Oznámení u sdíleného Google kalendáře

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
naspra
Příspěvky: 3
Registrován: 18 čer 2017 20:33

Oznámení u sdíleného Google kalendáře

Příspěvek od naspra » 18 čer 2017 21:00

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu. Na svém Google účtu mám vytvořený kalendář, k němu nastavené oznámení (připomenutí den před a v den události) a mám ho synchronizovaný s aplikací Kalendář v iPhonu. Události v aplikaci Kalendář jsou, oznámení mi fungují. Nyní jsem ale tento kalendář nasdílel na jiný Google účet (říkejme mu třeba Karel), v nastavení sdílení vybral možnost Zobrazit všechny podrobnosti událostí a sesynchronizoval do aplikace Kalendář v iPhonu Karla. Události Karel v telefonu vidí, ale oznámení mu nefungují, i když se na jeho Google účet oznámení přenesla se sdíleným kalendářem. V Karlově iPhonu už ale oznámení u jednotlivých událostí nejsou. Dělám něco špatně nebo je to takhle normální a chci toho moc? Není mi moc jasné, proč u Karla na Google účtu oznámení nastavené je, ale do jeho iPhonu se už nesynchronizují. Zkoušel jsem to přes víkend rozlousknout, ale nehnul jsem s tím :oops:
Doufám, že jsem to napsal alespoň trochu pochopitelně.
Děkuji.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Oznámení u sdíleného Google kalendáře

Příspěvek od Hajnejch » 18 čer 2017 22:13


naspra
Příspěvky: 3
Registrován: 18 čer 2017 20:33

Re: Oznámení u sdíleného Google kalendáře

Příspěvek od naspra » 21 čer 2017 21:20

Hajnejch: ano, přečetl - několikrát.
Není mi jasné, proč na webu v nasdíleném kalendáři u Karla oznámení je, ale do Karlova telefonu se oznámení nedostane. Asi toho chci vážně moc.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Oznámení u sdíleného Google kalendáře

Příspěvek od MICKI2701000 » 22 čer 2017 06:29

no pohrla bych si s kalendarem.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Oznámení u sdíleného Google kalendáře

Příspěvek od Hajnejch » 22 čer 2017 17:39

A na jiném telefonu místo Karlova to zkusit (znovu nastavit nanovo) nemůžete?

naspra
Příspěvky: 3
Registrován: 18 čer 2017 20:33

Re: Oznámení u sdíleného Google kalendáře

Příspěvek od naspra » 25 čer 2017 16:03

Hajnejch, MICKI2701000: zkoušel jsem nastavovat různě kalendář na Googlu, hledal jsem i v telefonu nějaké nastavení, ale rozeběhnout oznámení na Karlově telefonu se mi nepovedlo a už jsem ztratil trpělivost. Takže jsem kalendář ze svého Google účtu vyexportoval, do Karlova účtu naexportoval, nastavil mu oznámení a už to jde. Je to sice drbání se levou rukou za pravým uchem a nové události budu muset přidávat do každého kalendáře zvlášť jako blbec, takže to trochu popírá význam sdílení kalendářů, ale nedá se nic dělat, protože oznámení potřebuju u obou.
I tak Vám ale děkuji za snahu poradit ;)

Odpovědět