Nepovedená aktualizace iOS11 na 5S

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr Illek
Příspěvky: 111
Registrován: 20 srp 2012 10:36
Kontaktovat uživatele:

Nepovedená aktualizace iOS11 na 5S

Příspěvek od Petr Illek » 24 říj 2017 17:40

Spustil jsem aktualizaci na iOS11. Telefon se v průběhu několikrát restartoval a ukazatel stále pokračoval dál. To mi přišlo normální.
Pak jsem se ale dostal na obrazovku, kde to po mě chtělo něco ve smyslu "Stiskněte tlačítko plochy pro aktualizaci" v tomhle místě došlo k zacyklení, kdy telefon chvíli něco dělal a pak se restartoval atak pořád dokola. Zkusil jsem ho tedy restartovat natvrdo. Změna nastala, dostal jsem se na přihlašovací obrazovku a do úvodního průvodce, kde se nastavuje Wi-Fi, iCloud atp., tím jsem procházel asi 10x, protože tel. se vždy restartoval. Telefon byl po celou dobu připojen k nabíječce.
Nakonec jsem se úspěšně přihlásil, ale zjistil jsem, že část Apple aplikací je v nenainstalovaném stavu (zašedlá ikona, případně s částečným koláčem načítání). Postižené applikace jsou třeba Mail, Kalendář atp. nic co bych byl schopen lehce oželet – třeba kurzy běží. :)
Když na takovouto aplikaci tapnu, tak napíše, že ji nelze nainstalovat.
Telefon má očividně problém se zátěží, protože jakmile něco spustím, tak se do 2–3 minut zahřeje a restartuje.

Napadá někoho nějaké řešení, jak telefonu vnutit novou aktualizaci?
Pomohl by nějaký factory reset? Data mám snad zazálohovaná, ale potřebuju třeba zajistit, že mi nepřestane fungovat aplikace Google Authenticator a že si stále bude pamatovat služby co vní mám.

Uvítám každé pošťouchnutí správným směrem.

Jsem smířen s upgradem, byť jsem chtěl ještě počkat na případné SE2.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Studio ILLEK
http://www.studioillek.cz

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: Nepovedená aktualizace iOS11 na 5S

Příspěvek od Maaara » 24 říj 2017 18:16

Factory reset se jmenuje DFU. Vygoogli si jak se spousti. Tim kompletne prehrajes iOS a uvedes do stavu noveho zarizeni. To by teoreticky mohlo pomoci.

Uživatelský avatar
Petr Illek
Příspěvky: 111
Registrován: 20 srp 2012 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepovedená aktualizace iOS11 na 5S

Příspěvek od Petr Illek » 30 říj 2017 12:06

Tak pomohlo to jen částečně. Applikace jsou všechny nainstalovány, ale ten restart cca každou minutu zůstal. :)
Teď se jen rozhodnout čím to nahradit. Momentálně "jedu" na šuplíkové Nokia E51 a je to utrpení.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Studio ILLEK
http://www.studioillek.cz

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: Nepovedená aktualizace iOS11 na 5S

Příspěvek od Maaara » 30 říj 2017 13:17

Ten restart ti dela rovnou po tom DFU bez obnoveni cehokoliv ze zalohy a instalace nejake app? Tj cisty tlf nechas lezet a sam se restartuje?

Uživatelský avatar
Petr Illek
Příspěvky: 111
Registrován: 20 srp 2012 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepovedená aktualizace iOS11 na 5S

Příspěvek od Petr Illek » 05 lis 2017 11:38

Jj, dělalo to hned od začátku.
Ještě ho zkusím znovu přeinstalovat s poseldním iOS verzí. Kdyby to mohlo fungovat aspoň jako lokální ovaldač na HomeKit věci, tak by to stačilo.
Koupil jsem SE. Viz viewtopic.php?f=5&t=27822 :)
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Studio ILLEK
http://www.studioillek.cz

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: Nepovedená aktualizace iOS11 na 5S

Příspěvek od Maaara » 05 lis 2017 13:00

Zkus a uvidíš, pak to vypadá spíš na hw problém.

Odpovědět