ipa a podepsani appleID.

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od MICKI2701000 » 18 srp 2017 09:44

Ahojte,
Nevim jak je to presne nepodarilo se mi najit v tom logiku.
Udajne mam-li ipa soubor a neni-li muj je treba me applied resp. by si ho to melo vyzadat, abych jej prez iTunes byl schopen nahrat.
Uplne tomu neverim na druhem testovacim Iphone s 9.3.5. sem uz par apek takhle dostal a pritom je tam uplne jine ID.
Ale dejme tomu, ze je to Pravda.
Snazim se ted od jednoho developera, ktery stahl kompelt apky co sem si zakoupil nejdrive ziskat zdrojovy kod, to logicky odmitl.
Tak sem po nem chtel ipa soubory, protoze proste prenosy z telefonu do pocitace mi nefungovali, nacez on miu napsal, ze by mi je rad poskytl, ale ze mi to nepomuze, protoze abych je mohl pouzit musely by byt podepsany mym applied.
A sme u toho, dejme tomu, ze to je Pravda, mam pripadne pak moznost si je nechat svym ID podepsat ci je jinak dostat do tel? Kdyz uz sem za ty apky zaplatil a pri backup telefonu se mi nezazalohovali tak se k nim chci dostat a nerad bych pouzil nejakou ne uplne koser metodu.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od SteveJSF » 18 srp 2017 10:50

Nejsem na tohle odborník, tak než se nějaký ozve, zkusím vlastní úvahu. "ipa" soubory jsou vlastně instalační soubory aplikací pro iOS, které stahuješ z App Store. Jsou podepsané tvým Apple ID, takže je nemůže použít nikdo jiný. To, jakým způsobem je tam ten tvůj "podpis" zaznamenaný, je know how Apple a běžný uživatel s tím nic nenadělá.

A teď by se mohl ozvat někdo, kdo je trochu větší koumák. Jakým způsobem je tam aplikovaný ten podpis? Stahuje se ten soubor už podepsaný nebo se stahuje univerzální verze ze serveru, na kterou se pak aplikuje ten podpis? Jde s tím podpisem něco dělat? Podle mě teoreticky ano, ale prakticky to má Apple asi dobře ošetřené, protože nevím o tom, že by s tím kdokoliv nějak manipuloval (snad jen s JB). A jak to dělají developeři s beta verzemi, které nabízejí k testování?

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od MICKI2701000 » 18 srp 2017 11:50

No dle me to podepsane neni mam nejaky svuj starsi ipa z r 2014 a do druheho zarizeni mi sel dat aniz bych tam daval sve applied.
Problem je, ze ty apky co potrebuju resp. chci kolega ma tkay viphone chtle si je tez zazalohovat, ale kdyz dal zalohu I synchronizaci tak slozka mobile applications se mu tam nevytvorila. Dle em tohle uplne nefunguje a Apple v otm ma chybu.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od MICKI2701000 » 18 srp 2017 11:51

Mne je to jedno jak to vyresim, jeslti budu mit ipa soubor a apple mi ho nejak podepise, ale proste sem za neco zaplatil, zaloha nefungovala tak jak by mela, takze toz tak.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od rony » 18 srp 2017 14:22

to je zlozitejsia problematika.

bezne aplikacie su naozaj viazane na AppleID, nechcem pitvat akou technologiou.

Existuje este pre korporacie metoda akou si ony vydavaju aplikacie pre svoj uzavrety okruh ludi. Vtedy funguju na obdobnom principe "IPA" subor avsak tam je zasa naviazanie na "profil", ten si stiahnes do IOS a ten potom zaistuje, ze pri pokuse nainstalovat IPA sa overi, ci "pasuje" k tomu profilu.

potom je este sposob akym sa testuju vyvijane aplikacie, to je zasa znamy TestFlight.

Problem aky popisujes sa neda riesit ak sa vyvojar rozhodol ukoncit verejne poskytovanie aplikacie.

Ak vsak len doslo k nejakym problemom a chce byt ustretovy, moze ti napr. poslat Redeem kod k platenej aplikacii (cim ta upokoji - mas aj aplikaci aj nemusi za nu platit).

Appky su viazane na APPLE ID, nie na ZARIADENIE.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od SteveJSF » 18 srp 2017 14:48

Problem je i to ze od nejake (nevim presne jake) verze iOS nedostanes z iPhonu ty ipa soubory, protoze se tusim po instalaci mazou, nezustavaji ulozene. Driv to slo, ted uz to nejde a pokud si tu appku neulozis v pocitaci, tak jeji instalacku nemas. Apple holt vsazi na to, ze co je OK, to je na jejich serverech a tedy si to vzdycky muzes stahnout. Blby je, kdyz neco zrusi na serverech, ty sis to koupil a chces to porad pouzivat, jenze to nemas v pocitaci a do noveho iOS zarizeni nebo do soucasneho po restore uz to nedostanes.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od swenak » 18 srp 2017 15:07

Apple obecně moc neřeší situace, které "se stávají max 1 za 10 let".

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od MICKI2701000 » 18 srp 2017 15:09

To je presne tenhle pripad, na druhem pocitaci se mi ty ipa souobry ukaldaj tak ja enivm dle jakeho klice ot je.
No kazdopadne na druhem IP to nechelo zadne applied.
Mam 3 moznosti:
1. Donutit vyvojare asi aby nmi dal zdrojaky, prorotze oni uz vyvoj ukoncili a nechtej s tim mit nic spolecneho.
2. Pokusit se modifikovat to stare ipa a upravit, aby mi na novem ios slo. Nerealne urcite to maj zaheslovane ani envim jestli jde ipa prevest na zdrojovy kod.
3. Volal sem s Applem, oni mi penize nevratej, ale jedna se o stred zajmu, takze se pokusej kontaktovan oni vyvojare. But ho oni donutej aby jim dal zdrojovy kod ci poskytl ipa soubory.
Suma sumarum apky ve store uz nejsou, vedet, jak pitome apple resi zalohy tak sem neobnovoval svou 5s.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od rony » 18 srp 2017 15:20

1. a mas predstavu, co budes robit so zdrojakmi? ciel je asi z toho urobit aplikaciu do AppStore, nie? Mas predstavu ako to prebieha?

2. zabudni

3. ospravedlnujem sa, no ak vyvojar na prvy kontakt nechcel s tebou riesit tvoju investiciu, tak cakas, ze sa ti v tomto bode cokolvek podari? predpokladam, ze neslo o aplikaciu za radovo stovky ci az tisice EUR, takze ak by si siel do sporu, tak cesta ide cez sudy. Jasneze vyhras, ta sanca tam je, no uvedom si, ze ak appka stala 5,25 Eur, tak tvoje naklady na sudnu vyhru budu v sialenom nepomere.

Ak mas tolko motivacie, tak mozno ju nasmeruj pozitivne, zafinancuj vyvoj nastupcu alebo presvedc nejakeho vyvojara aby ti ju naprogramoval na tvoj namet.

Vies, tvoja strata (z pohladu prava) je len do vysky ceny, ktoru si za appku zaplatil. Kazda strana ti ruci len do tejto vysky bez ohladu na akekolvek ine straty, ktore ti nastali. Treba sa na fore vyventilovat z nasranosti na kazdeho, kto sa obsmietal okolo aplikacie, vyvojar, Apple :-) ale nic viac nedosiahnes :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od MICKI2701000 » 18 srp 2017 15:46

Promin ale jde tu o princip.
Bud je chyba v tom, ze apple neukalda ted ipa soubory proto sem o to prisel.
Nebo vyvojar psal, ze nove verze uz enbude vydavat protoze vzdy s novym IOS musel upravovat kod.

Co se tyce apek klidne se ti muze stat ze jich budes mit x koupenych a napr. ted v IOS 11 nepudou nebudes nasranej a nebudes se primerene snazit je ziskat zpet?

Co se tyce toho financovani, obavam se, ze by to neslo staiclo by aby namet byl podobny a mam problem s licencnima patentama protoze by me klidne firma mohla zazalovat.
Oni zrusili resp. vyvojari mozna odesli z firmy ale ten zdrojovy kod asi maj. A neni to mala firma co by si nemohla dovolit vyvoj.
NO uvidime jak to dopadne, I sama zenska na angl. podpore uznala ze tohle je trosku proti bussynesu apple, a ze to nepusobi dobre, kdyz to takhle poskozuje apple.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od swenak » 18 srp 2017 15:52

Pochybuju, že součástí smluvních podmínek je, že bude app funkční na nových verzích iOS, resp. obecně na novém systému. To nezaručuje ani předplatné, maitenance a podobně. Sice chápu ten postoj, sle chce to trošku střízlivosti.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od MICKI2701000 » 18 srp 2017 15:54

At to klidne nefunguje ale mam ji zakoupenou a mam-li starsi zarizeni na kterem funguje mel bych mit moznost se k tomu dostat.
I winy stratis-li dvd, ale mas-li seriove cislo muzes pouzivat, byt to je trosku jiny pripad.
Me jen zjaimalo jak to s tim podepisovanim popr. modifikovanim ipa souboru je vim, ze mi tu nikdo vice nepomuze.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od Honza.Mac » 18 srp 2017 16:22

Apple ukládá/neukládá ipa soubory, co si pod tím mám představit ?
Já mám v iTunes knihovně na externím disku uložené všechny aplikace v ipa, pokud je vydána aktualizace tak se např. aplikace Twitter 2.0.5.ipa smaže/přesune do koše a v knihovně je uložen Twitter 2.0.6.ipa.
Pokud ji Apple z AppStoru stáhl, vývojář ji nevyvíjí nepočítejte s tím že vám poskytne zdrojáky (já bych to neudělal a pokud ano, tak za takovou cenu že by vám padla brada ale Apple do toho nemá co mluvit a intervenovat u vývojáře).
Jinak jakmile “hrábnete” do ipa souboru a jakkoli jej modifikujete už nemusí fungovat tak jak má.
Takže suma sumárum se můžete stavět na hlavu a odrážet ušima, není-li zvůle vývojáře smiřte se s tím že pokud nemáte ipa váš z vaší “knihovny” iTunes osignovaný vaším AppleID a vaším certifikátem máte smolíka.
Prostě jak píše @swenak, chce to střízlivost.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od MICKI2701000 » 18 srp 2017 16:32

Tak mi pak k sakru vysvetlete jaktoze se mi ta slozka mobile applications nevytvorila tj. ze se mi to nezalohovalo? Dal sem zalohovat iphone a cekal sem, ze bude vse tka jak to tam bylo.
S tim podpisem asi to uplne neni tak Pravda mozna od urcite verze ale mam tu par ipa souboru ktere v poho dostnau do jakehokoli tel a to neni jailbreaknuty a sou to ipa soubory z iTunes knihovny.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od Honza.Mac » 18 srp 2017 17:01

MICKI2701000 píše:Tak mi pak k sakru vysvetlete jaktoze se mi ta slozka mobile applications nevytvorila tj. ze se mi to nezalohovalo? Dal sem zalohovat iphone a cekal sem, ze bude vse tka jak to tam bylo.
S tim podpisem asi to uplne neni tak Pravda mozna od urcite verze ale mam tu par ipa souboru ktere v poho dostnau do jakehokoli tel a to neni jailbreaknuty a sou to ipa soubory z iTunes knihovny.
Záloha iOS se neprovádí do “knihovny” iTunes !!!
Co se týká složky “Mobile Applications” je to složka, kde iTubes ukládají aplikace stažené přes iTunes, ale dá se nastavit aby appky stažené jen do iOS zařízení byly stahované i do iTunes v počítači tedy aby appky v telefonu byly 1:1 s iTunes v počítači a tím pádem budete mít ipa na lokále.
Podle historie vašich příspěvků jste svůj osud vložil do rukou Apple iCloudu a backup zařízení jste zvolil na iCloud a tím odstavil iTunes v PC a to je ta chyba, všichni tady víme jak iCloud Apple funguje a co dokáže za psí kusy.
Buďme tedy střízliví, neměl jste v iTunes na PC/Mac nastavenou synchronizaci stažených aplikací mezi mobilními zařízeními nebo jak se to jmenuje, dokurvila se vám záloha na iCloud, viz historie vašich témat, vývojář ukončil vývoj aplikace, vy jste zkusil, neoprávněně, intervenovat skrze Apple kterému do toho nic není stejně jako FBI do locknutého iPhone čečenského atentátníka.
Prostě si střízlivě přiznejte že vyvíjíte mnoho úsilí a výsledek žádný.
Možnost tady je, oslovit ruské hackery aby vám pomohli ipa soubor “certifikovat” ale rizika asi nemusím zmiňovat ... ;-)
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od SteveJSF » 19 srp 2017 01:21

MICKI, souhlasím s tím, co tu ostatní píší. Tvůj případ není až tak ojedinělý. Sám jsem to pocítil, když jsem udělal zálohu svého iPadu Air a obnovil ji v novém iPadu Pro - víc než deset aplikací se tam už neobjevilo a v App Store pochopitelně nejsou. Většinu z nich jsem koupil (jako že nebyly free) a chci je mít v novém iPadu, abych se mohl toho starého zbavit. Co dělat? Volat na Apple podporu? Aby mi řekli to, že ty aplikace už vývojáři stáhli z App Store a tedy mám smolíka? Marné. Maximálně si o tom můžu něco myslet - např. to, že v tomhle nás Apple okrádá, ale nijak mi to nepomůže. A ano, svádím to na Apple, protože si myslím, že pokud vezme do svého App Store aplikace a začne je prodávat, pak on odpovídá za to, že zákazníci mají nebo nemají přístup k tomu, za co zaplatili. Pokud vývojář aplikaci stáhne z App Store, tak nemá být možnost ji vyhledat a zakoupit, ale ti, kdo ji před tím zakoupili, mají mít možnost se k ní stále dostat.

Od doby, co jsem pořídil nový Mac, jsem v něm přestal ukládat iOS aplikace. Proč? Protože ve starém Macu jich bylo už šílené množství a tím i narostlo množství aktualizací - při každém otevření iTunes jsem stahoval stovky megabajtů a to už jsem nechtěl dál podstupovat - aktualizoval jsem i spoustu toho, co jsem vlastně dlouho nepoužíval. Navíc iTunes začaly dost lagovat. No tak teď už vím, proč v tom zřejmě znovu pokračovat. Ovšem stejně tak se může stát, že Apple za pár měsíců úplně vytěsní ukládání iOS aplikací v Macích.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od MICKI2701000 » 21 srp 2017 06:53

Ale Tak abych to douvedl.
Icloud sem pouzil v r 2013, ale pote co se mi zaplnil sem smazal zalohy a zalohoval na dvou ruznych pocitacich.
Zaskrtle synchronizace apek sem myslim mel na 99% sem si tim jisty, ale jak zde nekdo zminoval, od urcite doby es ipa pry nestahujou, coz mi uplne nesedi, ted se mi zas zacli sthaovat a davam si je na nasko.
Co se tyce zalohy ja sem prave predpokladal, ze user/uzivatel/ap data/.../mobile sinc// ci jak se to jemnuje udela hard copy telefonu a pri obnove se to tam natahne vse jakoby ste udelal zalohu Acronisem. Nikde aspon ne na hlavni strance o zalohach neni napsano, ze se paky pri iTunes nezalohuji a stahuji z netu, vedet to, neobnovil bych svuj tel.
To proc sem se na apple obratil ma sve duvody chtel sem takhle zkusit vyvojare k necemu pozadi cele kauzy je trosku slozitejsi, ale kdyby byl zajem muzu sem poslat nejake odkazy. Stahnout penize a pak apku odstrelit neni proste dle me koser a stane-li se to, mel bych mit ale jako uzivatel k tomu moznost se dostat a I sam vyvojar rikal, ze at se obratim na apple, tak sem to jen udelal. I sama pani na angl. podpore rikala, ze toto uplne neni koser, a ze proti takovym vyvojarum jdou. Ceho sem chtel dosahnout?
1. Mam starsi soubor, ktery bohuzel je z r 2013 a s IOS 9.3.5 ktere mam na 3. iphonu nefunguje tak sem bud chtel zkusit jej modifikovat, popr. ziskat ipa soubor od vyvojare a nechat si ho od apple podepsat.

Ted kolega ma apku v tel, udajne by melo jit na apku kliknout pravym tlacitkem a mela by se dat dodatecne stahnout, ale nevim neni-li podminka, ze apka musi byt ve store.
Mohu zkusit aktualizovat na ios 11. betu a dat obnovit z jineho zarizeni, ta moznost tam totiz v bête prisla a pak dat zpet na ios 10.3.

A ano z 60% z toho vinim proste apple, I pitomy google je-li apka regurellne zakoupena a nema-li viry nove ji nekoupite, ale prez sve apky se k tomu dostanete.
Toz tak.
Ted aby se clovek bal cokoli koupit do doby nez uplyne pul roku a budou jen 64, bitove apky ve store.

Otazka ale zde byla, jak je to s podepisovanimipa souboru? Jeslti sou podepsane, proc se mi je podarilo dostat do jineho iphone? Viz ta apka z r 2013?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od MICKI2701000 » 21 srp 2017 06:55

Kolego na demnou mate 2 moznosti.
1. nechat I ten starsi ipad :D.
2. Zkusit jej pripojit k iTunes a na tu apku kliknout pravym tlacitkem v iTunes melo by se pry ukazat neco jako show in explorer, ja nemuzu overit, ituens nejsou moc pristupne.
3. Zkusit jde-li stary ipad dat na betu IOS 11, novy dat nastavit jako novy a pri vyberu dat ty 2 ipady k sobe, zajimalo by me, co se vlastne prenese.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od swenak » 21 srp 2017 06:59

Jestli inta app, o kterou jde, nebude jenom 32b, pk v iso 11 moc udelat nepujde. Resp. una zustane v telefonu po updatu, ale je otazka, co se s ni bude dat delat.

Co se tyce zalohovani, nekteri vyvojari primo pri ukonceni upozornuji, ze je potreba si app zalohovat, pripadne pri updatu na novou verzi, ze ta nova uz je jina, nemusi fungovat na starsich zarizenich, nebo systemech. Nejsem si ale jist, jestli Apple v podminkach neco o tom ma, pokud ne, v USA by asi slo s tim neco delat a vydelat na tom soudne:)

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: ipa a podepsani appleID.

Příspěvek od MICKI2701000 » 21 srp 2017 08:09

Ona jde spustit, prinejhorsim kdyby se to preneslo vcetne apky tak pak downgrade na ios 10.3.3.
NN nic takoveho nekde o tom dali zminku na nejakem foru a tod vse.
Ja mam starsi ipa, ale bohuzel se nic nestane resp. hraje mi jen hudba a to I na ios 9.3.5. dle em to neni s tim uplne kompatibilni, proto sem chtel od nich novejsi resp. posledni verzi, ktera tam jde.
Co se tyce ese applu, byt najivni predstava, nevim jak dlouho se archyvuji server, u nas je to vice jak rok a protoze dev. ucet koncil nekdy loni v Cervenci, teoreticky by na nejake starsi zaloze server mohla byt, byt nepredpokladam,z e by se nekdo kvuli tomu chtel prohrabat zalohou.
Nicmene, tak trosku vsazim I na postizeni, ze by to s nima mohlo pohnout, apka byla delana pro postizene.
Tady to neviresime, puvod tohoto vlakna byl jiny a stejne sem se uspokojiveho vysledku nedopatral, tka to nechme byt pripadne muzu pak dat info za 14 dnu jak to dopadlo.
Proto schanim este neco se starsim ios treba nejaky stary ipad, ipod popr. ip, kde vim, ze to este jde.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Odpovědět