Nastavení iMessage na dvou iPhonech

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
pavelkja
Příspěvky: 3
Registrován: 03 pro 2015 10:04

Nastavení iMessage na dvou iPhonech

Příspěvek od pavelkja » 30 kvě 2017 07:18

Vždycky jsem si myslel, že se v iOS zařízeních poměrně vyznám, ale tohle je pro mě oříšek. Mám dva iPhony, první osobní, druhý služební, mám dvě různá telefonní čísla a jedno AppleID. Potřeboval bych nastavit iMessage tak, aby z každého telefonu odcházely pod tím telefonním číslem, jehož SIM je v daném telefonu. Vypadá to jako jednoduchá věc, ale není. Na novém iPhonu (pracovním) se mi nedaří iMessage spustit, ačkoliv jsem na první iPhone dostal hlášku, že služba iMessage je dostupná na novém zařízení. Stejně tak na novém iPhonu mám pouze možnost nastavení kontaktu pro odesílání a příjem jako "e-mail pro AppleID" nebo "telefonní číslo soukromého (prvního) telefonu". Nicméně na novém (pracovním) iPhonu mi nejdou iMessage aktivovat (zastaví se to na aktivaci, blokování u operátora není, ostatním ve firmě iMessage fungují).

Ideální by pro mě bylo toto:
iPhone soukromý - telefon 737 737 737 - iMessage chodí a dostávám na toto číslo
iPhone pracovní - telefon 733 733 733 - iMessage chodí a dostávám na toto číslo
- iMessage doručené na jedno číslo v jednom telefonu se nezobrazují v druhém telefonu (oddělení pracovního a osobního světa)

Dokážete mi, prosím, někdo poradit? iOS samozřejmě aktuální a telefony mnohokrát vypnuté/zapnuté :-)

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Nastavení iMessage na dvou iPhonech

Příspěvek od Hajnejch » 30 kvě 2017 15:59

Jde nastavit že chcete přijímat iMessage i jen na jedno číslo nebo mail tak si na jednom telefonu zapněte číslo 737 737 737 a jeden mail "franta@icloud.com" a na druhém telefoně zase číslo 733 733 733 a mail "pepek@icloud.com a nebude se vám to míchat dohromady. A když to budete chtít sloučit tak si jen zatrhnete všechny volby. Nastavuje se to v Předvolbách aplikace zprávy na Macu nebo na iOS Nastavení/Zprávy/ Odeslání a příjem.
kvě-30-2017_04.46.04-CapturFiles.png

pavelkja
Příspěvky: 3
Registrován: 03 pro 2015 10:04

Re: Nastavení iMessage na dvou iPhonech

Příspěvek od pavelkja » 01 čer 2017 06:38

Hajnejch píše:Jde nastavit že chcete přijímat iMessage i jen na jedno číslo nebo mail tak si na jednom telefonu zapněte číslo 737 737 737 a jeden mail "franta@icloud.com" a na druhém telefoně zase číslo 733 733 733 a mail "pepek@icloud.com a nebude se vám to míchat dohromady. A když to budete chtít sloučit tak si jen zatrhnete všechny volby. Nastavuje se to v Předvolbách aplikace zprávy na Macu nebo na iOS Nastavení/Zprávy/ Odeslání a příjem.
kvě-30-2017_04.46.04-CapturFiles.png
Tak nějak jsem si myslel, že to bude takhle jednoduché, ale v nastavení zpráv druhého telefonu mi to u iMessage neustále píše "Neúspěšná aktivace. Zapněte iMessage a zkuste to znovu." a v nastavení Odesílání a příjem mi to nabízí pouze AppleID e-mail a telefonní číslo prvního telefonu.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení iMessage na dvou iPhonech

Příspěvek od rony » 01 čer 2017 07:23

iMessage potrebuje datove pripojenie a SIMka musi dokazat odoslat aktivacnu SMS do UK. Vo volbe kontaktu odosielatela samozrejme vidis _iba_ telefonne cislo vlozenej SIMkarty, nie oboch telefonov!
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět