Lítačka v wallet

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
StepanK.
Příspěvky: 44
Registrován: 05 lis 2014 11:00

Lítačka v wallet

Příspěvek od StepanK. » 24 led 2018 21:12

Zdravím,

Lítačka patří do skupiny karet která používá NFC čip,

Co se musí teoreticky stát aby bylo možné používat lítačku v Apple wallet ?

umožňuje vůbec aplikace využívat NFC čip v Iphone i na takovéto věci ?

Muselo by to projít Applem? nebo stačí jen aby udělaly u nás nějakou Appku která by umožňovala přidání?

Díky Štěpán.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od casey » 24 led 2018 21:46

Možná počkat do srpna... :-)

StepanK.
Příspěvky: 44
Registrován: 05 lis 2014 11:00

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od StepanK. » 25 led 2018 11:09

a to je odpověď na kterou z těch otázek ? :D a je možné to nějak rozebrat ?


mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od mberdych » 25 led 2018 12:14

Apple k NFC další aplikace nepouští.

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od Maaara » 25 led 2018 13:09

Od verze iOS 11 je mozne k NFC omezene přistupovat. Jestli by to litacce stacilo tezko rict.

StepanK.
Příspěvky: 44
Registrován: 05 lis 2014 11:00

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od StepanK. » 25 led 2018 14:20

no ten článek jsem četl proto to ve mě vyvolalo tuto otázku ale ty mi na ní nijak neodpovídáš.

No vím že k tomu čipu se člověk nedostane ze své aplikace, ale například:

Lítačka udělá aplikaci ve které bude možnost přidat do apple wallet/apple watch ten kupon a v oment co budu muset předložit kupon tak najedu na wallet a vyberu lítačku.

Tak mě zajímá jeslti stačí jen aby dostala na to přidání licenci a kod který to udělá.

a nebo jestli to není vůbec možné. jakože apple nikomu nic takového nedává.

Tím jak u nás aplikace Apple Wallet nefunguje tak nemám zkušenosti a ani sem nijak nepátral proto se ptám zde.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od mberdych » 25 led 2018 14:23

Maaara píše:Od verze iOS 11 je mozne k NFC omezene přistupovat. Jestli by to litacce stacilo tezko rict.
Aha, to mě nějak uteklo. Díky

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od Hnata » 25 led 2018 16:41

StepanK. píše: Lítačka udělá aplikaci ve které bude možnost přidat do apple wallet/apple watch ten kupon a v oment co budu muset předložit kupon tak najedu na wallet a vyberu lítačku .......
a nebo jestli to není vůbec možné. jakože apple nikomu nic takového nedává ......
Tím jak u nás aplikace Apple Wallet nefunguje tak nemám zkušenosti a ani sem nijak nepátral proto se ptám zde.
K té první části: ve skutečnosti je to jednoduché - přístup k NFC je pro aplikace možný - jen by Lítačka musela udělat aplikaci pro iOS která bude podporovat komunikaci přes NFC a Apple to musí schválit ... jednoduchý proces, ale skutečnost trochu pokulhává - například na tom, že tady až taková poptávka od uživatelů po tomhle řešení asi není. Nemyslím si tedy že se něčeho takového dočkáme v blízké budoucnosti - to ještě chvíli potrvá.

K druhé a třetí části: apple nemá problém s aplikacemi pro wallet a existuje jich celá řádka a běžně se dají používat i v české kotlině - například kompletně letecké společnosti mají své aplikace a do wallet lze jednoduše nahrát letenku a odtud zobrazit třeba i na Watch. Také kompletně veškeré věrnostní karty fungující přes čárové kódy se do Wallet dají nahrát například pomocí aplikace Stocard

Caldy
Příspěvky: 49
Registrován: 05 říj 2015 10:39

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od Caldy » 26 led 2018 11:47

Dobrý den a jak to z app stocard nahraju do wallet?? Děkuji


Sent from my iPhone using Tapatalk

StepanK.
Příspěvky: 44
Registrován: 05 lis 2014 11:00

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od StepanK. » 26 led 2018 14:40

Stocard jsem stáhl, a je to super Appka na skladování karet které fungují pouze na čárový kód, a taky mi nejdou karty přidat do Apple Wallet ale otázkou je jestli to je vůbec potřeba na tento typ karet. v čem by to bylo lepší?


A co třeba nějaká appka třetí strany, do které lze nahrát jakoukolit NFC kartu (asi bych musel koupit čtečku) a pka jí přidat do apple wallet? zná tedy někdo něco takového? má někdo zkušenosti?

Edit.: našel jsem tenhle článek který ukazuje, že bude možné nahrát NFC kartu přímo přes iphone. nebude tedy potřeba ani externí čtečky. tak je jen tedy otázka zda apple dovolí přes aplikaci 3.strany přidávat karty do Apple wallet.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od Hnata » 26 led 2018 15:12

Kartu ze Stocard pridate do wallet tim ze ve Stocard kliknete na kartu a pak sdilet a tam pridat do wallet. Funguje to jen u karet ktere jsou primo z vybranych v seznamu stocard. Kdyz pridate vlastni tak to nevim proc nejde. Napriklad tesco, Ikea, Shell - fungujou v pohode.
Samozrejme muzete mit i bez wallet pristupke kartam napriklad z oznamovaciho centra, ale kdyz je chci ve watch tak je wallet neprekonatelna.

Caldy
Příspěvky: 49
Registrován: 05 říj 2015 10:39

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od Caldy » 26 led 2018 18:29

Děkuji za odpověď. Bohužel když kliknu na kartu a dám sdílet, mám tam pouze z přáteli. Pokus zadám, nemám tam nikde možnost přidat do wallet :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od Hnata » 26 led 2018 18:50

Zkuste napriklad vybrat ze seznamu shell smart kartu (cislo si vymyslite) ... pujde to?

Caldy
Příspěvky: 49
Registrován: 05 říj 2015 10:39

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od Caldy » 27 led 2018 15:25

Ano díky ta jde :). Super. Mám ještě ale například intersport, kterou mají v seznamu ale tam se mě to nenabídne :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Lítačka v wallet

Příspěvek od SteveJSF » 27 led 2018 15:44

Když dám tu Shell kartu do Wallet, jde to pak z Wallet nějak využít? Nemám s Wallet žádné zkušenosti (v našich podmínkách asi pochopitelné).

Odpovědět