Přeposílání zpráv mezi zařízeními - duplicitní záznamy

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
jirik
Příspěvky: 93
Registrován: 28 zář 2012 17:12

Přeposílání zpráv mezi zařízeními - duplicitní záznamy

Příspěvek od jirik » 10 bře 2017 08:12

Ahoj,

na Macu jsem si přejmenoval název počítače z "Jiří - iMac" jen na "iMac" a na iPhonu v Nastavení > Zprávy > Přeposílání zpráv mám teď duplicitní záznam a nemůžu se ho zbavit (viz příloha). Jasně, o nic nejde, ale rád bych měl v systému pořádek, tak pokud byste měl někdo osvědčený recept, prosím, sem s ním :D

Já zkusil toto:
- na Macu se odhlásit z iCloudu, restart a znovu přihlášení
- na iPhonu se odhlásit z iCloudu, restart a znovu přihlášení
- reaktivovat iMessage na iPhonu
- na https://appleid.apple.com je mezi "Devices" pouze jeden Mac (s původním názvem)
- na iCloud.com je mezi mými zařízeními pouze jeden Mac (tentokrát s novým názvem)

Pomohlo by, kdybych záznamy z obou webů odstranil a Mac do iCloudu přidal znovu?

Díky za rady.

EDIT: Na fórech jsem našel, že pomůže změnit heslo k iCloudu, pak prý duplicity zmizí. Pokud ale změním heslo (což se mi upřímně moc dělat nechce), dá se pak zase heslo změnit na původní, co jsem měl?
Přílohy
IMG_0072.PNG
iPhone 12 mini, 256 GB
Apple Watch Series 4
MacBook Pro 2017 13"
iPad Air 2, 64 GB, Wi-Fi
iMac 27" (Mid 2011)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Přeposílání zpráv mezi zařízeními - duplicitní záznamy

Příspěvek od Honza.Mac » 10 bře 2017 14:49

Ad heslo : Nejde, nově nastavené/změněné nelze změnit z5 na to "staré" protože iCloud zobrazí že musí být použito heslo které jste nepoužil v posledních 12? měsících ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět