Šifrování zálohy - zapomenuté heslo

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
1kubik
Příspěvky: 3
Registrován: 07 led 2017 11:30

Šifrování zálohy - zapomenuté heslo

Příspěvek od 1kubik » 07 led 2017 11:51

Zdravím Vás,

už dvě celé noci řeším problém se šifrováním zálohy. Potřebuji vyměnit svůj 6s za novější model, ale bohužel se mi nedaří zálohovat 6s v iTunes, protože mám zaškrtnuto šifrování zálohy a nedaří se mi zadat správné heslo. Jsem snad i přesvědčený, že heslo vím, protože jsem ho měl zapsané a asi 4 měsíce nazpět to heslo fungovalo. Nikdy jsem ho neměnil, a proto nechápu, proč mi to teď nefunguje a jak se to mohlo stát... Vyzkoušel snad milion variant a stále se mi to nedaří. Nemůžu si dovolit přijít o data, nastavení a aplikace. Jediná možnost, která mě napadla, tak vytvořit zálohu na iCloud. Dokoupil jsem si uložiště, dal telefon zálohovat a po 7 hodinách nebyla záloha ani v půlce a vypadá to, že se ani nedokončí. Ani nevím, zda proběhne na iCloudu záloha kompletně celého telefonu jako je to v iTunes.

Prosím o radu, Vás odborníky, jak z téhle svízelné situace ven. Už jsem z toho opravdu na prášky.

Děkuji.

1kubik
Příspěvky: 3
Registrován: 07 led 2017 11:30

Re: Šifrování zálohy - zapomenuté heslo

Příspěvek od 1kubik » 07 led 2017 13:16

Nyní už se konečně udělala záloha na iCloudu. Bude to stejné, jako záloha na iTunes? Tzn. všechny fotky, nastavení, aplikace atd. budou zálohovány? Napadá mě ještě jedna poslední věc, zkusit udělat zálohu na Macbooku.

Uživatelský avatar
MacPepino
Příspěvky: 32
Registrován: 01 led 2016 19:18

Re: Šifrování zálohy - zapomenuté heslo

Příspěvek od MacPepino » 07 led 2017 14:04

Zálohuji a obnovoval sem taky z Icloudu a mám tam vše jak píšeš.
 Iphone X 64GB, IOS 13.4.1  Macbook Air "13" 2015 i5, 4GB RAM, 128GB SSD Mojave  Airpods

1kubik
Příspěvky: 3
Registrován: 07 led 2017 11:30

Re: Šifrování zálohy - zapomenuté heslo

Příspěvek od 1kubik » 07 led 2017 14:57

Aplikace všechny na stejném místě? V Safari otevřená stejná okna? Je potřeba, abych někde zašrtl, že se má zálohovat celý telefon nebo nemusím nic kontrolovat a stačí najet do Nastavení - iCloud - Záloha - Zálohovat? Zálohuje se tímto způsobem všechno?

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Šifrování zálohy - zapomenuté heslo

Příspěvek od Hajnejch » 21 led 2017 17:59

Zazálohuje se vše. Fotky je lepší stáhnout pomocí aplikace Přenos obrázků v Macu a pak znova nahrát do nového telefonu. Heslo k záloze zadáváte určitě špatně, jinak by jste zálohu otevřel. Mužete zkusit smazat všechny zálohy v Nastavení iTunes a udělat zálohu novou ale myslím že to tím není.

Odpovědět