VPN v IOS

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Pavel123
Příspěvky: 2
Registrován: 25 pro 2017 19:21

VPN v IOS

Příspěvek od Pavel123 » 26 pro 2017 01:27

Rád bych vzdáleně přistupoval ke své domácí síti - např. k IP kamerám, síťovému NAS, tiskárně apod., aniž bych musel pro každé lokální zařízení nastavit přesměrování portů na routeru - tedy ideálně přes zabezpečenou VPN. Všiml jsem si, že IOS (Iphone, Ipad) má v Nastavení / Obecné / VPN možnost vytvořit VPN. Doposud jsem používal router NETGEAR FVS336G, se kterým mi fungovala IPSec VPN do kanceláře, ale s Iphonem se mi připojit nepodařilo.

Existuje nějaký doporučený router, se kterým VPN funguje? Případně zná někdo alternativní řešení, abych se v případě potřeby "nacházel" ve své domácí síti? Router mi běží v režimu DHCP s veřejnou IP adresou. V lokální síti mi trvale běží několik zařízení jako Netgear ReadyNAS NVX, IPCorder, tiskárna a další. Kromě toho mám povětšinou zapnuté PC a iMac, ale VPN by měla být na pracovních stanicích nezávislá.

Děkuji za případné info k řešení...


Pavel123
Příspěvky: 2
Registrován: 25 pro 2017 19:21

Re: VPN v IOS

Příspěvek od Pavel123 » 26 pro 2017 03:46

Odkaz vítám, zjistil jsem však, že mám ve svém routeru starší FW (3.0.6-25) a tenhle postup je možný až od verze 3.0.7-24 a tady jsem trochu narazil, aktualizace se nedaří - asi něco dělám špatně a budu se tomu muset pověnovat.

Samotný router je už starší a na mě i dost komplikovaný, takže bych se nabránil případné investici do novějšího typu libovolné značky, pokud by byly nějaké dobré zkušenosti?

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: VPN v IOS

Příspěvek od Honza.Mac » 27 pro 2017 09:00

Synology RT1900 či Synology RT2600 včetně iOS aplikace VPN Plus, samozřejmostí je veřejná IP adresa.
Jinak jako alternativa jakýkoli dvoupásmový router s OpenWRT či Gargoyle router firmwarem.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Odpovědět