Konec přeposílání iMessage na iPad

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Konec přeposílání iMessage na iPad

Příspěvek od Jansulc » 11 črc 2017 21:19

Dobrý den,

stala se mi zvláštní věc. Mám iP SE, iPad Air 2 a MBA. Mezi všemi zařízeními vše funguje díky iCloudu na jedničku. Komplet synchronizace fotek, poznámek, kalendářů, připomínek i iMessage, kdy v iP SE mám nastaveno přeposílání na obě zařízení (iPad i MBA). cca 14 dní jsem teď nepoužíval iPad a ten byl zapnutý, připojený k wifi a nabitý v šuplíku. Dnes jsem ho otevřel a zjistil jsem, že zprávy se již 10 dní nepřeposílají do iPadu. Tak jsem cvičně zkusil poslat zprávu z iPadu a ihned se objevila i iPhonu i Macu. Poslal jsem zprávu z iPhonu a ihned byla v iPadu i v Macu. Jde tedy o to, jak obnovit všechny konverzace na iPadu včetně těch, které probíhaly během těch 10 dní? Kde jsou všechny iMessage uložené? Zkusil jsem iPad komplet odhlásit od iCloudu, restartovat jej a znovu přihlásit, ale načetly se konverzace až na těch 10dní. Čili žádná změna. Můžete mi prosím někdo poradit čím to je a jak do iPadu opět dostat všechny zprávy? Synchronizace dál normálně funguje, ale rád bych měl konverzace kompletní na všech zařízeních.

Předem děkuji za návrhy na řešení

Uživatelský avatar
MartyM
Příspěvky: 542
Registrován: 25 zář 2012 16:41

Re: Konec přeposílání iMessage na iPad

Příspěvek od MartyM » 11 črc 2017 22:01

podle mne to je ten problém, kvůli kterému se v OS11 přechází imessage komplet na icloud, protože nyní se to jen přeposílá, není to komplet synchronizace přes icloud jako např. kalendář nebo kontakty, stalo se mi to taky, ale většinou to funguje (mám to na MBA)

Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Re: Konec přeposílání iMessage na iPad

Příspěvek od Jansulc » 11 črc 2017 22:16

No a řešením je tedy co? Počkat na upgrade iOS? Pokud jste se s tím setkal, jak jste to vyřešil, aby byly opět všechny konverzace kompletní ve všech zařízeních?

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Konec přeposílání iMessage na iPad

Příspěvek od SteveJSF » 12 črc 2017 01:19

Taky už se mi to stalo. Vysvětluju si to tak, že několik dní nepoužívaný iPad holt není připojený k internetu (wifi se odpojí) a všechny ty zprávy holt nemají kam dorazit, tak po nějaké době se o to přestanou snažit - a tedy chybějí. Nevím, jak tenhle mechanismus funguje u iMessage, ale u klasických SMS je to tuším dva dny, co se systém pokouší je doručit. Nedoručené zprávy jsou pak nenávratně pryč.

Ale taky se může jednat o jinou chybu v systému. Tohle je jen moje úvaha.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Konec přeposílání iMessage na iPad

Příspěvek od Honza.Mac » 12 črc 2017 03:46

@SteveJSF : Popsal jsžte to naprosto správně, jen u klasických sms je to 72 hod tedy 3 dny.
Tedy dlouhodobě "nepoužívaný" iPad = standby mode a tím odpojen od wifi.
@Jansulc : Tohle je běžné, stává se to i mě na Air2 a vysvětluji si přesně tak jak bylo popsáno výše.
Pokud chcete aby byly konverzace kompletní tak iPad aktivně používejte, tím předejdete tomu že v přeposílaných zprávách budete mít mezery.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět