Video stream - opravdu se zlobím

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

GeorgeMa
Příspěvky: 7
Registrován: 08 led 2015 18:50

Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od GeorgeMa » 06 dub 2018 12:59

Vážení uživatelé a odborníci na zařízení od Applu.

Jak jistě víte, pointou většiny video formátů, kromě toho, že si do nich můžete ukládat video se zvířátky a synchronizovat si to se skvělým Macbookem, je také to - KUPODIVU - že se jedná o PROUD dat. Tzv. stream. To je prosím pointa\ videa. Je to proud po sobě jdoucích komprimovaných obrázků. Tento proud nepotřebuje mít nutně začátek a konec - od toho je to proud. Kdo to doposud nevěděl, tak mu gratuluji k tomuto velkému zjištění a můžeme se posunout dále.

Jsem vlastníkem iPadu už 5 let a za tu dobu jsem na něm zkusil asi 20 různých aplikací, více či méně fungujících. Ani jedna z nich neuměla toto:

1. Dám si v ní stahovat video soubor, např. z uloz.to
2. Tento videosoubor je v 8 z 10 případů proud dat (gratuluju těm, co to něvěděli)
3. Já si chci tento proud dat přehrát okamžitě, zatímco se to ještě stahuje! (blik! Amerika objevena!)

Nenašel jsem ani jednu aplikaci, která by v sobě umožňovala stahované video okamžitě přehrát.

Což o to, já jsem trpělivý člověk. Řekněme, že se spokojím s tím, když najdu aplikaci, která, SAKRA FIX DOPR*ELE, bude umět 3GB soubor alespoň bez přerušení stáhnout! Píše se rok 2018. Je to opravdu takový problém pro applevymazvývojáře udělat donwnload manager, který prostě NORMÁLNĚ FUNGUJE? Daám něco stahovat, bude to trvat 2 hodiny, tak hodím tablet na postel a chci, ať se to stáhne. NEŘEŠITELNÝ ÚKOL s tou APPLE PLEČKOU!

Stáhnul jsem si Readdle Documents - super cool brutál hustá aplikace se 4.6 hvězdičkama v Apple kurtém Storu. Stahuju video stream z uloz.to. Proces je přerušen v polovině několikrát po sobě, protože to prostě nezvládne stahovat, když něco dalšího na ipadu dělám. Což o to, chybka se stane. ALE TEN ŠUNT MI NEUMOŽNÍ alespoň tu poloviční část videa přehrát v jiné aplikaci! Je to sakra proud, ten proud je částečně stažen a já s nim prostě nemůžu manipulovat, protože autor té aplikace je prostě jen další jabkodeme*t co publikuje nesmysly v App Storu!

To co Apple zařízení s veškerým SW v App Storu prostě neumí, to udělám na stock Androidu úplně ad hoc, aniž bych cokoliv instalovat! Dám stahovat video z ulož to v Chromu, najdu si ten stahovaný soubor na disku a hned si ho ku*va pustím! Ne-ře-ši-tel-ný problém na čemkoliv od Applu!

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od Mironet » 06 dub 2018 13:42

Jdete si stěžovat nebo požádat o pomoc? Pokud platí to druhé, pak bych trochu utáhnul kohoutky sarkasmu. Ono obecně není dobré psát jakýkoli kritický text v afektu.

K vašemu problému: Asi nebudu schopen plně poradit, z uložto na ipad opravdu nestahuji ani nestreamuji, ale měl bych dva postřehy:

1) pokud stahujete 3GB dvě hodiny, máte buď velmi pomalý internet anebo nejste na uložto přihlášen, takže máte omezenou rychlost. To může být při streamování dost problém. Já bych 3GB s placeným účtem stáhnul z uložto max. za jednotky minut.

2) problém streamování při stahování je ten, že se nemusí stahovat data filmu chronologicky, ale náhodně a až po celkém stažení se kompletují. Tzn. není to proud po sobě jdoucích obrázků, jak píšete. Nebude problém tady? Mezi streamování a stahováním je opravdu rozdíl.

GeorgeMa
Příspěvky: 7
Registrován: 08 led 2015 18:50

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od GeorgeMa » 06 dub 2018 13:53

Mironet píše:Jdete si stěžovat nebo požádat o pomoc? Pokud platí to druhé, pak bych trochu utáhnul kohoutky sarkasmu. Ono obecně není dobré psát jakýkoli kritický text v afektu.

K vašemu problému: Asi nebudu schopen plně poradit, z uložto na ipad opravdu nestahuji ani nestreamuji, ale měl bych dva postřehy:

1) pokud stahujete 3GB dvě hodiny, máte buď velmi pomalý internet anebo nejste na uložto přihlášen, takže máte omezenou rychlost. To může být při streamování dost problém. Já bych 3GB s placeným účtem stáhnul z uložto max. za jednotky minut.

2) problém streamování při stahování je ten, že se nemusí stahovat data filmu chronologicky, ale náhodně a až po celkém stažení se kompletují. Tzn. není to proud po sobě jdoucích obrázků, jak píšete. Nebude problém tady? Mezi streamování a stahováním je opravdu rozdíl.
:shock:

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od ra3662 » 06 dub 2018 13:59

@Mironet, dobře, stručně a jasně vysvětleno. Asi trošku utřel.
Jinak se divím že jsi našel chuť psát. Já osobně jsem chtěl doporučit návrat k WIN a Android a na Appel se chodit dívat a pomlouvat pouze přes sklo do ochodu nebo na monitoru. :lol: :lol:
Uvidíme jak se autor rozohní a rozepíše dále své mozkové pochody. Už se těším.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od rony » 06 dub 2018 14:04

Ja ta dobre chapem. Lenze ti tvoji vymazleni vyvojari su sebecky zamerani na filmecky z iTunes store. Tam pokial viem, u ich formatov a ich prostredia to, co popisujes funguje. Lenze ty to chces od nejakeho nadstavboveho softwaru (standardne totiz iOS nevie ako ma chapat link z uloz.to, nie je to pre neho relevantny zdroj na multimedia). Takze programatori inych aplikacii sa aspon nejako snazia aby si dokazal z webky nejaky subor stiahnut a obvykle teda najprv stiahnu a az poom to cele vedia odoslat nejakemu prehravacu.

To ti samozrejme nic nepomoze, len vysvetli stav aky je.

Moze urcite existovat specialne programovana aplikacia priamo prepojena s uloz.to, ktora by povedzme dokazala fungovat podla toho ako popisujes. Lenze pretoze iOS a HW je stavany na jeho presne definovane kontajnery s videom, tak to ine kontajnery (mkv) nedokaze obsluhovat HW a museli by to cele zrejme riesit SW. To uz celkom urcite niekto skusal a pri testoch mu vyslo, ze to nejde :-) alebo minimalne neviem o uspesnom vysledku. A aj keby to dokazal, nakoniec zrejme dany vyvojar narazi na fakt, ze uloz.to sa prilis nepaci tym, co tie filmy vlastnia (produkuju) a budu intenzivne makat na tom, aby taketo streamovacie aplikacie zmizli.

Tento problem nema len Apple, iPad, iOS. Takyto problem ma napr. aj slobodne nezavisle KODI. Tiez jeho vyvojarska komunita je pravidelne napadana za streamovacie funkcie a oficialne nechcu aby to bolo priamo v KODI zabudovane.

Takze suma sumarum: ak chces pozerat filmy z "tvojich" zdrojov a nie zrovna tam, kde streamovanie funguje (iTunes), tak musis len prijat stav aky je.

Poviem ti ako z toho mozes elegantnejsie vyjst von: vykasles sa na sosanie suborov iPadom (aj tak je to po wifi, zbytocne to zatazuje jeho HW). Sosaj si filmy do NAS a iPad pouzivaj cojaviem za pomoci Infuse ako klienta na pozeranie. Ak uz chcem tie uloztozdroje, tak prijmem kompromis komfortu s tym, ze filmecek si dam stiahnut do NAS predtym nez idem pozerat.

Uplne chapem tvoj pohlad, ze by si velmi rad mal pristup k filmoteke, kde len tuknes a pozeras. No na pocudovanie Apple taku filmoteku ma a panbohvie preco by chcel, aby si ju vyuzival :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od Honza.Mac » 06 dub 2018 16:42

Von si to @GeorgeMa představuje “jak hurvínek válku” ...
Takovýhle haťmatilky co tu napsal, kde mimo jiné přiznal, že stahuje nelegální obsah, nestojí ani za snahu mu odpovědět či vysvětlit.
Já s obsahem z Netflix nemám problém na jakémkoli zařízení ...
Ale jo, Češi no, národ který se snaží se vším vyj*bat.
To že si “zaplatí” kredit na ulozto.cz mu obsah nezlegalizuje ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

casesik
Příspěvky: 179
Registrován: 25 kvě 2015 09:41

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od casesik » 06 dub 2018 16:51

Stahování filmů a hudby je legální pokud vím.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od swenak » 06 dub 2018 16:54

@Honza.Mac: Nelegalizuje, ale to, že si zplatil HDD, kam to ukládá, snad pořád ještě "ano". Jinak ano, jednak uráží kde koho a ani netuší, kde je ten problém (jakože ano, existuje), pak ani ne úplně trefil technikálie a jednak asi nehledá řešení.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od Honza.Mac » 06 dub 2018 18:21

No ulozto.cz prezentuje “kredit” jako neomezené/rychlé stahování, a co si budeme nalhávat, 99% věcí je tam warez ať už po sw tak mediální stránce.
Má určitě značné mezery i ve znalostech základního fungování sítí a protokolu TCP/IP, a od jeho ISP si platí internetovou linku za 199 Kč/měs s rychlostí 10/5 Mbps a protože se jemu ISP jeví jako chronický stahovač, pardon streamer, omezuje ho na 1/0,5 Mbps ... :D :D :D
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od Honza.Mac » 06 dub 2018 18:27

casesik píše:Stahování filmů a hudby je legální pokud vím.
Z ulozto.cz ?
Tak určitě .... Každý z uploaderů tohoto “cloudu” k tomu dává copyright a kopii souhlasu Pixar, Marvel Studios, Disney a jiných ...
:D :D :D
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od swenak » 06 dub 2018 18:39

Nejde o to, odkud. Součástí ceny médií je tzv. "autorský poplatek", protože "každý je automaticky zloděj". Mám za to, že už to prošlo i sousem a stahování pro osobní potřebu bez sdílení není trestné. Díky, OSA.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od Mironet » 06 dub 2018 19:10

Jo, tak k tomuto se teda musím taky vyjádřit, ačkoliv toto "dilema" je na internetu řešeno v diskuzích pod každým článekem na toto téma milión a jedenkrát.

Původním smyslem zavedení autorského poplatku za všechna fyzická zálohovací média bylo, aby si uživatel měl možnost zálohovat svoje legálně zakoupená média, která se mohla časem a používáním zničit, tzn. například zálohovat si originál DVD na vlastní DVD. To, že sami distributoři zákazníkovi toto sami často znemožňovali používáním různých ochran proti kopírování, je věc jiná. To, že je zákon zastaralý a vůbec nebere v potaz zálohování mimo fyzická média, např. právě na uložto, je věc ještě další. A to, že těch pár haléřů či korun z jednoho média, by zábavní průmysl opravdu neuživil, je věc ještě jiná.

Podstatné je, že autorský poplatek rozhodně NELEGITIMIZUJE volné stahování z internetu pro svoji vlastní potřebu. Ani nemůže, protože s touto věcí prostě vůbec nesouvisí. Je to oblíbené překroucení reality lidmi, kteří si nějak potřebují obhájit svoje chování, o kterém sami ví, že není úplně v pořádku, ale nechtějí si to přiznat.

Nicméně, pravdou je také to, že česká legislativa pojem nelegální stahování nezná. Nelegální může být pouze šíření, tedy sdílení. Pokud je něco volně na internetu dostupné, ať už na uložto nebo třeba na youtube, já jakožto uživatel internetu nemám povinnost zjišťovat, zda je to tam dostupné legálně či nelegálně a můžu to pro svou vlastní potřebu stahovat či přehrávat.

To ovšem neznamená, že tato praktika je morální. Pokud stavíte zákony země nad vlastní hodnotová pravidla, tak nejste samostatně uvažující bytosti. Pokud by vyšla novela trestního zákona, ve které by byla zásadní chyba, která by legalizovala vraždění, začali byste také ihned zabíjet lidi okolo sebe, protože se to najednou může?

Takže, klidně si stahujte zdarma. Neděláte nic nezákonného. Ale neobhajujte to placením autorských poplatků a nežijte v domnění, že děláte něco normálního. Kradete autorský obsah, byť jste nepostižitelní.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od swenak » 06 dub 2018 19:23

Hlavně klid a číst. Osobně nic neobhajuji, ale nezákonné to není tak, jak jsem psal. Morálnost je věc každého. Zákon existuje, že je jaký je, nebo jaký byl účel a že to zase někde pototo není věc spotřebitele, ani autorů, volit můžeme a tak volme, výsledky máme. Jsou ale podstatně větší prasárny, než tohle.

Psal jsem to proto, že tvrzená
nezákonnost není správná, což potvrzujete. Už jsme to tady řešili i v minulosti a myslím, že právě Honza.Mac to tady i tehdy taky tvrdil.

A taky se zkuste zamyslet nad tím, jak moc je fér, když platíte poplatky, ač autorský obsah neukládáte. Taky jste z pohledu zákona zloděj, ač (pokud) používáte legální placené zdroje.

A ještě za mně, nepotřebuju si nic obhajovat, je mi to u .... ;)

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od Mironet » 06 dub 2018 19:30

Honza.Mac: To že si “zaplatí” kredit na ulozto.cz mu obsah nezlegalizuje ...
swenak: @Honza.Mac: Nelegalizuje, ale to, že si zplatil HDD, kam to ukládá, snad pořád ještě "ano".
swenak: Hlavně klid a číst. Osobně nic neobhajuji
Opravdu?
swenak: Součástí ceny médií je tzv. "autorský poplatek", protože "každý je automaticky zloděj". Díky, OSA.
Nesmysly.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od swenak » 06 dub 2018 19:48

A co ty uvozovky u ano? Kdo stojí za tím paskvilem? Ano, autorský zákon sice nebyl takto myšlen a jde o dovolené kopie, ale celkově vzniklo, co vzniklo, resp. jsou tu zákony, jaké jsou, nejde jen o autorský zákon. Ano, uznávám, striktně by se to mělo oddělovat, ale podstatu to nezmění a nejde si brát za platné zálony, které se líbí, což je myslím i obsahem Vašeho příspěvku. Nezákonné to není, nemorální (za mně) to je, ale kdo to jak vnímá a popere se s tím, je jeho věc. Osobně audio/video stahuji, ale neobhajuji to tím, že jsem si to zaplatil poplatky (tím to ale co si pamatuji nějak začalo, třeba na lupě je něco z roku 2009, kde to rozebírají). Pořád si ale stojím za tím, že jsem naopak zaplatil něco, co jsem nechtěl, ač zjevně míň, než bych měl platit za to, co chci (ač, to je taky diskutabilní při cenách pronájmu online filmů). Je to fér? Není, žel, trpí všcihni, někdo míň, někdo víc.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od rony » 06 dub 2018 19:57

klidek...

naozaj si nemusis stahovanie z ulozto pred sebou ospravedlnovat tym, cim argumentujes. vobec nikoho take argumenty netrapia.
jednoducho si to uzivaj.

aj tak debata nemala smerovat sem, len sa opat obtoci koleco obhajovacov s tymi istymi argumentami dokolecka. nepovedal si ani jeden argument naviac ktory by sa v podobnom flejme nespomenul, takze naozaj to netreba znova skusat.

point aproblemu vyssie je o tom, ze pan pouziva netradicne techniky z pohladu systemu, ktory poslytuje presne to co tak strasne potrebuje len pre obsah ktory je “cisty”. uplne prirodzene dava svoj system k dispozicii pre volred projektovany sposob pouzitia.
no a ta jeho metlda je uplacana povedzme to pekne “nezavisle” tak trochu naprotiven predstave vlastnika obrovskej kniznice multimedii.

toho vlastnika nezaujima ze niekto chce sosat filmecky z veci ako ulozto a este naviac v plnom komforte.

ja som chcel aby bol jasny kontext: ak uz “legalne stahujem z ulozto”, tak som si vcelku vedomy, ze nejde o najcistejsiu metodu a mal by som byt pripraveny na iste prekazky alebo kompromisy na mojej strane.

on vlastne ked to prezeniem pozaduje aby apple mu umoznil komfortnejsie stahlvat kradnuty obsah (nie nim kradnuty ale sposob aky, sa to tam ocitlo sa dufam nevudeme hadat ze rozhodne tam nie je z vole vlastnikov prav k tomu obsahu). no a nechape, ze apple je v tomto biznise aktivny a akosi nema potrebu mu to dat tak “lacno”.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od Mironet » 06 dub 2018 20:05

(Jsme sice hodně off-topic, ale mám čas a chuť, tak ještě zareaguji.)

Autorský zákon nepředpokládá, že zákazník, který si kupuje prázdné DVD je zloděj. Zákazník si za velmi drobný poplatek kupuje možnost, využít toto prázdné médium na zálohu svého, legálně nabytého média: nejen na svoje fotky z dovolené, ale i na zakoupený film na DVD. Může se Vám nelíbit, že tento poplatek platíte, byť jste všechna svoje DVD použil právě na svoje fotky z dovolené, ale to je jako se zlobit, že z vašich daní se platí i policie, která honí zloděje a vy jste přece nikdy nic neukradl.

Ale původní problém bylo tvrzení, že díky OSA a zavedení autorského poplatku máme právo stahovat filmy z internetu zdarma, což je, opakuji ještě jednou, naprostá blbost a tyto dvě věci spolu vůbec nesouvisí.

Každopádně dnes, když používám na zálohování Dropbox a iCloud, svůj jediný externí HDD mám asi tři roky a optická média nemám kde přehrát, pozbývá tato část autorského zákona pro většinu lidí na důležitosti.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od Mironet » 06 dub 2018 20:12

rony píše: point aproblemu vyssie je o tom, ze pan pouziva netradicne techniky z pohladu systemu, ktory poslytuje presne to co tak strasne potrebuje len pre obsah ktory je “cisty”
Já teda popravdě nejsem přesvědčený, že to, co původní tazatel požaduje, je na iPadu technicky nemožné. Jak už jsem psal, nikdy jsem to sám nedělal, ale domnívám se, že na iPad se dá z uložto stahovat, jen se pak file musí nasměrovat do vhodné aplikace. A jestli jsem to pochopil správně, tak jemu se iPad uspí, tím se stahování přeruší a on se zlobí, že nejde navázat.

A pokud jde o streamování, tak to je na uložto k dispozici oproti kreditům a pokud tam jede jako free uživatel, tak tuto možnost nemá k dispozici. Jinak z technického hlediska nevím, proč by to Safari na iPadu nezvládlo streamovat.

Ale zkoumat to sám nehodlám...

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od swenak » 06 dub 2018 20:15

Já jsem v klidu:) Jenom nevím, kde se bere, že bych se obhajoval, asi se mi nedaří to napsat správně, ale tak lépe to již neumím a více to řešit nebudu.

Co se týče tazatele, ten problém nebude dle mého úplně tak v tom, že Apple přímo toto nějak sabotuje, z popisovaného vidím vlastně jediný zásadní problém a to je stahování na pozadí. Ani nevím, jak to je teď, chvilku to šlo i ve verzi 11 myslím, v 10 snad taky. Řešil jsem to již v jiném vláknu, řešil jsem to s vývojáři několika "file explorerů", ale pak jsem to vzdal. Ani třeba Google maps nestáhnou na pozadí pár set MB, Infuse nestáhne file na pozadí, Nokia Here taky, FileExplorer taky najednou nedá upload/download velkého souboru, CryptoDisk to samé. iCab taky uměl bez problémů stáhnout větší file z www na pozadí, nebo s vypnutým displayem, ale pak to taky skončilo. Dle vývojářů problém Applu, ale jaký přesně, to mi nebyli schopni napsat.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od swenak » 06 dub 2018 20:23

Mironet píše:(Jsme sice hodně off-topic, ale mám čas a chuť, tak ještě zareaguji.)

Autorský zákon nepředpokládá, že zákazník, který si kupuje prázdné DVD je zloděj. Zákazník si za velmi drobný poplatek kupuje možnost, využít toto prázdné médium na zálohu svého, legálně nabytého média: nejen na svoje fotky z dovolené, ale i na zakoupený film na DVD. Může se Vám nelíbit, že tento poplatek platíte, byť jste všechna svoje DVD použil právě na svoje fotky z dovolené, ale to je jako se zlobit, že z vašich daní se platí i policie, která honí zloděje a vy jste přece nikdy nic neukradl.

Ale původní problém bylo tvrzení, že díky OSA a zavedení autorského poplatku máme právo stahovat filmy z internetu zdarma, což je, opakuji ještě jednou, naprostá blbost a tyto dvě věci spolu vůbec nesouvisí.
Ale já se v tomto nepřu, snad jsem to upřesnil. Ale pokud si pamatuju, OSA a autorské poplatky (jako termín a ne ty peníze od zákazníků) jsou to, co tím, co toto umožnilo. Ale uznávám, nepmatuji si dost věcí a tak to mohlo být jinak, ale nebudu se tím teď prohrabávat, jak to vzniklo, podstaný je aktuální stav beztrestnosti.

S tou policíí to ale vidím jinak, ano, jsem na toto přímo nas..., ale ne proto, že já jsem nikdy nic neukradl (kdo by byl rád, že ho chytnou), ale že když já a téměř kdokoliv, koho znám, kdo měl problém, tak nehoní ty zloděje, co nás okradli (nebo i horší), ale třeba měří někde rychlost a dělají jiné bohumilé činnosti.

A přidejme třebe povinně solidární zdravotnictví a můžeme debatovat týdny o nespravelnosti vůči těm, co nemají zdravotní problémy.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od SteveJSF » 06 dub 2018 23:57

Trochu k tématu:
Jak už tady Mironet správně zmínil, GeorgeMa nechápe rozdíl mezi stahováním a streamováním. A jeho slovy - můžeme mu gratulovat, že se teď dozvěděl, že v tom existuje rozdíl. Zároveň se divím, že pokud má iPad 5 let, tak tohle ještě neumí. Já na iPadu dokážu videa jak stahovat, tak streamovat. A dokonce i videa z Uložto. Může zkusit třeba nPlayer. Taky můžu zmínit to, že z Uložto dokážu na iPadu stáhnout celý film. Ne že bych to nějak často praktikoval, nemám na to moc čas. A nepatřím k těm, kterým je líto za tenhle obsah něco zaplatit - kupuju si i filmy z iTunes.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od swenak » 07 dub 2018 03:01

Mironet píše:
Honza.Mac: To že si “zaplatí” kredit na ulozto.cz mu obsah nezlegalizuje ...
swenak: @Honza.Mac: Nelegalizuje, ale to, že si zplatil HDD, kam to ukládá, snad pořád ještě "ano".
swenak: Hlavně klid a číst. Osobně nic neobhajuji
Opravdu?
swenak: Součástí ceny médií je tzv. "autorský poplatek", protože "každý je automaticky zloděj". Díky, OSA.
Nesmysly.
Ještě k těm nesmylům. Dovolím si ještě pár odkazů, ať to je konkrétní.

To, co nám (ČR není výjimkou, ale jde o nás) umožňuje to, co jsem psal.

http://zakony.centrum.cz/autorsky-zakon ... aragraf-30

A tady jeden článek pojednávající o soudním sporu (nebyl jediný myslím) před Evropským soudem, který řešil tento problém a kde se přímo pak uvádí, že by poplatky za média (a i tiskárny, kopírky, záznamová zařízení, v některých státech i scanery, jinde zase pouze za celé PC a nikoliv za HDD, ...) neměla předem zohledňovat nelegální kopírování tak, jak to je i v ČR dnes. Samozřejme, toto za podmínky, kdy nebude legální stahování z nelegálních zdrojů.

https://technet.idnes.cz/kopirovat-na-p ... ternet_vse

Takže opravdu nevidím nic nesmylného v tom, co jsem tvrdil na počátku. U nás to tak je, byť dejme tomu "s prihmouřením oka". A o tom, jak to vzniklo, jaký byl účel, jestli je to OK, jak to bude, co na to morálka občanů a OSA jsme si již názory vyměnili.

GeorgeMa
Příspěvky: 7
Registrován: 08 led 2015 18:50

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od GeorgeMa » 07 dub 2018 09:03

Teda hoši, toto je kuriozní diskuze. Na jednu stranu oceňuji, že se umíte bavit vcelku slušně. Na druhou stranu, vy asi nejste zrovna moc technické osobnosti, co?

Každé video, kde jeho autor nepodělal komprimaci, je stream, proud dat. Vám se prolíná it termín "stream" s gejošským termínem "streamovat", což jsou 2 různé věci. To znamená, že si z toho videa stáhnete do počítače půlku a můžete se na tu půlku videa podívat. Soubory se stahují zpravidla chronologicky (kromě torrentů).

Fascinuje mě, že takovou základní věc zdejší rozumbradové nevědí. A to je možná důvod, proč místo toho vymýšlíte spoustu nesmyslů kolem. Co když si z uloz.to stahuju alternativní filmy? Co když si chci stáhnout 2gb zazipovaných fotek? Co kdž si stahuju amatérské porno s pěknýma prcinama?

Já vím, to zařízení pro to nebylo zamýšleno, jeho infrastruktura nepočítá s tím, že si někde budou uživatelé stahovat amaterské lesbian porno, počítá s pořízením iVibrátoru nebo iVakuátoru popřípadě iHonítoru. Ne počkat... špatně... ona počítá s tím, že uživatelé zařízení Apple se NEDÍVAJÍ NA PORNO vůbec, protože to přece žádná slušná ovečka nedělá.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od swenak » 07 dub 2018 09:27

Ne, že bych se neuměl vyjádřit, ale použiju slova jednoho jistě moudrého: blik

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od sallvator » 07 dub 2018 09:41

Narazil ste na asi zasadni “uzavrenost” platformy o ktere win a android uzivatele radi mluvi pri kritice applu.

Apple razizeni je nastaveno tak ze je uzivatel nucen pouzivat apple sluzby, v tomto pripade itunes. Pokud chcete jinde nez u applu je problem. Je to i z hudbou a bylo to drive i s daty ale tam uz apple trochu polevil a dnes uz soubor do applu dostat jde.

Ano je rok 2018 a je to hold tak apple je takto uzavren a bud to uzivatel prijme nebo jde na android ktery to zvladne ale ma zase jine neduhy. Osobne me to taky obcas stve ale pro me osobne prevazej ostatni vyhody platformy a tak hold film obcas stahnu na pocitaci a hodim ho do ipadu. Dalsi vec je ze zrovna nas trh je hodne naucenej stahovat nekde gratis. Ale mam znameho americana z vetsiho mesta a ten ani nevi co je to torrent zna jen obchody na filmy jako netflix, hbo go a itunes.

A dalsi vec je fakt ze pokud stahujete 2 hodiny film tak jedete nekde free ucet na zalostnem netu. To je ale zase vase chyba v roce 2018. Zaplatit si kredit nekde na hellspy stoji par kacek a net dneska sezenete od 100mbit do 1000mbit. Film stahnete dnes za 2 minuty to vam ten stream ani apple nestihne prerusit.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od rony » 07 dub 2018 10:15

georgema, mohol si teda ostat v rovine slusnej komunikacie a nepokracovat potom s tymi invektivami, aroganciou a despektom. blik.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od ra3662 » 07 dub 2018 11:29

@GeorgeMa, pokud si dobře vzpomínám řešil jsi tu že končíš VŠ a chceš programovat.
Tak přestaň brblat a ukaž se v programování. Možná vyděláš balík. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od SteveJSF » 07 dub 2018 12:16

@GeorgeMa:
Už jsem tady jednou uvedl, že mně to z Uložto na iPadu funguje a napsal jsem i v jaké aplikaci. Možná je na čase to zkusit. Jinak nikdo tady nerozporuje tvůj stream, ale i tak si musíš uvědomit, jestli ty vlastně streamuješ nebo stahuješ a v tom je rozdíl. Pokud chci po nějaké aplikaci stáhnout nějaká data, třeba i video, holt je na té aplikaci, jestli mi ten soubor dat předloží jako video soubor až po kompletním stažení (do té doby to bude jen rozpracovaná sbírka dat, do které mě nepustí), nebo mi umožní pracovat i s částečně staženými daty. Pokud k nim přístup bude, jen nebude chtít přehrát, pak holt můžeš zkusit jinou aplikaci, která to bude umožňovat.

GeorgeMa
Příspěvky: 7
Registrován: 08 led 2015 18:50

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od GeorgeMa » 07 dub 2018 13:55

SteveJSF píše:@GeorgeMa:
Už jsem tady jednou uvedl, že mně to z Uložto na iPadu funguje a napsal jsem i v jaké aplikaci. Možná je na čase to zkusit. Jinak nikdo tady nerozporuje tvůj stream, ale i tak si musíš uvědomit, jestli ty vlastně streamuješ nebo stahuješ a v tom je rozdíl. Pokud chci po nějaké aplikaci stáhnout nějaká data, třeba i video, holt je na té aplikaci, jestli mi ten soubor dat předloží jako video soubor až po kompletním stažení (do té doby to bude jen rozpracovaná sbírka dat, do které mě nepustí), nebo mi umožní pracovat i s částečně staženými daty. Pokud k nim přístup bude, jen nebude chtít přehrát, pak holt můžeš zkusit jinou aplikaci, která to bude umožňovat.
Stream je v informatice pojem, kdy nějaká data jsou dodávána jako po sobě jdoucí prvky něčeho samostatně existujícího (např. proud videa, proud ip paketů, proud paštik Májka na balící lince). Typicky video třeba ve formátu avi je v 90% případů stream. Nepotřebuješ celý soubor, abys ho mohl přehrát. Běž na ulož.to, začni stahovat nějaké video (ideálně avi, mp4 bývá často blbě), najdi si ten stahovaný soubor na disku a otevři si to ve VLC. Klikni na "Přehrát tak jak je". Aniž by jsi měl video kompletně stažené, budeš se na něj už dívat ve VLC, To ho bude číst a dekomprimovat od začátku souboru tak jak je. Tzn. že pokud má to video třeba 2 hodiny a ty ho budeš stahovat 2 hodiny protože máš Internet u babičky na chatě, tak ti to může být jedno, protože se na něj můžeš dívat okamžitě od začátku až do konce.

Takže usecase je, že nastoupím do RegioJetu a dostanu chuť podívat se na nějaký film. Připojení je pomalé, ale je dost rychlé na to, aby stáhlo 2 hodinový film za 2 hodiny. Já si ten film začnu stahovat a hned si ho pustím. Usecase s iPadem je, že jsem v prdeli, protože můžu tak maximálně 2 hodiny čekat na stažení filmu a až potom si ho můžu pustit, jenže tou dobou už budu vystupovat. AA to nemluvím o tom, kolikrát se mi stahování přeruší, protože "Apple na to není stavěný".

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od Honza.Mac » 07 dub 2018 14:29

@GeorgeMa : Ne takhle to fakt nefunguje, na svůj OneDrive jsem nahrál avi soubor (dokumentární nahrávka z Animal Planet), na routeru jsem tabletu Samsung, virtuálním Windows omezil rychlost na 5/1 Mbps, na obou jsem začal stahovat avi a po chvilce spustil VLC a začal přehrávat.
Viděl jsem jen zelené šmouhy, ani zvuk neběžel, pokud jsem stopl přehrávání ve VLC a chvilku počkal a pak jsem přehrávání spustil znovu tak to pouze “snímkovalo šmouhy s červenými proužky” a zvuk byl koktavej. Ani Windows, ani Android OS aplikace VLC neumí “číst” stahovaný soubor !
Co to způsobuje vám jako programátorovi nemusím říkat.
Můj závěr je takový, že není proud jako proud a žádný systém neumí pracovat, potažmo přehrávat, “system lock file”, je to jako byste otevřel dokument ve Wordu a Pages zároveň a v Pages byste něco napsal a začal se rozčilovat že to ve Wordu nevidíte.
“Připojení je pomalé, ale je dost rychlé na to, ... “ - to ně baví
A pak hlavně ten konec ... Tihle “switcheři” co nechápou filosofii Apple se mi fakt líbí.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

GeorgeMa
Příspěvky: 7
Registrován: 08 led 2015 18:50

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od GeorgeMa » 07 dub 2018 16:20

Honza.Mac píše:@GeorgeMa : Ne takhle to fakt nefunguje, na svůj OneDrive jsem nahrál avi soubor (dokumentární nahrávka z Animal Planet), na routeru jsem tabletu Samsung, virtuálním Windows omezil rychlost na 5/1 Mbps, na obou jsem začal stahovat avi a po chvilce spustil VLC a začal přehrávat.
Viděl jsem jen zelené šmouhy, ani zvuk neběžel, pokud jsem stopl přehrávání ve VLC a chvilku počkal a pak jsem přehrávání spustil znovu tak to pouze “snímkovalo šmouhy s červenými proužky” a zvuk byl koktavej. Ani Windows, ani Android OS aplikace VLC neumí “číst” stahovaný soubor !
Co to způsobuje vám jako programátorovi nemusím říkat.
Můj závěr je takový, že není proud jako proud a žádný systém neumí pracovat, potažmo přehrávat, “system lock file”, je to jako byste otevřel dokument ve Wordu a Pages zároveň a v Pages byste něco napsal a začal se rozčilovat že to ve Wordu nevidíte.
“Připojení je pomalé, ale je dost rychlé na to, ... “ - to ně baví Obrázek
A pak hlavně ten konec ... Tihle “switcheři” co nechápou filosofii Apple se mi fakt líbí.
Jak jako "ne, takhle to fakt nefunguje", wtf? Mícháš tady teď jabka a hrušky. Zaprvé OneDrive nemusí nutně synchronizovat soubory s posloupností, jako když se stahuje jednotlivý soubor někde z Internetu. Zadruhé potřebujete mít video soubor, který je jako proud zapsán. Většina jich takových je, ale ne všechny.

Řeknu to jednoduše, jako už na začátku: 8 z 10 videí je uloženo jako stream. Tečka. TEČKA.

GeorgeMa
Příspěvky: 7
Registrován: 08 led 2015 18:50

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od GeorgeMa » 07 dub 2018 16:21

.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od SteveJSF » 07 dub 2018 16:44

GeorgeMa - celý ten první odstavec je přesně to, co jsem ti říkal. Jsi jak Matěj (nic proti Matějům). Zkus si znovu projít všechno co jsem ti tu psal a máš problém vyřešený. Pokud ne, pak asi tvůj způsob logického myšlení není kompatibilní s iPadem.

Stejně nechápu, o co ti vlastně jde. Sedáš do RJ a chceš koukat na film, který nemáš? Online na něj vidíš? Tak si ho streamuj - v čem je problém? Dělají to takhle všichni - buď si koukají na to, co mají, nebo si to stáhnou, nebo si to streamují. Ty si dřepneš do RJ a zrovna dostaneš nápad něco streamovat a zároveň to stahovat? Proč? Tohle děláš celých pět let s iPadem? Neříkej mi, že zrovna cesta v RJ je ideální na stahování filmů. Pokud potřebuješ mít ten film stažený, tak si ho stáhni někde v klidu na rychlém a stabilním připojení, ale ne po cestě v RJ. Fakt na bednu. Pokud chceš jen koukání na cestu, tak proč to na té cestě sakra stahuješ, když ti to stačí streamovat? Tady fakt zůstává rozum stát. Ale tak budiž, já třeba používám nPlayer, tam si dám stahovat film z Uložto, nechci řešit rychlost stahování, ale mezitím v tom nPlayeru koukám na jiný film nebo poslouchám hudbu. Mohl bych ho z Uložto streamovat rovnou do nPlayeru, ale většinou spíš stahuju - nemám čas na to koukat, nemám dostatečně kvalitní připojení nebo je to něco, co chci sledovat vícekrát a chci si to nechat.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od Honza.Mac » 07 dub 2018 19:02

No nefunguje, OneDrive = úložiště, přihlásím se v IE nebo web browseru na Android tabletu, začnu stahovat avi soubor = ukládám soubor na lokální disk v případě PC s Windows nebo do interního úložiště tabletu, ne na SD kartu abych vyloučil omezení rychlosti R/W karty, chvíli čekám, nastartuji VLC a chci zčásti stažený soubor začít přehrávat, na pozadí stále běží stahování, a světe div se, VLC šumí, chrastí, zrní jak stará analogová televize ...

Takže i ostatní systémy, včetně Linuxu, nejen iOS takhle nefungují ...

Jak jsem napsal výše, není proud jako proud a jediný kdo tu motá hrušky s jablky jste vy, švestka.

Jako programátor musíte mít pokročilé znalosti OS a file systémů a jejich fungování, tak se zamyslete.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Video stream - opravdu se zlobím

Příspěvek od ra3662 » 07 dub 2018 19:10

Chlopi, že vás to ješte bavi, vždyť ta chvalidupa sy zvás robi cypa. :lol: :lol:

Odpovědět