Home tlacitko - aplikace

Potřebujete pomoc či radu s iOS? Řešíte updaty, synchronizaci, spolupráci iCloud apod? Poradíme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, Macforum_Admin, pekros, Brozik, pueblaa, hynecheck

Odpovědět
Thrakath
Příspěvky: 7
Registrován: 10 dub 2018 07:07

Home tlacitko - aplikace

Příspěvek od Thrakath » 10 dub 2018 07:18

Zajimalo by me, jestli je mozne vytvorit nebo jestli uz existuje aplikace, ktera by po spusteni proste jen simulovala stlaceni home tlacitka. (vratila se na domovskou obrazovku a ukoncila se - mam takove tuseni, ze tomu bude branit systemova politika... ?)

Mit stabilni home tlacitko ve forme appky vysunovaci ze spodu by mi ulehcilo pouzivani.

Testoval jsem Iphone 7 a z mackani virtualniho hardwaroveho tlacitka me zacal bolet prst, zkousel jsem i assistive nahradu, ale je strasne neprakticke, porad tim soupat. (takze kdyz si budu kupovat novy iPhone, tak to bude muset byt X, jinak se umackam).
Je mozne, ze to bylo i velikosti, iPhone 7 je celkem maly a ja mam vetsi ruku.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Home tlacitko - aplikace

Příspěvek od Mironet » 10 dub 2018 08:19

Abych to správně pochopil, chcete mít na ploše ikonu aplikace, která uživatele po jejím spuštění vrátí zpátky na plochu? Možná bych pro vás měl tip na několik broken aplikací, které po spuštění ihned crashnou. Není to to, co hledáte, ale ve výsledku to bude úplně stejné.

Thrakath
Příspěvky: 7
Registrován: 10 dub 2018 07:07

Re: Home tlacitko - aplikace

Příspěvek od Thrakath » 11 dub 2018 10:41

Ano, presne tak.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Home tlacitko - aplikace

Příspěvek od Mironet » 11 dub 2018 12:09

A můžete mi ještě jednou prosím vysvětlit přínos aplikace, která ihned po svém spuštění spadne zpět na hlavní obrazovku?

Thrakath
Příspěvky: 7
Registrován: 10 dub 2018 07:07

Re: Home tlacitko - aplikace

Příspěvek od Thrakath » 11 dub 2018 13:32

Pokud budu mit spustenou nejakou aplikaci, nebudu muset mackat tlacitko home, jen potahnutim zobrazit spodni dock - spustit onu apku a jednim dotykem se tak dostanu zpet na plochu. Minimalni naroky na namahani svalu/slach.

Takovou apku oceni napriklad lide s problemy s karpalnim tunelem nebo svaly, slachami rukou nebo nekdo s unavenou rukou od celodenniho psani na klavesnici.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Home tlacitko - aplikace

Příspěvek od Mironet » 12 dub 2018 09:06

Čili řeč je předpokládám o iPadu.

To si myslím, že už můžete buď 1) udělat prsty gesto návratu na plochu (sevřít všechny prsty), anebo 2) vytáhnout ze spodu nejen dock, ale i přepínač aplikací a poté se dotknout prostoru mezi obrazovkami aplikací. To Vás taktéž vrátí na plochu.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Home tlacitko - aplikace

Příspěvek od SteveJSF » 12 dub 2018 15:15

Vadí mu to virtuální tlačítko Home na iPhonu 7. Jen nevím, jak potáhnutím zobrazuje ten dock. Tohle jde na iPhonu 7?

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Home tlacitko - aplikace

Příspěvek od Mironet » 12 dub 2018 15:47

Právě z toho jsem usoudil iPad. Taky jsem pochopil, že tu app chce mít v docku.

Odpovědět