako obrovský a nepřehledný moloch, každá aktualizace má bratru přes 250 mega a hlavně mu pořád, byť to průběžně zkouším, nemohu přijít na chuť.

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od Alisczech » 19 lis 2016 11:11

Věci se občas rozbijí a je potřeba je opravit. Osobně si nemyslím, že je až takový problém to, že se třeba iCloud občas zblázní, ale že v ČR chybí genius bar, na kterém by lidi z Applu problém vyřešili. Servis řeší jen SW a support většinou moc neřeší :(
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

JakubNovacek
Příspěvky: 43
Registrován: 13 srp 2012 17:05

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od JakubNovacek » 19 lis 2016 13:05

Zkusil jsem na všech zařízeních odhlásit iCloud. Vypnout v icloudu poznámky. Dokonce jsem všechny poznámky zazálohoval do telefonu a potém v iCloudu smazal abych vše kompletně "zresetoval". Po opětovném zapnutí problém stále přetrvává, už si fakt nevím rady, budu asi muset přejít na jinou aplikaci :-( používám Notes fakt dlouho a nikdy jsem neměl problém. Teď už ale opravdu nevím co více přenastavit, takže chyba je zřejmě u Applu...
--
Jakub Nováček
j.novacek@me.com

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od Jirka_S » 19 lis 2016 15:36

No, když jsem si uvědomil, že jsem si v mobilu zapsal poznámku o pohledávce £2200 a ona se mi ani po dvou dnech neobjevila v ostatních zařízeních, tak se mi v tu chvíli těch 30 eur za rok zdá docela málo. Zaplaceno, už převádím zpět vše to, co jsem kdysi vyexportoval. Díky, Apple. :)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od lulu » 20 lis 2016 10:13

Jj, přesně to jsem čekal - import z Evernote do notes.app a nekonečná synchronizace. Zkuste hledat na fóru, úspěšně jsem to zde nedávno řešil

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od Jirka_S » 20 lis 2016 11:55

lulu píše:Jj, přesně to jsem čekal - import z Evernote do notes.app a nekonečná synchronizace. Zkuste hledat na fóru, úspěšně jsem to zde nedávno řešil
To jsem nějak nepochopil, přešla mě zlost a pokorně jsem dal 30 éček za Evernote Plus, poznámky z Poznámek jsem převedl během chvilky, syncro na všech zařízeních proběhlo svižně a bez problémů. Tak si říkám, že to bylo za poslední dobu moc dobře investovaných pár peněz, za těch pár měsíců bez Evernote v Poznámkách jsem odvyknul tomu všemu, co mi Evernote přinášel a velmi rychle a rád jsem zase zpět. Tož tak. :)

Ulrich
Příspěvky: 13
Registrován: 05 pro 2012 07:11

Re: Poznámky se nesynchronizují

Příspěvek od Ulrich » 12 led 2017 13:13

JakubNovacek píše:Zkusil jsem na všech zařízeních odhlásit iCloud. Vypnout v icloudu poznámky. Dokonce jsem všechny poznámky zazálohoval do telefonu a potém v iCloudu smazal abych vše kompletně "zresetoval". Po opětovném zapnutí problém stále přetrvává, už si fakt nevím rady, budu asi muset přejít na jinou aplikaci :-( používám Notes fakt dlouho a nikdy jsem neměl problém. Teď už ale opravdu nevím co více přenastavit, takže chyba je zřejmě u Applu...
Jsem na tom stejně, 4 zařízení, Imac a Ipad ok, MacPro a Iphone někdy stávkují celkem nevyzpytatelně, ani se nedá předvídat, občas jde, občas ne, zvláštní, že z jiného ID vše bez problémů

Odpovědět