iOS 11 - obecná diskuze

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od JirkaT » 07 lis 2017 19:57

Safari je v novém iOS 11.2 beta 2 podstatně rychlejší... :)

acter
Příspěvky: 21
Registrován: 24 říj 2017 16:04

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od acter » 07 lis 2017 20:40

Uz jsem si pomalu zacinal myslet, ze mi odchazi baterie... Ale snad to bude tim iOS11. Mam podobne poznatky...Drive 2 dny bez problemu, ted den a to je skoro.
Uz me zacina stvat, jak hlavnim bodem updatu je 70 novych emoji...

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od mberdych » 08 lis 2017 05:55

Já se trapim s mail aplikaci (nativní). Od iOS11 v ni nefunguje spolehlivě Office 365 účet. Občas se nějaký mail nestahne, prijmuti pozvánky v kalendáři hlásí někdy chyby, někdy se maily strašně dlouho načítaji (třeba i minutu, než vidím obsah). Donutilo mě to přejít na Outlook apku, protože se to fakt nedá a update v nedohlednu. Na support fóru Apple je o tom par vláken a nic.

Sqrjuvi
Příspěvky: 35
Registrován: 28 říj 2014 18:23

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od Sqrjuvi » 12 lis 2017 21:15

U me se konecne v 11.1.1 verzi dostala baterka do normalu se zda...Od 8 rana do 21:15 do vecera 17% baterky ubytek... sice jsem jen 15 min volal a chvili brouzdal na netu a poslal par sms + poslouchal asi 30 min hudbu ale i tak je to obrovska zmena... predtim bych mel cca 50%...takze doporucuji update na 11.1.1

acter
Příspěvky: 21
Registrován: 24 říj 2017 16:04

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od acter » 13 lis 2017 09:18

Ja bohuzel na 11.1.1 rano v 6:00 vytazeno z nabijecky a ted je 9:15 a mam 79% :(

Otazka, jestli uz neni baterka KO (iP6s mam cca 2,5 roku), ale nebyl to pozvolny upadek...opravdu to prislo s iOS11

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od Miro_CZ » 13 lis 2017 12:39

SteveJSF píše:Mám na iPhonu 6S nejnovější iOS 11.1 a když dám updatovat aplikace (teď se zahájením prodeje iPhonu X je jich požehnaně), tak mizí 1% baterie každých 10 sekund. Za 3 minuty mi spadla baterie ze 70% na 52%. Jak to přestalo stahovat a updatovat applikace, tak se baterie ustálila, ale o hodinu později s dalšími updaty to frčelo dolů stejně rychle - za necelé dvě minuty zhruba 10% dolů. To je síla.
Tak jsem právě na iPhonu 8 iOS 11.1.1 aktualizoval několik aplikací (iMovie, GarageBand, Keynote, Pages, Numbers, Clips, Seven, Fruit Ninja), takže odhadem zhruba 4Gb dat a nevím jak dlouho aktualizace trvala, ale baterka šla dolů o 4 % ze 100 na 96, což si myslím, že není nijak hroznej úbytek na množství dat, který to natahalo přes wifi. Jinak jsem s výdrží nad míru spokojenej - telefon jsem v pátek koupil, rozbalil a dal nabíjet, na 100 % byl v cca 17:00 a včera (v neděli) se dostal na 0 % až asi v 22:00 takže něco přes 2 dny výdrž a to jsem zkoušel nový AR hry a různý funkce, který jsem na starým 5S neměl, takže to nebyl úplně klasický víkendový režim.
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od SteveJSF » 13 lis 2017 13:07

Já jsem z 6S vytáhl SIMku a odložil ho, tak nevím. Na X jedu v pohodě. Ale jak tam nejsou vidět procenta, tak to ani člověka nedráždí.

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od Miro_CZ » 13 lis 2017 13:53

SteveJSF: Na X nejdou vidět procenta vůbec, nebo jen nemáš ten ukazatel zapnutej?
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od swenak » 13 lis 2017 14:22

V CC to jde zapnout.

Obrázek

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od SteveJSF » 13 lis 2017 14:27

Normálně vidíš jen symbol baterky a až když stáhneš dolů control center, tak se ti to objeví s procenty, jak tady ukazuje Swenak.

Uživatelský avatar
Miro_CZ
Příspěvky: 411
Registrován: 29 lis 2012 15:22

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od Miro_CZ » 13 lis 2017 14:49

Díky za vysvětlení :) Já bych bez ukazatele % asi nevydržel totiž :D
iPhone 3GS Black - 4S White - 5C White - 5S Silver - 8 Space Gray - 12 Pro Pacific Blue - 13 Pro Sierra Blue - 14 Pro Space Black
iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular 64GB Space Gray
MacBook Air 13" 2012 - Air 13" M1 2020

Vortex_Mac
Příspěvky: 262
Registrován: 14 črc 2016 14:29

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od Vortex_Mac » 22 lis 2017 09:16

Jak jste na tom s baterkou? Já pořád špatně, jeden celý den nedám. :( Při iOS 10.3.3 jsem dal celý den a v průměru 30% zbylo. (iP 7, stáří 7 měsíců)

Nějaké tipy?
MacBook Pro 2016 8 GB/256 GB - macOS 10.13 High Sierra
iPhone 7 32 GB - iOS 11.3.1
iPad 4 16 GB Wi-Fi - iOS 10.3.3
Apple Watch 38 mm Stainless Steel + Milanese Loop - watchOS 4.4
BeoPlay A2

Brcko
Příspěvky: 91
Registrován: 26 čer 2015 09:33

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od Brcko » 22 lis 2017 10:44

Ja mam ip6, o 5:00 som dal dole z nabíjačky. Mam za sebou cca 15 minut hovoru, asi 20 sms a 10 minut surfovania a mam 57%. Ja by som nedal cely den ani keby sa o zem hodim. Ale to je uz aj vekom baterky asi v mojom pripapde.
iPhone SE 64GB
iPad Air 16GB
MacBook Air 2017

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od seaman » 22 lis 2017 20:57

Od aktualizacie iOS 11 to bola tragedia, upravilo sa to az s 11.1.1 teraz mam 11.1.2 a baterka je konecne v normale, vydrz cely den, desiatky mailov, imessage, nejake hovory, facebook, twitter, skratka normalne pouzivanie. Mam iP7 stary 10 mesiacov


Sent from my iPad using Tapatalk

Uživatelský avatar
mac danttes
Příspěvky: 135
Registrován: 30 črc 2012 15:50

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od mac danttes » 23 lis 2017 10:39

iPhone7 s iOS 11.1.2 batéria o niečo lepšie, ako pri prvom prechode z 10... na 11... iOS, problém odlišných údajov počasia stále pretrváva. Aplikácia počasia (defaulna od Apple) mi hlási napríklad 4°a widget 1 °C (samozrejme nastavená tá istá lokalita). Stále tiež pretrváva problém so systémovými ikonami, ako je hovor alebo kontakty. Občas stmavnú, akoby hybernovali v nečinnosti a až po kliknutí na ne, zosvetlenia, ako všetky ostatné.

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od JirkaT » 13 pro 2017 19:14

Nový iOS 11.2.1 k dispozici... :)

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od jablecnysvet » 29 pro 2017 10:34

Tak ja jsem na tom pořád stejně blbě. Možná hůř a to teďka aktualizuji co to jde jen abych se dostal do stavu 10.3.3.
Nejhorší je asi baterka, jejíž výdrž velmi, velmi poklesla od iOS 11.0.1. Je to už takový rozdíl, že dnes v 8:40 jsem vypojil iPhone z nabíječky a nyní mám ze 100% pouhých 26% - iOS 11.2.1. Provedeno 10 hovorů celkem asi tak 50 minut. Nadiktováno 8 SMS a na internetu jsem dnes na iPhonu ještě nebyl. Nevím, ale připadá mi to jako pěknej přepych brát si tolik šťávy na tak málo věcí...
Stále nevím, zda to prodat a koupit něco s iOS 10 (stále dostupné SE s 10) nebo to přetrpět, ale pořád se přikláním k prodeji.
Telefon mám nový od 21. července tudíž není ani půl roku starý.

Nevím ale přeci není možné, aby to bylo baterií po půl roce provozu a před aktualizací vydržela bez nejmenšího problému 2 dny a když jsem jí jo trápil přílišnou aktivitou tak den a půl. Nyní nabíjím 3x denně, takže vlastně ani nemůžu na delší dobu bez nabíječky nebo powerbanky nikam odjet... To je dost smutné. Chci tam prostě dostat zpátky desítku klidně to odnesu do autorizovaného servisu když to bude nutné, ale chci tam 10.
A protože mám zbytky zraku, používám ehm respektive používal jsem zvětšení + VO + další nastavení zpřístupnění, která nyní na 11 nefungují a není to telefonom protože znám dalších 20 lidí se stejným telefonem, kteří se mě ptají co s tim. Nyní kvůli zmrvené grafice jsem v podstatě ze strany Apple donucen používat POUZE VO. Zvětšení už nelze používat. Škoda, tak nějak jsem si užíval tu možnost ještě na několik činností použít ten zrak. No nic uvidim jestli v lednu koupím nový stejný telefon s desítkou nebo ne. Nejspíš však ano. iOS používám od roku 2009, takže dlouholetý uživatel a mohu říct, že tohle je úplně ten nejhorší iOS, který v mé historii udělali. Jen škoda, že jsem na to přešel v noci díky své nepozornosti a zrovna byl i ten VO vyplej...
Jo a to ještě nemluvím o tom, že mi to ukazuje plný signál a signál není. Dál mě občas druhá strana při hovoru slyší a občas ne - nikdy s tím na desítce nebyl problém, zato s předchozím telefonem byl tento problém na iOS 8. Klávesnice na aktivaci Touch ID stále nejde se zvětšením přečíst, ale vytáčecí klávesnici změnili, ale také úplně ne k nejlepšímu. Navíc se mi teďka telefon více hřeje při činnostech kde se dříve nehřál vůbec. Pozoruji také padání aplikací iTunes (Hudba) a App Store.
Nevím, chyb je tam jak máku. Tohle Apple podělal na celé čáře. A ano píšu jim zpětnou vazbu každou chvíli, každou chvíli volám na support s jiným problémem ale asi to ignorují.

Jestli někdo znáte způsob jak dostat zpět desítku sem s ním - klidně za něj zaplatím.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od Honza.Mac » 29 pro 2017 10:46

@jablecnysvet : Co říkáte na “battery-gate” v podání Apple ? ;-)
Viz Google
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od SharkeeCZ » 29 pro 2017 13:53

Ze to bude pro Apple drahe. Prvni zaloby podany.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Korwin
Příspěvky: 217
Registrován: 10 dub 2012 17:41
Bydliště: Praha 4

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od Korwin » 29 pro 2017 14:06

Apple slibil zlevnit výměnu baterie ;)
iPhone13pro_MAX: 128GB_16.1 iPadPRO 11: 256GB_GSM iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM AirPods_pro
MacBook Pro 15"Retina: Late2013 16GB RAM, 512GB SSD MacPRO: Late2013 16GB RAM, 2T SSD

souko
Příspěvky: 148
Registrován: 21 úno 2015 19:56
Bydliště: Olomouc

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od souko » 29 pro 2017 14:07

Osobně v tom nevidím zas až takový problém. Ano, je velká chyba, že nebyli transparentní a že ten přislíbenej ukazatel zpomalování v iOS nebyl od iOS 10.2.1, kdy zavedli to omezování výkonu.
Nicméně podobné omezování výkonu při nižším nabití baterie apod. je ve Windows i Androidu i MacOS, tak jako čistě v tom samotném zavedení téhle technologie nevidím problém. Dokonce si myslím, že je to tak i lepší. (Lepší když se omezí výkon, než když se telefon vypne při 40% když si potřebuju zavolat.)

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od jablecnysvet » 29 pro 2017 14:51

Ségra má 6S zhruba ve stáří, kdy už je baterie slabší (11/15). Má tam teda iOS 10 a i když nemá žádné zdravotní problémy, které by jí nějak omezovali, tak je ráda za desítku. Má ještě tu verzi před 10.2.1 a aktualizovat dál zatim nehodlá. Řikala, že když vidí jaký s tim mám já problémy, jak se to neustále seká a zamrzá a já nevim co všechno a nemám ani půlroční telefon, že raději zůstane na desítce.
Dnes jsem ještě mluvil s Irskou Apple podporou. Ve zkratce mi v podstatě řekli ,,Jo víme o těch problémech co nám hlásíte a některé problémy už odstraňujeme ale iOS 10.3.3 vám dát podle našich nedávno aktualizovaných vnitřních směrnic nesmíme" já řikám ,,Takže jsem si koupil za (tehdy) 800 USD půlroční telefon kterej nelze používat, je to vlastně takové hezké těžítko za 800 dolarů" a on mi povidá ,,Já mám taky SE a taky mám podobné problémy, ale tak pokud trváte na iOS 10, můžete si koupit nový SE my vám ho nesmíme dát" já mu řekl ,,Jsem ochotnej překousnout mnoho problémů, ale to aby mi pravidelně 3x - 7x za sebou uplně zamrznul při probíhajícím hovoru telefon, aby mi při diktování zprávy spadla aplikace zprávy, abych si ani nemohl bez problémů poslechnout zakoupenou hudbu to už jsou tak vážné problémy, které nepřekousnu" on ,,ale teď vám to funguje hovor je čistý" já ,,protože vám volám z jiného telefonu s iPhonem bychom si moc dlouho nepopovídali" No prostě po hodině a půl různého dohadování, testování a reportování mi v podstatě řekli ,,buď drž hubu a krok nebo si kup telefon s iOS který chceš"
A nejlepší bylo, dělal diagnostiku baterie a povidá ,,No tak je sice pravda, že dle historie vaše baterie vydrží 2x kratší dobu než moje a skutečně telefon nabíjíte dle záznamů 3x denně, ale podle provedených testů je baterie ve 100% stavu." já ,,těsně před upgrade na iOS 11 mi telefon vydržel bez problému 2 dny a když jsem mu jo šlapal na krk tak den a půl a teď to nabíjím 3x denně při stejném využívání a podle vás je to v pořádku??" A on ,,no diagnostika nevykazuje žádné chyby" :D Připadal jsem si tam jak u blbých na dvorečku. Jo a korunu tomu dali když jsem jim řekl, že se mi iOS sám stáhnul do telefonu a pořád se ptal nainstalovat, odložit později nebo jak to bylo a on ,,No oni uživatelé nechtěli přecházet na nové verze tak jsme to u iOS 10.2 nastavili na automatické stahování a uživatel si může vybrat, kdy si ho nainstaluje." Jinými slovy nikdo nám nechtěl na nové verze přecházet tak vás donutíme silou. Výborně!

Dříve Apple = stabilita. Všechno mi vždycky, vždycky fungovalo od Macu po iPhone. Nikdy žádný problém. Pak první problém iOS 7, ale celkem brzy to vyřešili tak jsem si řikal no tak bože to nebylo nic tak hrozného. Pak ale najednou přicházeli další problémové verze až do iOS 10, který byl zase po delší době velmi stabilní. Mezitím i nějaké Mac OS X byly problémové, dlouhou dobu jsemstrávil na Kapitánovi a na Sierru jsem přešel až ve verzi 10.12.6.
Takže nyní platí Apple = chaos. Dříve jsem neměl problém iPhone někomu doporučit, teď je to érrhm no jestli ti nevadí tohle, pak tohle, jo ještě tohle tamhleto a todle, pak klidně do iPhonu jít můžeš. Jestli ti vadí byť jen jedna věc z toho, tak zůstaň kde jsi spokojen(á).

Trochu mimo téma: Android má Talkback a ten celkem zatraceně rychle dohání VoiceOver. Měl jsem v ruce mamky Huawei P10 Lite a Huawei si dělá svoji nástavbu androidu - byť je to furt Android. Řeknu vám, že kdyby Huawei uměl zvětšit písmo tak, jako to umí iPhone - talkback se už od VoiceOveru fakt už tolik neliší jako tomu bylo dřív ale ještě mají co dohánět - a navíc všude, pak bych asi neváhal a na ten Android klidně přešel. Protože Apple mě poslední dobou fakt už dost sejří.

A pokud jde o battery gate - dobře jim tak, třeba si z toho něco konečně vezmou a začnou už dělat věci pořádně a né že si z uživatelů budou dělat betatestery. No ale spíš v případě prohry raději zdraží a pojedou postaru. Nikdy mi Apple fakt nevadil více než teď. Zdá se mi, že poslední dobou je to jablko uvnitř nějaké až moc schnilé...

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od jablecnysvet » 30 pro 2017 12:00

Tak dnes iOS pokročil už tak, že z iPhonu nejde volat jinak než pomocí Siri a zavolat mi dovolí jenom když se mu chce. Příjmat hovory nemůžu vůbec to je zaručenej zádrhel a při každém druhém odchozím hovoru se uplně sekne, začne hodně topit a jediná cesta ven je hard reset... VoiceOver se seká, diktování není plynulé, Siri občas nereaguje. už jsem ho dal 3x jako nový stroj a dokud neaktualizuji na 11.2.1 je to ještě mnohem horší. Zlatá desítka! Kdo jí v phonu máte važte si jí a neaktualizujte na tu hrůzu. Jo a jakoby toho nebylo málo, tak jako bonus se mi taky vypíná. Najednou indikátor ukáže nula procent a po pěti minutách je tam správných 39%. :D No není to úžasný? Ale podle Apple je telefon ve špičkové kondici... :twisted: :x :cry:

Fake_target
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2016 18:54

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od Fake_target » 30 pro 2017 12:44

V tomto stavu být vámi tak už bych to určitě natočil a následně reklamoval. To co popisujete už spíš vypadá na vadný kus než jen problémy s ios11


Sent from my iPhone using Tapatalk

applein
Příspěvky: 571
Registrován: 26 pro 2014 19:41

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od applein » 30 pro 2017 13:19

Vlastním iPhone 7 plus a vůbec jsem se nesetkal s žádnými problémy,které zde popisujete. ;)
Za mě iOS 11,absolutně bez problémů ;)
iPhone 13-128GB
iPad Mini (2021) - 64GB
iPad Pro 12.9” 128GB (2020)
Apple TV 4K - 32GB (3x)
Apple Watch 7
Macbook Air M2
Macbook Pro M1

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od jablecnysvet » 30 pro 2017 16:30

No, nejsem typ co to po několika pokusech vzdá, ale řikal jsem mu poslední pokus a jdeš na reklamaci. Nevzdal jsem to. Provedl jsem celkem 8x obnovovací cyklus - vždy ,,Nastavit iPhone jako nový". Z toho 5 pokusů vypadalo hrozivě. U šestého už se schylovalo na lepší časy, ale nebylo to pořád ono - hrabání se v nastavení mi nepomohlo dostat to do stavu, který bych si představoval - ale už šlo alespoň volat, šli posílat zprávy, signál se ustálil a začal konečně ukazovat správně a ani Wifi už neblbla. Sedmý pokus opravil podbarvení ale zase se tam zmršilo něco jiného - upozorňuji, že obnovování se dělalo na Macu připojeném přes kabel a s velmi stabilním internetovým připojení = během stahování nebyl žádný pokles.
Přišel osmý pokus a já ten iOS 11 vůbec nepoznal. Bylo to přesně jako na desítce, někde dokonce ještě lepší. Zádrhely úplně zmizeli, tišší zvuk při hovoru oproti jiným iPhonům taky zmizel a funguje normálně, signál je úplně v pohodě, baterka drží jako dřív. No prostě všechno to dělal asi špatně nainstalovanej iOS jinak si nedovedu vysvětlit, že se to všechno najednou tak zpravilo...Takže huráá!
Mám ty projevy nahrané, posílal jsem jim plno screenshotů a videí přímo do Applu. Jinak baterie si za poslední hodinu vzala přesně tolik, co na desítce a né 3x - 4x tolik jako na předchozí iOS 11.
Když jsem včera mluvil s tou podporou než jsem si vzal jinej telefon, tak iPhone po deseti minutách byl tak horkej, že ho nešlo udržet. Nyní jsem ho pořádně otestoval hodinovým hovorem a je to úplně stejné jako na desítce.
Jinak z přílohy byste nic neměli, protože já tam používám různé inverze barev a tak. Takže ono je to sice podbarvené bílé písmo na černém podkladu (uf konečně!), ale tím jak tam mám různá nastavení, prohozené barvy a tak, tak na těch fotkách to vypadá úplně jinak, tam já to spektrum teda nepoznám.

Nicméně jsem moc moc rád, že se vše dalo po několika hodinách přeinstalací do pořádku, včetně Siri a okamžité odezvy na diktování. Kor když vám řikají, že baterie je ve špičkové kondici a že po HW stránce jim tam nic nevykazuje poblém a telefon je v perfektním stavu. Každopádně v Apple v Irsku mají ode mě dost velkou sbírku jak se choval iOS 11 a to jak videa tak fotky a já doufám, že tak jak je to teď už to zůstane a příště už si raději VO a zvětšení vypnu až po nastavení budíku. :D
V lednu - únoru mají vydávat nějakou aktualizaci, která opraví většinu problémů co jsem měl já a další statisíce uživatelů, tak si budu muset dát sakra velký pozor na to a určitě už tam delší dobu raději nebudu nic aktualizovat... Ta měsíční zkušenost mě bohatě stačila a nepřeji nikomu tohle zažít.

Honzajs
Příspěvky: 302
Registrován: 27 úno 2015 06:08
Bydliště: Praha

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od Honzajs » 06 led 2018 09:56

applein píše:Vlastním iPhone 7 plus a vůbec jsem se nesetkal s žádnými problémy,které zde popisujete. ;)
Za mě iOS 11,absolutně bez problémů ;)
Přesně tak. Upřímně řečeno moc nechápu, co s těmi mobily ostatní dělají, že s tím mají takové trable. Já s iPhonem začal se 4, vždy bez jailbreaku, vždy s aktualizovaným sw, používám iTunes, iCloud, zálohoval jsem jak na Win, tak poslední tři roky na Mac a nikdy problém.
iPhone 15 Pro Max 512GB Blue
MacBook Air M2 15" Blue
AWatch Ultra2
Airpods Pro

Uživatelský avatar
pizuu
Příspěvky: 184
Registrován: 26 říj 2013 08:03

iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od pizuu » 06 led 2018 10:46

Súhlasím s názorom Honzajs!
Tiež fungujem od iP4 a zväčšej časti bez problémov, určite u mňa prevláda spokojnosť, že systemy od Apple fungujú...

iPhone
iPad 11 Pro

rhinos
Příspěvky: 217
Registrován: 20 pro 2013 09:54

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od rhinos » 06 led 2018 11:53

za mě nesouhlas ;)
Na iP7+ mám stále 10.3.3 ale na Airu2 jsem měl už hodně pokročilou verzi a po nějakém čase bez toho aby se instalovalo cokoliv nového začaly skoro všechny aplikace padat.
Třeba v YT po požadavku na skok na další video ipad spadl až do zamčené obrazovky.
Pomohl až update na poslední verzi IOS.

Když se přecházelo z IOS 9 na 10 tak mi začla skokově mizet baterie a vypínat se pokud jsem měl nabito okolo 40% a méně.
Na IOS 9 do té doby naprosto bez problému. Beru že jsem tehdá měl iP6+ a baterka už nebyla nová ale stejně to bylo podivné.
Iphone12ProMax/AW6/Ipad mini2/Ipad Air2/Macbook Pro Retina 15"

jablecnysvet
Příspěvky: 109
Registrován: 31 říj 2017 13:47

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od jablecnysvet » 20 led 2018 14:21

Překvapivě to nebylo telefonem, ale iOS. Tak se k tomu vyjádřil sám Apple a po další aktualizaci určené právě na tyto problémy hlavně se zařízeními SE už je to mnohem lepší - alespoň u mě. Telefon už se neseká - no siri ještě občas jo, baterii už nemusím nabíjet 3x denně ale jen jednou, indikátor signálu už je v pořádku a ukazuje správně, iP se uprostřed hovoru už nezasekne a není nutný hard reset. Zkrátka všechno to dělal systém jak mi i potvrdila anglická podpora Applu po vyhodnocení všech údajů, které z telefonu získali mi napsali - chyba v systému. Problém jsem neměl jen já, ale i ten operátor z anglické Apple podpory (také SE). :) Jsem rád, že už to opravili a telefon se dá zase používat. Po té osmé přeinstalaci jsem nechal diagnostiku provést znovu a aha systém v pořádku. Ale jedno pozitivum ti mělo, dle toho operátora se výsledky mého telefonu s tím velkým množstvím chyb dostali až úplně nahoru do vývojářskýho centra - už to opravili případně co nestihli vydají v dalším update.

Honzajs Nevím jak ostatní, ale já se v telefonu nějak zvlášť nehrabu, neinstaluji na něj beta verze a nedělám na něm nic co by mohlo způsobit takovéto problémy. Mám tu mnoho aplikací na zpřístupnění, mnoho aktivovaných nastavení ve zpřístupnění, využívám hodně kalendář, safari, mail, siri, skype, Voicedream, zprávy/iMessages, hovory/facetime a mnoho dalšího software. Tiny Scanner, map.me, mnoho aplikací vyžadujících kameru nebo fotoaparát, internet banking atd.
Pro mě to není jen telefon, je to kapesní počítač.

Honzajs
Příspěvky: 302
Registrován: 27 úno 2015 06:08
Bydliště: Praha

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od Honzajs » 20 led 2018 18:26

Pro mne také, mám v něm celou kancelář, zábavu, muziku, navigace, mapy, různé appky pro foto a video, atd, atd. A nikdy jediný problém.
To s MacOS a jejich problémem s aplikací iMovie, na kterou Apple kašle už dva roky i přes hlášení na podporu, hovory se Supportem, si dodnes říkám jestli toAppke s videem vůbec myslí vážně....
iPhone 15 Pro Max 512GB Blue
MacBook Air M2 15" Blue
AWatch Ultra2
Airpods Pro

mrzic
Příspěvky: 473
Registrován: 30 črc 2012 10:27

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od mrzic » 13 bře 2018 09:47

Stává se Vám taky, že vám zmizí z telefonu profil na iOS public beta? Stávalo se mi to na 7plusku a teď i na X. Měl jsem nainstalovanou public betu 4, včera vyšla 5 a mně ji telefon nemohl najít. Zmizel mi profil.
MacBook Air 15 M2
iPad Pro 11 M1, iPadOS 16
iPhone 12 Pro Max, iOS 16
Apple TV4

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iOS 11 - obecná diskuze

Příspěvek od SteveJSF » 13 bře 2018 23:16

Na tohle by to chtělo asi nějaké extra vlákno “iOS beta”. Jsem zastáncem toho, že betaverze běžným uživatelům nepatří do ruky a řešení problémů s nimi by mělo jít stranou - odděleně od ostatního.
(myšleno v dobrém, žádná zášť)

Odpovědět