Nový telefon s menší pamětí než předchozí

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr Illek
Příspěvky: 111
Registrován: 20 srp 2012 10:36
Kontaktovat uživatele:

Nový telefon s menší pamětí než předchozí

Příspěvek od Petr Illek » 05 lis 2017 11:50

Po nepovedeném update 5S na iOS11 (viz viewtopic.php?f=5&t=27680) jsem koupil SE.
Původní telefon měl 64GB (zbývalo mu pár GB do plné kapacity), shodou okolností jsem cca týden před tím updatem začal platit iCloud a celý telefon jsem tam zazálohoval. Největší podíl z objemu dat jsou fotky (od roku 2008).
SE jsem koupil jen 32GB, protože data jsou přeci na iCloudu.

Nyní jsme v situaci, že SE je plné. Když jsem chtěl pustit aktualizaci na 11.1. tak mi ji to nedovolí spustit, protože se čeká až bude dokončeno obnovování iPhone ze zálohy na iCloudu.

V rozpisu úložiště vidím, že Aplikace a Fotografie zabírají zhruba stejný objem. Ale opravdu nemám 20GB aplikací, takže mi to přijde, že se tam ty fotky z nějakého důvodu počítají vícekrát.

Co mám udělat:
1) Abych uvonil v telefonu paměť.
2) Nepřišel o fotky.

Lze nějak hromadně fotky z iCloudu stáhnout, abych měl jejich zálohu, než se v tom začnu vrtat?
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Studio ILLEK
http://www.studioillek.cz

Uživatelský avatar
Petr Illek
Příspěvky: 111
Registrován: 20 srp 2012 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový telefon s menší pamětí než předchozí

Příspěvek od Petr Illek » 06 lis 2017 07:14

Tak už jsem asi zjistil co se stalo. Možná, částečně, vlastně nemám potuchy. :D
  • Obnovení z iCloudu se snažilo dostat nový telefon od stejného stavu jako byl ten starý, tedy i včetně fyzicky uložených fotek, bez ohledu na to, že na ně není místo a že v nastavení je řečeno, že se má optimalizovat úložiště iPhone. Prostě do stejného stavu.
  • Vypnul jsem Knihovnu fotografií na iCloudu. Postupně jsem z telefonu odmazal několik tisíc fotografií. Když se uvolnilo místo, začali se dohrávat další fotografie, aby se dokončil proces obnovení. Postupně jsem je všechny smazal. (Tip: Poměrně rychlý způsob mazání: ve Fotkách jít na zobrazení Roky –> tapnout na šipku vpravo -> tapnout na Zobrazit další (aby se zobrazily všechny fotky) -> tapnout na Vybrat –> přejetím jedním tahem nejdříve zleva doprava a pak dolů až na hranu display začne označovat a scrolovat.)
  • Zapnul jsem Knihovnu fotografií na iCloudu. Nyní to vypadá, že se stahují jen ty malé náhledy a až při snaze o zobrazení fotky se načtou plná data.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Studio ILLEK
http://www.studioillek.cz

Odpovědět