Znovu obnovení foto knihovny na iCloud, zřejmě nefunkční

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
toma_t
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2013 19:44

Znovu obnovení foto knihovny na iCloud, zřejmě nefunkční

Příspěvek od toma_t » 08 úno 2017 07:12

Ahoj, prosím moc o radu, omylem jsem v Nastavení - iCloud - Úložiště - Spravovat úložiště - Knihovna fotografií - kliknul na Deaktivovat a smazat

Obrázek

Přišel email že mám 30 dní na stažení fotek, poté bude vše smazáno. To samozřejmě nechci, dal jsem tedy vrátit změny. U fotografií se mi zpětně z 0GB zabírajícího místa zobrazilo 96,4GB.

Obrázek

To se zdá jako ok, ale nepřišel žádný potvrzovací email o tom že byla deaktivace odvolána a v celkovém úložišti jak na iphone, ipad, mac, se zobrazuje volná kapacita bez těch 96GB co zabírají fotky

Obrázek

Nepotkal jste se s tím prosím někdo? Nebo případně tip kam se na podpoře Applu obrátit? Nerad bych o vše přišel. Záloha do MACu s 128GB diskem je nereálná a zbývalo by stahování přes web a nahrání na externí, což také při tom množství není zrovna praktické.

Děkuji

toma_t
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2013 19:44

Re: Znovu obnovení foto knihovny na iCloud, zřejmě nefunkční

Příspěvek od toma_t » 09 úno 2017 16:07

Na podpoře mi sdělili, že by mělo být vše ok, tak uvidím za měsíc zda fotky zůstanou :-)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Znovu obnovení foto knihovny na iCloud, zřejmě nefunkční

Příspěvek od Hajnejch » 11 úno 2017 19:10

To máte docela odvahu takhle riskovat když píšete že by jste o ty fotky nechtěl přijít. Data která nmáte zálohovaná asi nebudou moc důležitá. Nebo se pletu. Já být vámi tak kopíruji o 100 šest až by se z Macu kouřilo, jen abych o ty fotky nepřišel. Nebo spíš měl jistotu že nepřijdu.

toma_t
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2013 19:44

Re: Znovu obnovení foto knihovny na iCloud, zřejmě nefunkční

Příspěvek od toma_t » 11 úno 2017 19:16

Všechny fotky mám na síťovém NAS, fotky na iCloudu jsem se rozhodl využít teprve nedávno. Kopírování a začleňování mi po občasných večer trvalo snad měsíc. Rozšířil jsem si i kvůli tomu iCloud kapacitu. Z tohoto důvodu o ně přijít opravdu nechci.

Na NAS je samozřejmě stále mám. Filmy, seriály, hry neřeším, ale fotky jsou jen jedny v tom jsem až trochu paranoidní (v NAS mám dva zrcadlené disky a jednou za čas je kopíruju ještě na externí disk :-)

Nicméně dám vědět jak to dopadne.

toma_t
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2013 19:44

Re: Znovu obnovení foto knihovny na iCloud, zřejmě nefunkční

Příspěvek od toma_t » 14 bře 2017 07:37

Tak měsíc utekl a naštěstí k žádné ztrátě nedošlo i velikost uložiště se po týdnu srovnala.

Odpovědět